Recommended Posts

Imam neki diff koji je skinut sa kocke i koji je u sustini dobro sluzio sto se tice voznje, sem sto je imao ono sviranje/pevanje/hukanje kada se smanji radio.

E sad, mene zanima sledece:

Da li je moguce zameniti lezajeve/lagere, one sa strane prema osovinama i napred prema kardanu?  Da li je moguce nabaviti doticne lagere, nekim alternativnim/aftermarket putem prema originalnim dimenzijma?

 

 

Link to post
Share on other sites
On 2/10/2017 at 11:03 PM, StunterSM said:

Vidim kazes nije problem, reko mozda si radio

Nemam potrebe da se zajebavam s tim,imam drugara koji to resava za sat vremena,zato kazem da nije problem

Link to post
Share on other sites

Ja sam se javio ljudima na FB. Hvala na jos jednom na odgovoru. :)

Nego samo jos ovo: Da li postoji mogucnost taush-a ? Odnosno, ja dostavim svoj diff, a uz doplatu dobijem reparirani ?

 

Link to post
Share on other sites
Naravno, samo najavi da uradimo jedan pa da te saceka gotov

Koliko kosta set za prepravljanje diferencijala od e39 iz otvorenog u sperovani?

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, StunterSM said:

Naravno, samo najavi da uradimo jedan pa da te saceka gotov

Ok. Koliko zadovoljstvo u taus verziji kosta, odprilike ? :)

Standard diff za E30 1,8i.

Link to post
Share on other sites

Kod nas. Pregledacemo dif i videti sta treba da se odradi. Radimo remont i upgrade diferencijala. Imamo nasu proizvodnju lamela koje su kvaliternije od fabrickih, radimo prepravku rampi, ubacivanjem dodatnog ili cak dva dodatna seta lamela, izradu nove ojacane kape na cnc-u itd

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, N.e30 said:

Da se i ja ubacim... imam e30 325i sa sper diferencijalom, dobio je malo lufta. Gde bi mogao uraditi remont i koliko bi kostalo od prilike? Bitno mi da se valjano odradi...

Da li moze neko da pojasni, kako se manifestuje luft u diff-u u toku voznje?

Link to post
Share on other sites

Prilikom kretanja cujese tup zvuk u diferencijalu i malo cimne auto, takodje kad usporis u hoces malo brze da krenes kao da udari zupcanik od zupcanik. Tako se kod mene manifestuje. I sa vremenom kao da pravi sve veci luft, ne razumem se sta je tacno problem da li lamela u dif ili zupcanici tako da nosim kod majstora.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, N.e30 said:

Prilikom kretanja cujese tup zvuk u diferencijalu i malo cimne auto, takodje kad usporis u hoces malo brze da krenes kao da udari zupcanik od zupcanik. Tako se kod mene manifestuje. I sa vremenom kao da pravi sve veci luft, ne razumem se sta je tacno problem da li lamela u dif ili zupcanici tako da nosim kod majstora.

Nemam takav slucaj. Auto mi odlicno krece iz mesta.  Samo imam onaj zvuk kao kada struze metal, u toku voznje. Uzmem stavim drugi diff 4,1 kao moj, ladno se isto cuje?! Verovatno i drugi ima isti problem. Inace auto i sa njim odlicno povlaci iz mesta.

Prvi sa auta mi je skinut, cim nadjem vremena i skupim malo parica, odnecu ga u Novi Beograd, pa neka momci pregledaju i predloze resenje. :)

Zanima me jos jedna stvar : Kada je diff skinut, da li se njegovo stanje lufta moze utvrditi tako sto se rukom okrece remenica na koju se kaci kardan, i ako nema nikakvog kasnjenja u okretanju na flanšnama za osovine, moze se smatrati da diff nema lufta ?

 

 

 

Link to post
Share on other sites