Kupovina e46 320d pomoc


Recommended Posts

3 hours ago, klliker said:

Naravno. Tvoje misljenje smo culi i podseca me na tu stvar.xD

Pa vidite, mozda ste u pravu. Ali ja sam balavander, vozim sklopociju, pa se to od mene malo i ocekivalo. Ali od starog bembarosa poput Vas, nikako. Evo ja Vas molim da predstavite svoj auto i pokazete nam kako to radi stara skola. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, daki_st1 said:

Da li znate gde bi mogla da se proveri u beogradu kilometraza preko kljuca tj. da li to uopste neko radi? 

Ako je vracano vraceno je i tu.

Kilometrazu ne prate samo kljuc i sat, postoji jos par mjesta na autu, ali nazalost ni jedno ne daje pouzdane informacije, sve se vraca pa i to.

BMW i mecka vaze za auta na kojima se najteze vraca kilometraza, jel se zapisuje na vise razlicitih mejsta, ali vrace se na njima i to jako cesto.

 

 

Ja sam kupovao pre 6 mjeseci e46-icu, i imao sam slican problem kao ti. Prvo sam sebi odredio idealan auto koji zelim, a onda sam hvatao da sto vise lici tom idealnom.

Idealan bi bio coupe, facelift, sa fulll (ili sto vise opreme), i naravno sestak (2.2 , ili 2.5 koji sam preferirao).

 

Nisam nasao kupea, nisam nasao kozna sjedista, ali sam jako zadovoljan onim sto sam nasao.

 

 

Iskreno ja bi ti preporucio benzinca, ali kojeg god da uzmes imaces na pocetku dosta dosta ulaganja. Evo sta sam ja sve radio mejsec dana nakon sto je kupljen;

- Limarija - pragovi (auto je pao na dizalicu kod prethodnog flasnika, zstita je tada bila ostecena, korozija se uhvatila i nastala je rupa u podu)

- Plin - sa obzirom da je sestak plin je izasao malo skuplje.

- Boca za permant (pukla mi je boca za permat - uzrok jos nije utvrdjen)

- Dihtung dekla

- Remenice

- Klapna Gasa

- Akumulato,pakne,filtetre i ostale sitnice....

 

 

I jako bi dobro bilo kada bi provjerio kompresiju motora prije kupovine..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

milsim da se ovde malo preteruje sa cenama odrzavanja, pa nece covek da kupi sklopociju na otpadu koja je na panjevima pa da ulaze 3-4 hiljade evra u auto koji sam kosta 3 hiljade, iskreno glupo je davati i za ekstra ocuvan primerak 5000 e ako je 2001 ili 2 godiste a opet niko ne garantuje da nece da j..e pa makar to bio i bmw, iz svog iskustva do sad a svi kupljeni na autoplacu pogledaju se vitalni delovi da li su ispravni (motor menjac zamajac turbina i eto +diferencijal sto se tice bmw-a) e sad dal je bio cuknut u prednje ili zadnje krilo sta ima veze bitno da nije savijan.. za sve automobile pa i za bmw postoje novi zamenski delovi koji su pristupacniji i mogu posluziti par godina sto za tako star auto je sasvim dovoljno... ne samo bmw, svaki auto je najbolje kupiti nov ali jbg standard diktira.. mogu vam navesti cene delova dosta nizih klasa od bmwa a koje su jezive cak vece i od bmwa sto znaci da odrzavanje je relativna stvar..bitno je da se nadje auto u dobrom mehanickom stanju relativno ocuvan i da se navedeni primerak sto manje kvari.. a sto se kvarova tice onaj od 5000 e vam moze itekako zadati glavobolje a sa tim od 3000 mozete da ne ulozite nista osim redovnih servisa i potrosnih delova.. to ne garantuje niko .. ja se malo raspisao ali eto dosta vozim dizele pa da iskazem svoje misljenje :)

Link to post
Share on other sites