Kupovina e46 320d pomoc


Recommended Posts

Pozdrav svima.
Nov sam ovde na forumu i molio bih vas za pomoc.
Hocu da kupim e46 320d 2003 god.
Pa me zanima vase misljenje sta da gledam kad kupujem na sta da obratim paznju kod tog modela, posto ne znam mnogo oko bmw-a
Svaki savet je dobro dosao. 
Hvala svima

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gledaj da kupiš 320i /125 kw pa te neće boleti glava kao što mene boli zadnje dve godine. Još ako naletiš na dobarog sa ugađenim gasom vozićeš se jeftinije od dizelaša. Ja sam imao takvog i prodao pre dve godine,uzeo dizelaša, možda je nekom dobar ali ako i kada ga se rešim u moju avliju DIZEL više neće. Progutao mi je love za dve godine taman toliko koliko sam ga platio.

Link to post
Share on other sites

Ili uzmi 3.0d, pa neces imati glavobolju osim one kad odes na registraciju :)

2.0d nije los, ali ume da se desi da ti "proguta" ovo sto kliker kaze brdo para. Drugaru pukla radilica, radio dizne i turbinu, ja mislim da je 1500 eura dao za poprakve motora...

Kod 3.0d nemas problem sa samim motorom, ali mozes imati sa diznama / pumpama.

Link to post
Share on other sites
On 6.2.2017. at 7:50 PM, daki_st1 said:

Pozdrav svima.
Nov sam ovde na forumu i molio bih vas za pomoc.
Hocu da kupim e46 320d 2003 god.
Pa me zanima vase misljenje sta da gledam kad kupujem na sta da obratim paznju kod tog modela, posto ne znam mnogo oko bmw-a
Svaki savet je dobro dosao. 
Hvala svima

najvise gledaj da kupis od nekoga koga poznajes,ako nisi u takvoj situaciji podugacak je spisak,prvo i osnovno extra majstor sa dijagnostikom,naravno gledaj da nije lupan,slusaj kako radi turbina,dali zavija,gledaj dali auto dimi nazad,crno,plavo ne bi valjalo,kilometraza hm pa mislim da je tesko naci bez 300.000km,ne obaziri se puno sta pise na satu,naravno probaj klimu zavija li ventilator,ma sve moras gledati,tesko je ubosti dobrog,ja sam se dvoumio izmedju njega ili benzinca,uzeo sam e39 2.2,ugradio plin,sto se para tice potrosnja je ista,jeste registracija skuplja za 30.000 ali i to ce malo pasti dogodine,sad...izbor je tvoj

Link to post
Share on other sites

Ne znam malo razmisljam sta ako ubodem tako neki model i poram da ulozim jos 1.500e. 
A sta mislite za 316i benzin plin? 
Iskreno nije mi puno vazna snaga
Samo kako se pokazao taj motor kakv je sa potrosnjom plina benzina, jel skup za odrzavanje?  

Link to post
Share on other sites

Nije ti važna snaga sada al' kasnije priznaš sebi da si se zajebao osim ako nisi čikica od 70 i neku. Ne kaže se džabe da bmw nije bmw ako nije šestak. :D Čak i onom od 150 konja nedostaje snage. 316i pa još da uložiš u njega 1500 € je čist promašaj. Doduše, kao početnik u BMW autu možda i nije loša kombinacija za privikavanje. Opet, to privikavanje kratko traje a želja za konjima je sve veća i veća. :) Znam da možda i lova diriguje ali stvari tako stoje. Ja guram 59-u a pre tačno 40 g. sam seo u 520i pa 730i (doterao iz Rusije) pa onaj od 645ci, pa onaj ... ne znam više ni koji xD i tako sve do danas. Još koju godinu pa u golfa 2 , onog što trese ko đavo. :ph34r:

Spoiler
Spoiler

 

 

 

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, daki_st1 said:

Ne znam malo razmisljam sta ako ubodem tako neki model i poram da ulozim jos 1.500e. 
A sta mislite za 316i benzin plin? 
Iskreno nije mi puno vazna snaga
Samo kako se pokazao taj motor kakv je sa potrosnjom plina benzina, jel skup za odrzavanje?  

Ako se odlucis za 316 moras da ugradis jako kvalitetan plinski uredjaj jer ti motori imaju nizak podpritisak usisne grane,sto se tice potrosnje mislim da se neces provozati ispod 12l plina u gradu,odrzavanje ne znam koliko je jer nije nikad bio predmet mog interesovanja,imao sam ga u e36 i sta znam,nije los bio,onako za grad je ok

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, PostarSD said:

ti prodam ja Mog 320D " Poseduje full M opremu "   :)

Probelm je sto ja nemam u gotovini 4.000 

Pokusavam nesto da nadjem u zameni za mog focusa uz moju doplatu naravno

Pronadjem ja neki "zanimljiv 320d" ali se uvek setim onog posta gde je neciji drug kupio i posle toga ulozio jos 1.500e. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, daki_st1 said:

Imam jos jedno pitanje da li moze na e46 320d 195 65 r15 gume?
I sta mislite o ovom https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9442868/bmw-320-320td 

