Pranje vozila tokom zime


Recommended Posts

Iako mnogi misle da auto preko zime ne treba voziti u perionicu, pranje vozila preko zime je vrlo bitna stavka.

Putevi su trenutno prepuni soli. So sa auta treba skinuti i bitno je da se pere toplom vodom posto topla voda lakse rastvara so.

Mislim da perionica u sklopu Eko pumpe u Nisu ima nekakve prskalice koje auto peru odozdo. Postoji li jos neka perionica u Nisu koja pere donji deo automobila?

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, dredger said:

Znate zasto postoji opel?

Opel postoji zato da Ford ne bi bio najgori auto...

5 hours ago, Delija said:

Ma ne vozite Opel - opustite se :D

Znam. Potpuno si u pravu, ali moram da imam na umu da mi ovo nije Alfa :x pa da bude svemoguca mashina, pa rekoh da malo povedem reda o odrzavanju :)

 

47 minutes ago, cokanovic said:

Bravo za temu...Ovih dana bas razmislajm o tome. Nikad do sad nisam prao auto u onim usluznim perionicama, pa m zanima da li je tamo topla voda ili ne?

Mislim da jeste. Skoro siguran sam da jeste. Samo ne znam kako bih tamo oprao donji deo automobila gde se so najvise i kupi...

Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo ako se auto lepo sushi. Posebno u onim preionicama gde vodu skida vazduh pod pritiskom. Naravno, nije lose mazati kedere glicerinom i podmazivati brave da nesto ne bi zaledilo, a so je svakako pozeljno skinuti sa karoserije.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, idekius said:

Opel postoji zato da Ford ne bi bio najgori auto...

Znam. Potpuno si u pravu, ali moram da imam na umu da mi ovo nije Alfa :x pa da bude svemoguca mashina, pa rekoh da malo povedem reda o odrzavanju :)

 

Mislim da jeste. Skoro siguran sam da jeste. Samo ne znam kako bih tamo oprao donji deo automobila gde se so najvise i kupi...

E brate, alfa pocinkovana, jebe joj se za so. Cesto puskiram auto, u Zr je vruca voda u svim samousluznim perionicama. A na eko pumpi ima pranje odozdo ali mislim da to nije nesto preterano ucinkovito. Prska ono dole, ali nije to to. Ko bas hoce da opere odozdo jedino da nadje perionicu koja ima kanal, pa da pocastis peraca da ga resi iz kanala.

Link to post
Share on other sites