320 110kw


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 hours ago, zorke83 said:

Kakve veze imaju grijaci sa radom motora u leru?

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

 

Pa dok je hladan tj na prvom paljenju kada grejaci ne rade ne sastave svi cilindri normalno sagorevanje i zato se trese.kad se malo zagreje smiri se verovatno

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, AcoNik said:

Samo da dodam da grejaci rade neko vreme i posle paljenja auta

grejaci rade dok ih relej ne iskljuci,nisam nikad pratio ali po logici bi trebalo da kad ugasi lampu za grejace i iskljuci napajanje.Ne govorim o golfu dvojci ili mercedesu 123 koje cekas da cakne i kao onda je tek ugasio grejace :)

Link to post
Share on other sites

Lampica grejaca sluzi da kaze vozacu kada vec moze da startuje motor, a grejaci ostanu upaljeni jos neko vreme po startu.

Ne mogu bas da generalizujem, ali mislis da je na skoro svim dizelima tako.. od oko 2000god pa ovamo (ne znam za golf 2 :) )

Link to post
Share on other sites

Oboris zadnju klupu, skines roletnu, otvoris onaj tapacirani deo na zadnjim vratima, imas jednu plasticnu rucicu precnika 30x50mm na kojoj je sa jedne strane plasticna sajla, povuces i otvoris vrata.

Mozes i sa kablovima da nakacis neki akumulator ispod haube na plus i minus i otvoris na bravu ili daljinac.

Link to post
Share on other sites
Jutros sam imao problem nije hteo da upali na -17 akumulator je nov,lampica za grejac svetli svega nekih 2sekunde.Inace prekljuce na -8 bez problema

Gorivo

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Juce sam odvezao kod majstora da pogleda grejace,kaze da mora da skine usisinu granu da bi video(da li me farba ili stvarno mora) ujedno mu reko da poskida te klapnice na usisu ako nije neko pre mene

Link to post
Share on other sites

Pardon,nisam napomeno kod karavana samo moze,kod mene je karavan i otvara se rucno,bez problema ide,nema zapinjanja i tako tih zezancija

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, zorke83 said:

Pardon,nisam napomeno kod karavana samo moze,kod mene je karavan i otvara se rucno,bez problema ide,nema zapinjanja i tako tih zezancija

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

otvara se i kod mene staklo tada nisam znao jer samo sto sam kupio auto.Hvala

Link to post
Share on other sites

bmw i njegov modul i grijaci, svaki ima problem s tim. Ljeti takodje koristi grejace jer bez njih se ne moze upaliti tek posle 2-3 verglanja. Pricam iz iskustva jer mi je relej bio crkao i imao sam problem sa paljenjem u po ljeta(kad temperature bude na sredini plave). Pametnjaci sto pricaju da ljeti ne koristi nikako grejace nemaju pojma. Problem sam rijesio sa ugradnjom vremenskog releja od golfa 2 :D i hvala Bogu palio mi je i na -26 bez ikakvih problema. U tom trenutku nisam mogao naci original pa sam kao alternativu s malo modifikacije ugradio vremenski i nema potrebe da mijenjam jer me sluzi odlicno.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, slavisa27 said:

bmw i njegov modul i grijaci, svaki ima problem s tim. Ljeti takodje koristi grejace jer bez njih se ne moze upaliti tek posle 2-3 verglanja. Pricam iz iskustva jer mi je relej bio crkao i imao sam problem sa paljenjem u po ljeta(kad temperature bude na sredini plave). Pametnjaci sto pricaju da ljeti ne koristi nikako grejace nemaju pojma. Problem sam rijesio sa ugradnjom vremenskog releja od golfa 2 :D i hvala Bogu palio mi je i na -26 bez ikakvih problema. U tom trenutku nisam mogao naci original pa sam kao alternativu s malo modifikacije ugradio vremenski i nema potrebe da mijenjam jer me sluzi odlicno.

Kod mene na e39 koji ima veliki board izbacuje pre heating sto znaci da je ukljucio grejace duze,to na temperaturama iznad 5 stepeni ne izbacuje zato sto grejace upali jako kratko,kod modernih dizela modul grejaca to radi u zavistnosti od spoljne temperature,to sto si ti uradio sa golfovim relejom mozda i nije toliko pametno zbog akumulatora,zasto da ih gori bezveze ako ne treba.

Link to post
Share on other sites

Nece akumulatoru nista biti,,, Kad dam kontakt, grijaci mogu raditi do 30 sekundi ako se ne varam. Onako, po procjeni, u zavisnosti koliki je minus toliko drzim kontakt i cim upalim vozilo grijaci prestaju sa radom. Jedina mana ovoga je sto je StunerSM naveo da ne radi grijanje cilindra posle paljenja. Uocio sam da malo vise dimi dok se ne stabilizuje temperatura motora, 10ak minuta.

Link to post
Share on other sites