Recommended Posts

Kupio sam bmw-a pre oko godinu dana.Treci sam vlasnik. Prvi vlasnik je bila zena od 2001 do 2014,inace auto je uvezen iz Svajcarske . drugi vlasnik je moj prijatelj iz kg-a koji ga je vozio godinu dana i  od kojeg sam kupio auto . Auto je veoma dobro odrzavan ,ima overenu seervisnu knjizicu od samog pocetka. presao je 157 000, provereno :)) 316 i, 2001, 105 konja, ,sasvim dovoljno za mene.Inace sledeci auto ce biti za 3-4 godine neki  X5 3.0 2003-4-5 ili 520i (2006-7-8).
Bmw ima 18' felne,angel eyes , unutra je kao NOV.
Redovno ga odrzavam,pazim i ostalo .jedino sto imam na umu je multifuncionali volan(imacu par pitanja oko toga),AUX kabal i to je to , nzm sta bih jos magao da "sredim"

evo par slika .

Optimized_DSC01255.jpg

Optimized_DSC01267.jpg

Optimized_DSC01257.jpg

Optimized_DSC01261.jpg

image.png

image.png

Optimized_DSC01272.jpg

received_1011083125640154.jpg

received_1011092105639256.jpg

received_951707568244377.jpg

Link to post
Share on other sites

Укусан ауто, здраво да те служи и новији да купиш. А не залећи се са х5, скуп је то рингишпил. :)

Link to post
Share on other sites

Auto je bas utegnut , kao da je nov, bas sam ga ubo sto se tice kupovine :D
Inace imam i golfa 4 (67 000km ) moj cale prvi vlasnik i ficu ,deda prvi vlasnik :D
mahagoni necu sigurano da menjam , meni se nekako svidja
a volan bih zamenio zbog tempomata i ostalih opcija ali sam cuo da je povezivanje komlikovano, da bih povezao sa tempomatom , moram da kupim zatezac sajle (10 soma ) i jos svasta nesto.to bi sa volanom,zatezacem sajle i povezivanjem iznelo  malo ispod 300 e .Ako budem odlucio da auto zadrzim u naredne 3-4 godine onda cu to uraditi.
auto je 2001 , msm da je zadnja serija pre restajlinga.

Link to post
Share on other sites

AKO bih ga zadrzao za sebe onda bih i vise ulozio ,npr volan ,m branici , bela folija i farbanje felni 
a mzd bi bilo najbolje da ga ostavim ovako , crna boja, metalik felne, mzd samo jedno poliranje mada ima dobru boju 
neko kaze da bi bilo ciganisanje ovako da uradim a nekome se svidja. sta je vas komentar.

2c0ccb0454fd39154eff62ed5dde732b.jpg

8f69fb07e3459a51c2f77ae4e8f6ae03.jpg

212af541946f8321e6a19fbeffd223f1.jpg


bild hochladen

Link to post
Share on other sites

Pre 2 meseca skinuo sam 18' i stavio 15' alu felne , sve 4 glanc nove gume Sava(m+s)
u martu ili aprilu cu vratiiti 18' i tad cu morati da kupim sve 4 nove ili polovne (225.40.18),ako ima neko gume da prodaje neka mi se javi.
sad su na 18' michelin sport pilot 3 , ali tanke su mzd mogu jos 3 meseca voznje da izdrze i posle su ravne kao sto :D

Jedva cekam da vratim 18', auto skroz drugacije izgleda :))

15970740_1248076705274127_2117709136_n.jbilder upload

Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem, vec 6-7 meseci povremeno ne radi prednje svetlo u kabani i ne radi mi senzor za kisu ,tj ne pale se brisaci kad je kisa. Jedno vreme je radilo dobro , pa onda je danju radilo svetlo a nocu ne (sve naopako ) :D evo sad ne radi ni senzor ni svetlo :D
Sta da pogledam ?

Link to post
Share on other sites

Desava se da se raskodira, posebno akonsi skidao akumulator, a auto ti bio na kontaktu ili pulukontaktu. Takodje ako je isti bio slab.

Resis nekom dijagnostiom koja ima opcije kodiranja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Od kako sam kupio auto imam "problem" sa termometrom spoljne temperature. kad je auto hladan ,ono prikaze pravu temp. medjutim kad se gagreje pokaze oko 50 .
Verovatno je merac skliznuo,ispao iz lezista ili sta vec. jel znate gde se on od prilike nalazi kako bih ga postavio na pravo mesto :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Do kraja godine je u planu : 
-Prednji m tech 2 branik
- Trokraki volan obican ili ako cu mf onda cu morati da kupujem zatezac sajle i ostalo da bi sve radilo.
-Kozni naslon za ruku
-Zatamljena stakla

i jos neke sitnice , auto cu zadrzati jos sigurno 3-4 godine , pa bih hteo da ga sredim po mom ukusu . :))

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mnogo lep auto, unutrasnjost mi se posebno svidja, ova krem boja iznutra i tamna boja spolja. Fenomenalno :D Mahagoni lajsnu ni ja ne bi menjao na taj enterijer sto imas, bas se slaze :D E sad vidim da si pomenuo da te zeza svetlo u kabini. I mene je to zezalo, gubilo kontakt, pa sam skino svetlo, otvorio ga, otvorio do plocice i video da mi se na konektoru odlemila masa nekako. Uzeo lemilicu, zalemio i sada radi ko novo :D Mozda je i kod tebe to problem, hoce ti lemovi da popuste godinama i usled vibracija. Sto se tice MF volana moja preporuka je da ga ugradis ako vec moze, ne samo sto lepse izgleda nego je i korisno jako, a uostalom autu ce cena skociti ako imas tempomat i ostale dugmice :D Jednog dana ces verovatno prodati auto i mislim da ce ti se isplatiti :D Koje angel eyes imas na autu? COB?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 5/24/2017 at 4:49 PM, Mare ETF said:

Mnogo lep auto, unutrasnjost mi se posebno svidja, ova krem boja iznutra i tamna boja spolja. Fenomenalno :D Mahagoni lajsnu ni ja ne bi menjao na taj enterijer sto imas, bas se slaze :D E sad vidim da si pomenuo da te zeza svetlo u kabini. I mene je to zezalo, gubilo kontakt, pa sam skino svetlo, otvorio ga, otvorio do plocice i video da mi se na konektoru odlemila masa nekako. Uzeo lemilicu, zalemio i sada radi ko novo :D Mozda je i kod tebe to problem, hoce ti lemovi da popuste godinama i usled vibracija. Sto se tice MF volana moja preporuka je da ga ugradis ako vec moze, ne samo sto lepse izgleda nego je i korisno jako, a uostalom autu ce cena skociti ako imas tempomat i ostale dugmice :D Jednog dana ces verovatno prodati auto i mislim da ce ti se isplatiti :D Koje angel eyes imas na autu? COB?

Hvala . Svetlo cu ovih dana da popravim :D
Volan cu do kraja godine zameniti svakako .
Prstenovi su CCFL.

 

Link to post
Share on other sites

Hteo sam jos da pitam na koliko km je pogodno raditi mali servis ? 
I jos jedno sto se tice greske (lampica za motor),pre neki dan sam uzeo da proverim ulje cisto bzv i lepo vratio onaj merac, posle toga palim auto i pali se lampica.
evo sija vec 3 dana.jel ima neko predstavu sta je ?
Cudno mi je sto je sto se odmah nakon proveravanja ulja ukljucila.

Link to post
Share on other sites