Limarija - nekoliko kritičnih tačaka


Recommended Posts

Pre nego što krenem da tražim nekog auto-limara, farbara hteo bih da se posavetujem ovde sa vama. Značilo bi mi mišljenje nekog iskusnijeg.
Kad sam kupio kola bila su u sasvim solidnom stanju. Samo neke sitnice sam sređivao, mehanički baš ništa.
Sad na red je došla limarija. Postoji 3 mesta na kolima gde je korozija počela blago da probija i jedno mesto gde je lim iskrivljan. Sve sam fotografisao, pa me zanima za tu koroziju da li može da se sanira (trajno bi bilo idealno), da se ne vidi i da se ne širi dalje. I ako može kakva je otprilike procedura?

https://onedrive.live.com/?authkey=!AFoA3ZrLFOJZmeU&id=C3DB3D00D7653919!81806&cid=C3DB3D00D7653919

Druga fotografija je to udubljenje za koje me interesuje da li može da se ispravi bez pucanja farbe?

Prva fotka je stub izmedju vozačevih i zadnjih vrata, pri dnu gde je varen za pod je izbila korozija.
Treća fotka je tačka ispod lajsne na zadnjim vratima iza suvozača.
Četvrta fotka je taj ćošak kod točka najbliži tim istim vratima sa prethodne fotografije.

Ne zamerite što su kola malo prljava, čekam da prodje minus jer ne bih da zalede posle pranja. :)

 

Pored te limarije ostalo mi je da promenim plastiku ispod brisača jer je moja ispucala i da vidiš zašto se kabinsko svetlo nekad pali a nekada ne kada se otvore suvozačeva vrata i to je kraj sređivanju. Posle samo održavanje. :)
 

Link to post
Share on other sites