BMW E60 520d 2006.


Recommended Posts

Posle jednog lepog perioda druzenja sa E46, sledeci auto posle njega samo moze biti BMW :)

520d, E60, model sa 163ks.

Uvezen iz Nemacke 2015, od prvog i jedinog vlasnika.

182.000km pravih, sa servisnom istorijom od prvog do poslednjeg servisa.

Full oprema, sve sem koze (nisam ljubitelj koze, i zbog toga sam trazio model bez iste)

Zeder ugradjen u SRB, stavljen nov akumulator i 4 nove zimske gume.

Evo i koja slika: 

th_unnamed%203_zpsxfvlta0k.jpg

th_unnamed%202_zpssisqahus.jpg

th_unnamed%201_zpsytozgj9l.jpg

th_unnamed_zpskuj48h70.jpg

 

Link to post
Share on other sites

voleo bih ako mozes da napises utiske o tom motoru i autu generalno detaljnije kad budes u prilici, interesuje me bas taj 2.0 od 163ks u e60 

Link to post
Share on other sites

Dobar E60 se krece oko 10.000 eura (strasno drzi cenu), moze da se nadje i jeftiniji ali mnogo vise vozen sa mnogo manje opreme.

2.0 motor sa 163 konja se ponasa fino u ovoj karoseriji, s' obzirom da auto ima oko 2 tone. Lepo vuce, imam osecaj duze nego na E46, ali za nijansu slabije.

E sad, veci je auto, totalno je drugi osecaj u voznji, tako da i nije za poredjenje sa trojkom.

Za moj ukus, idealna mera bi bio 525, ali, ne daju mi se tolike pare za registraciju :)

 

Za sad me ceka mali servis sledece nedelje, i zamena zadnjih plocica.

 

Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se javim :) Vrhunska masina...da sluzi odlicno, puno predjenih km sa zadovoljstvom ti zelim. ;) 

A sto se tvog ukusa tice, znam ja da ce to biti cipovano...i eto mere kao 525d. :D 

Link to post
Share on other sites
On 1.2.2017. at 8:21 PM, shator said:

E60/61 ima oko 1600kg, nema 2 tone :)

Eto, jedna informacija vise, hvala na ispravci :)

 

Interesuje me, da li je neko imao iskustva sa stavljanjem 225-45/17 letnje gume na E60? Fabricka dimenzija je, 225-50/17. Kako se ponasa guma, da li ima nekih problema u voznji, upravljanju? Ostao mi je letnji set sa E46, cini mi se da je malo siri, i da ce bez problema ici na E60, jedino me brinu gume.

Link to post
Share on other sites

dobar

Link to post
Share on other sites
On 1/27/2017 at 6:39 PM, skoricnik said:

Posle jednog lepog perioda druzenja sa E46, sledeci auto posle njega samo moze biti BMW :)

520d, E60, model sa 163ks.

Uvezen iz Nemacke 2015, od prvog i jedinog vlasnika.

182.000km pravih, sa servisnom istorijom od prvog do poslednjeg servisa.

Full oprema, sve sem koze (nisam ljubitelj koze, i zbog toga sam trazio model bez iste)

Zeder ugradjen u SRB, stavljen nov akumulator i 4 nove zimske gume.

Evo i koja slika: 

th_unnamed%203_zpsxfvlta0k.jpg

th_unnamed%202_zpssisqahus.jpg

th_unnamed%201_zpsytozgj9l.jpg

th_unnamed_zpskuj48h70.jpg

 

Nije prisao full opremi, ali je lep.

Link to post
Share on other sites

Pa ovo je neka standardna oprema. Ništa specijalno. Bar ima dvozonsku klimu ako ništa drugo. Ja lično bez velike navigacije, kožnih sedišta, šibera i bar prednjeg M branika ne bih kupio e60 (+ ostatak iz ovog auta). Dobro je da boja nije ona svetlo siva, odvratno deluje auto u toj boji.

Link to post
Share on other sites

Iskreno, sve ove za E60 mi izgledaju dosta jeftino (sam softver, bleda kopija fabrickog iDrive).

Navigacija kao navigacija, palio sam je jednom u pola godine, tako da ce mi to resiti tablet koji mi stoji kod kuce. 

Najbitnija od svega mi je bila muzika - ali i to sam resio, cita MP3 disk (DVD), na koji mogu da dorezujem novu muziku kad god pozelim.

 

U medjuvremenu sam uradio mali servis i zamenio zadnje plocice, a danas sam zamenio i desnu D1S sijalicu koja mi je crkla.

Ovaj auto ostaje definitivno u stock varijanti, osim letnjeg seta za kojim tragam.

Verovatno cu oglasiti svoj set sa E46, posto cenim da je 17" i dalje mala felna za E60, razmisljao sam o 18".

 

Link to post
Share on other sites

Meni lično ova fabrička navigacija deluje jeftino, aftermarket je dosta dobra. Mene bi mrzelo da non stop dorezujem muziku na cd. Ovako lepo imaš aux, microsd slot, usb i udri. Plus ima mogućnost direktnog puštanja muzike preko blututa preko telefona. Ali opet ukusi su različiti.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...