E46 330d M Sport Touring Automatik


Recommended Posts

Fin e46

Da te zdravo sluzi i puno predjenih kilometara!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nisam znao do prije neki dan da karavani imaju samo lijevu maglenku nazad. Da li može da se sredi da radi i desna maglenka nazad?

Gledao sam instalaciju, ima sve izgleda osim rupe i kontakata za sijalicu...

Ima li neko ideju neku? Meni pada nekoliko na pamet, ali rekoh da prvo pitam, možda postoji jednostavnije rješenje.

Link to post
Share on other sites

Znam da je fabrički jedna, ali mi se ne sviđa asimetrija ta. Živcira me to, tako da će da bude urađen dupli mod - prepraviću maglenke i za maglu i za kočenje da budu. Našao sam sve na e46fanatics i još nekim forumima, ima sav materijal da se naruči od BMW-a i još malo sa strane, tako da će biti baš ono što sam i zamislio. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Juče sam se malo "potpisivao" na skretanju sa Brankovog mosta u Karađorđevu, pa sam počeo da razmišljam ozbiljnije o novim ljetnim gumama.

Gledao sam polovne gume i to je čisti očaj, jer se prodaju gume iz 2002-2009. godine najviše. Od 2009. godine na ovamo ima jako malo guma po oglasima. Razmišljam se o nekom set Michelin-ki iz 2013. za 250€ sa 6mm šare, ali kad uzmem i preračunam, mislim da je bolje dodati nešto love i kupiti barem UHP2, s obzirom koju km ja prelazim godišnje, jer u narednih 15 dana prelazim nazad na motor praktično do 11. mjeseca.

U toj priči mi je apsolutno nelogično bacati novce na polovne gume, jer će za 2 godine biti za bacanje, dok će nove koje sada uzmem biti nešto ispred pola svog upotrebnog vijeka. Sava Intensa UHP2, Fulda SportControl 2 i Uniroyal RainSport3 su ono između čega se lomim. Gledao sam testove po netu i iz AutoBild-a i trenutno sam najbliži Fuldi.

Savu sam našao za 42.900,00 komplet, Fuldu za 52.528,00 i Uniroyal za 54.048,00. Moram da vidim šta ću da uradim u ponedeljak u šIntezi za kreditnu karticu i ako uspijem to da završim slijedeću sedmicu, uzimam gume kod nas na 12 rata bez kamate. Mislim da će mi to biti najbolje.

Link to post
Share on other sites

Slazem se s tobom u potpunosti. Ja ne znam sto se ljudi loze na polovne gume? Bolje je kupiti i neki jeftiniji brend, pa imas nove nego polovne miselin ili neke tako "zvucnog" imena koje su popasle milion rupa, ocesale bankina i bankina. Polovne gume hvale oni koji nisu vozili nove, jer da jesu znali bi koja je razlika. To ti je isto kao sa automatskim menjacem, kenjaju da ne valja samo oni koji nisu probali.

Link to post
Share on other sites

U jbte, da. Jutros skoro da sameljem mjenjač na Kiji C'eed od drage, jer sam majmun navikao na D bez kvačila. U zadnjem trenu shvatim da nešto fali i stisnem kvačilo. I onda 50 metara dalje, stišćem kočnicu, auto samo što ne kreće da skače i opet se sjetim da zam zaboravio kvačilo. Uf! Poslije toga je sve bilo ok.

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, dredger said:

Slazem se s tobom u potpunosti. Ja ne znam sto se ljudi loze na polovne gume? Bolje je kupiti i neki jeftiniji brend, pa imas nove nego polovne miselin ili neke tako "zvucnog" imena koje su popasle milion rupa, ocesale bankina i bankina. Polovne gume hvale oni koji nisu vozili nove, jer da jesu znali bi koja je razlika. To ti je isto kao sa automatskim menjacem, kenjaju da ne valja samo oni koji nisu probali.

