Ugradnja motora vece zapremine u BMW serie 3, e46.


Recommended Posts

Велики поздрав за све чланове овог клуба. Нов сам и унапред се извињавам уколико је ова тема већ била.

Наиме имам фин аутомобил, био је и аутомобил године на сајту Моја Гаража. У питању је 316i, Е46 модел, 2004. год.

Проблем је његових 105кс. Па хоћу да вас питам да ли могу легално да убацим мотор са 330i? Мотор се фабрички убацивао у ову серију и не би требало да буде проблема са рег, саобраћајном, једном речју са нашом државом?

Хвала свима унапред!

Link to post
Share on other sites

trenutno sam u razmisljanju za carinjenje motora,koliko sam upucen Delta ili bilo koji drugi ovlasceni servis ne izdaju niti imaju pravo da izdaju bilo kakve dozvole,njihovo je da daju potvrdu da je taj motor bio serijski ugradjivan u taj i taj model i nista vise,sve ostale dozvole izdaje agencija za bezbednost saobracaja,moguce je upisati i ugraditi motor samo ako je fabricki isao u taj auto,problem je recimo ako je motor izvadjen iz e39 pa zelis u e46,to nije jasno u zakonu zasto ali je tako

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, DEJAN74 said:

trenutno sam u razmisljanju za carinjenje motora,koliko sam upucen Delta ili bilo koji drugi ovlasceni servis ne izdaju niti imaju pravo da izdaju bilo kakve dozvole,njihovo je da daju potvrdu da je taj motor bio serijski ugradjivan u taj i taj model i nista vise,sve ostale dozvole izdaje agencija za bezbednost saobracaja,moguce je upisati i ugraditi motor samo ako je fabricki isao u taj auto,problem je recimo ako je motor izvadjen iz e39 pa zelis u e46,to nije jasno u zakonu zasto ali je tako

Да, то је у реду, али у мом случају мотор који желим да ставим је се серијски уграђивао у исти модел. Конкретно мој је 316i e46, планирам мотор са 330i такође са е46.

Огибљење, кочнице и ауспух су већ одрађени и нису фабрички. Цео аутомобил је у М пакету.

Link to post
Share on other sites

sve ostale prepravke koje moras ispostovati da bi ubacio taj motor ti odobrava ili ne odobrava agencija za bezbednost saobracaja,postoje tacni propisi sta se mora uraditi kada se ide na veci motor tj jaci motor,s obzirom da prelazis sa 4 na 6 cilindara moraju se menjati nosaci,menjac,struja itd itd,to je podosta skupa i rizicna investicija,mozes a te pare vec uzeti neki jaci model,to je naravno moje misljenje

Link to post
Share on other sites

Знам људи шта ви мислите и слажем се са вама, али овакав е46 ја мсм да нема у земљи или је у топ 5 код нас.. Зато ми се не узима други.. Без лажне скромности. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...