Recommended Posts

Dobar dan. 

Mijenjao sam ulje prije 3, 4 mjeseca. Danas sam provjerio i ulje stoji na sredinu na stapu za provjeravanje ulja. Mijenjao sam i separator ulja. Sipao sam Total 10w-40 po preporuci majstora, boca ima oznaku bmw pozadi sa LL-01 ili LL-04, tu nisam 100% siguran. Vodu ne trosi. Osjeca se miris nafte na ulje. Sta da radim?

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MarkoE39 said:

Dobar dan. 

Mijenjao sam ulje prije 3, 4 mjeseca. Danas sam provjerio i ulje stoji na sredinu na stapu za provjeravanje ulja. Mijenjao sam i separator ulja. Sipao sam Total 10w-40 po preporuci majstora, boca ima oznaku bmw pozadi sa LL-01 ili LL-04, tu nisam 100% siguran. Vodu ne trosi. Osjeca se miris nafte na ulje. Sta da radim?

Mislim da LL-01/LL-04 ne postoje kao oznaka na kanticama 10w40 ulja. Naravno, to ne znaci da ne moze da sipa. Cak sta vise i bolji je izbor za nase BMW-e koji su presli preko 250k km. :) Total 10w40 je ok ulje.

Proveri da li ulje curka/gubi iz nekog drugog razloga.

Link to post
Share on other sites

Turbina je crka bila prije dva mjeseca, tada je auto dimilo bas mnogo i trosio sve ulje, uradio sam remont turbine, zamjenio sam hladnjak EGR ventila (jer je i tu trosio vodu), medjutim sad turbina radi a ni vodu ne trosi. Ujutro kad ga upalim auto trese (radi na 3 cilindra) dok se ne ugrije (dok ne prodje plavu crticu na pokazivacu temperature). 

Bos pumpa nije ona obicna kao na BMW 525TDS nego je neka elektricna, tako su mi rekli.  

U oddo meter pokazuje da auto je presao 171000km. Kupio sam ga sa 156000, ja mislim da to nije prava km ali kad sam provjerio na ovlasceni servis BMW VOLI Motors ubacili su kljuc u neki aparat i pokazalo je da je ta km prava. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...