Sve zavisi kakvu polovnu gumu kupis

Link to post
Share on other sites

Prvo da pohvalim auto fantastican je,i da se slozim sa nekim stvarima sa vama.Jedinu "manu" koju nalazim svom automobilu je sto nije automatik,cak sam i razmisljao da ga konvertujem na automatski Na sta su mi neki majstori rekli "Do sada smo culi da neko hoce da radi obrnutu proceduru,ali ovo sto ti hoces je glupost".Ja se ne slazem sa tim,to su njihove rechi.Druga stvar je to da je svaka nova guma bolja od polovne,a to sam osetio i na svojoj kozi.Po prvi put u zivotu sam kupio ove zime  polovne Michelin gume Dot iz 2012-te,ali pitaj boga koliko su presle,imale su sharu,ali su verovatno izgubila svojstva Posle deset dana mucenja sam kupio nove Wintere,i pregurao zimu bez problema! I ako je Wintera low-budget guma,bolja je od svakog polovnog krsha,barem od ovih koje se kod nas prodaju.I mogu da zamislim kakve se sve gume prodaju,jos sam ja ove kupio od poznanika.A kad vidim jedan klip na tjubu gde svaka guma kosta 10e,svih dimenzija,nabacane jedne preko drugih pa ti biraj.Ima razloga zasto je neko skinuo te gume! Verovatno negde i moze da se kupi dobra polovna guma,samo gde? Ja te sto sam kupio,pogledao sam Dot,i sharu,a u ostale bajke sam poverovao,jer kao sto sam i napisao,kupio sam od poznanika!

Link to post
Share on other sites

Hvala kolega, auto je baš baš. Das ist Auto! :D:D:D

Čeka se šInteza kartica i kupuje se NOVA guma. Kad odem na lice mjesta, uporediću Savu i Fuldu, pa ću odlučiti šta tačno ide gore.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Eeeeea, pa evo nekih noooovosti...

Neki dan smo se malo vozili do Pančeva i tada saznali da u D u petu šalta tek na 180. O.oO.oO.o Kad se stisne. Ide. Puni. Kao kompresor. Ne staje. :D:D:D

Onda je stigla neka kilometraža, najava za servis:

IMG_6219.jpg

Pa smo se malo provozali do Auto Line-a i kupili sve što treba za servis:

IMG_6220.jpg

A onda je maloprije bila jedna zanimljiva kilometraža:

IMG_6221.jpg

Po dogovoru, u utorak zovem Acu u Garage ///M i onda idemo na servis. Jupi!

A onda idu i ljetne gume gore...

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, castor said:

A onda je maloprije bila jedna zanimljiva kilometraža:

IMG_6221.jpg

Po dogovoru, u utorak zovem Acu u Garage ///M i onda idemo na servis. Jupi!

A onda idu i ljetne gume gore...

Možda sada krene nizbrdo kilometar sat :D vidiš da je obrnut :D

VIdiš, nikada mi nije palo na pamet da pogledam u kojoj je brzini na 120 ... baš ću da probam.

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, castor said:

Pa ne možeš da vidiš, ali možeš da brojiš... ;)

MIslio sam da ga prebacim u M/S na 120 i da potegnem palicu na dole ili gore. Pa da vidim gde će da završi :) Tipa koknem na dole (palica gore), i ako spusti u 3ću onda je bio u četvrtoj. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U utorak, 03.05.2017. godine na 289999 km odrađen servis sa uzetim materijalom sa slike gore. Zamijenjeno sve i auto pregledan. Zaboravili i jedan i drugi da ga nakačimo na dijagnostiku, ali to ću naknadno da odem i odradim.

Kada je skinuto sve što treba da se servis uradi, ustanovljeno je da ima nešto nafte oko dizni. Uzrok - izgleda da su popustile podloške dizni. Nove naručene u Delti, imaju na stanju, 544 din/kom, rezervisane, pa idem oko 15.05.2017. godine da ih uzmem i onda nazad kod Ace da se to zamijeni (50 eura ruke, mora da raskopa pola motora odozgo).

Materijal za servis uzet u Auto Line-u, sve koštalo 20676 dinara po klupskim cijenama i na to još 3000 Aci za ruke za servis (inicijalna cijena je bila oko 26000 dinara - dakle ušparao sam tačno ono što sam dao za članarinu).