E tom ne mislim apsolutno ništa. Pogotovu ako ga prodaje diler uveženih polovnjaka. Kod njih ne možeš naći iole pistojan auto, IOLE. Sve krš od krša. Za ovog ćeš u roku od mesec dana iskeširati min. 2000 €. Pa oni su ga tamo platili najviše 1500 ako su i toliko. Neko reče " ne plin " i taj što to kaže nema pojma o vožnji na plin. Ja sam prevalio preko 1 000 000 km ( MILION ) od toga bar 800 000 km na plin. Nikad problema. Za ugradnju plina treba izdvojiti lovu i adekvatan sistem i ne brini. Ja sam imao 320i/125kw  koji je išao na plin kao i na benzin, nisi mogao primetiti razliku, to tvrdim jer sam sa njim prevalio 350 hiljadarki, prodao ga pre dve godine tipu u komšiluku koji ga i dan danas vozi. Sada je prevalio više od 400 hiljada. Valjda nije teško izračunati 9 lit.benzina na 400000 i 11 plina i videti uštedu. A taj bmw će garant još 100 hiljada bez ozbiljnijepopravke. Naravno, uz pravilno i redovno održavanje. Treba znati i ovo, slabiji motori "slabo" podnose PLIN dok jači to perfektno guraju. Ne može plin na 316 pogotovu danas kada je na pumpi teško naći gas. Sipati u Srbiji i Austriji je nebo i zemlja.

E da, ono bitno, mani se autoplaceva sa polovnjacima. Gledaj da je to neko kod koga je auto u vlasništvu bar 4-5 god. i ko ima evidenciju održavanja. Ako ne to onda bolje Focus nego BMW :D

Link to post
Share on other sites

Ne znam stvarno sam skroz zbunjen. Npr ja sam focusa kupio pre 6 god na auto placu. I dosada nisam imao ni jedan kvar, samo redovan servis. Ja ne bih menjao mog focusa, ali problem je sto sam provozao bmw 320d pre 1 mesec i od tada sam se "zaljubio" u bmw. Kaze moj brat ko jednom sedne u bmw vise ne izlazi iz njega :D

Molim vas za jos neki savet 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, daki_st1 said:

Ne znam stvarno sam skroz zbunjen. Npr ja sam focusa kupio pre 6 god na auto placu. I dosada nisam imao ni jedan kvar, samo redovan servis. Ja ne bih menjao mog focusa, ali problem je sto sam provozao bmw 320d pre 1 mesec i od tada sam se "zaljubio" u bmw. Kaze moj brat ko jednom sedne u bmw vise ne izlazi iz njega :D

Molim vas za jos neki savet 

Pa brat ti je u pravu.Zivi primer sam ti ja.:DJa nisam sedao u druga auta i ne znam kakva su. Sticajem okolnosti moja firma se granici sa jednim auto placem. Svakodnevno sam kod njih i znam kako rade. Sva ali bas sve auta idu prvo kod majstora na ozivljavanje potom kod sminkera i to samo da se koliko toliko osposobe.Bas juce sam probao jednog audija 2005 g. i zakljucio da sam veoma srecan sto ga u zivotu nisam imao. Nemoj se naci uvredjen, mislim da tvoj fokus, poredeci ga sa BMW-om, i nije auto.:)Lako ih je naci na auto placevima stare 3-4 god. za par hiljada a takav auto bi jos uvek trebao biti prilicno nov. I motocikl mozes kupiti star par godina i bez problema voziti narednih 10. Ipak, ne mozemo mesati babe i zabe.9_9

Link to post
Share on other sites

E drustvo koliko kosta nosac diferencijala,kad krenem u rikverc lupi nazad,mislim da je on,naprijed kad krecem nista ne lupa!e46 320d karavan :)

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Na forumu ima dosta temi o 320d, sazvakali smo taj auto prilicno detaljno.

Bitno je da je auto lep esteski, jer to mu niko vise ne vrati. Najbolje je da nadjes auto kojo se vozi vec kod nas, da je na njemu reseno sve sto moze biti problem. Takav ce biti malo skuplji, ali daleko jeftiniji nego da uzmes kantu s placa. Trazi auto za koji su sacuvani racuni od kupovina delova, to ti je manje vise dokaz. Takav auto neces naci za dan, mozes da cekas i pola godine da iskoci nesto, ali ne zuri, imas auto, ne ides peske. Kad nadjes nesto pogodno, nudi fokusa u zamenu. Taj ford ce ti svako rado uzeti u trampu jer ga prati dobar glas da je mrcina i zahvalan auto za nase uslove. Samo strpljivo i bez zurbe. Nadam se da sam uspeo bar malo da ti pomognem.

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, daki_st1 said:

Dobro ti nisu automobili u istom segmentu. Ali ima razlike izmedju prednje i zadnje vuce i razlike izmedju 101hp i 150 hp :P

Reci vi meni jos neki savet za bmw tacnije za taj koji sam postavio :D

Za 40 g. voznje bmw-om i predjenih vise od 1 000 000 km nikada ni najmanji udes. I leti i zimi po svakoj klimi.;) 

Sad sam malo pregledao oglase i nasao izgleda jedan pravi. Malo je skuplji ali ako je sve kako čovek kaze pre ce biti da je jeftin nego skup. Pogledaj ovde:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9538676/bmw-320-i

Link to post
Share on other sites