Prema Acinim riječima, jedini dizel kod njega na servisu i održavanju kome je ulje nakon ispuštanja još uvijek ulje, a ne katran koji ne može dva dana da opere sa ruku. Znači, auto je dobro održavan sa kvalitetnim dijelovima, a što je i moja namjera za ubuduće.

Nakon zamjene ulja (ranije je sipan Castrol Edge 0W-30, koji mi se ne sviđa nešto, sad je original BMW TwinPower Turbo 5W-30 LL-04), auto ljepše i mirnije radi, nekako mekše se čuje i uopšte je nivo zvukova iz motora niži, odnosno rad motora je tiši.

Pregledano stanje kočionih pločica na svim diskovima - zadnje su pri kraju, a ručna malo zeki (povuče se, nategne, ali ne drži najbolje). S obzirom da će u narednih nekoliko mjeseci auto biti vožen praktično sporadično (kreće sezona vožnje na dva točka, pa će biti vožen kišnim danima i za neke druge potrebe putovanja i relacija), a i da se ja "mekano" vozim i kočim, plan je da se sada zamjene podloške dizni, a na jesen, odnosno pred zimu, kada se "srebrEna lađa" reaktivira, da se odradi zamjena zadnjih pločica, pakni ručne kočnice, obrada diskova iznutra gdje naliježu pakne, zamjena kočionog ulja i zamjena antifriza.

Tokom ljeta planiram da sredim prednji branik - da se oguli komplet i sredi sve što ne valja (prednji lijevi ćošak nagnječen, pukla farba, sa donje strane izguljen od parkiranja) i da ga prefarbam i prelakiram - Strahinja što radi kod Ace mi reče 70€. Ako neko zna za bolje i jeftinije, neka kaže slobodno.

Isto tako planiram da odem do Steve u Jakovo da pregleda mjenjač i vidim za zamjenu ulja i filtera. Goran je odradio servis i sredio konverter, ali ne zna kad, a nema ni nigdje zapisano, pa da i to se prebrine.

U narednom periodu su u planu i nove ljetne gume. Ako sredstva dozvole nabaviće se i zimski set felgi.

Slijedeći servis na 300k km, a do tada sipaj, vozi i uživaj... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Danas uzete i montirane nove ljetne gume - Sava Intensa UHP2. Novi model. Nova guma. Dobra šara, đa mi se što bi rekli. Kilometraža 290510.

Dovezao se iz Železnika u Krnjaču, oko 20ak km, na prvi utisak sve ok. Nije bučna, udobnost na prvu loptu ista kao Continental ContiWinterContact TS830P koje su zamijenile. Mada opet, ipak je to low profile guma na sportskom ogibljenju, nema tu puno udobnosti. Vidjećemo za 300-400 km kad se potroši prvi sloj kako stoje stvari.

Gume naručene preko interneta i kupljene u PlanetiGuma. Sve može da se završi mejlom, a može i telefonom. Cijena 42900, ventili po 95 dinara, montaža 590 za 18ice (mene izašlo 472 dinara kao za 16-17 cola, njihovom greškom). Prilikom naručivanja treba da se uplati avans (meni bio 5000 dinara), pa ostatak kada se dođe po gume. Plaćeno svim sredstvima plaćanja - avans, keš, debitna i kreditna kartica šInteze. Sve može.

Sam vulkanizer je malo spor, ali treba uzeti u obzir da je danas radio sam, ja došao oko 17:20, tako da je sve trajalo oko 2 sata. Srećom, dečko što radi tamo, vozi E46 320d 2002, godište, restajling, pa je bilo tema i tema za priču.

 

Link to post
Share on other sites

Juče u Delti uzete podloške za dizne, 544din/komad, slijedeće sedmice se ide na zamjenu, samo da Aco javi koji dan.

Uzet i BMW dual USB punjač - 3700 i neki dinar. Ekstra spravica. Staje u onu pregradicu ispred mjenjača, umjesto upaljača, a vratanca mogu da se zatvore dok je isti uboden.

Pitanje za one koji znaju: može li se nekako namjestiti da upaljač "radi" samo kad je motor upaljen ili da izmišljam paljenje na mehanizam tipa hemijske olovke?

Link to post
Share on other sites