Recommended Posts

Pozdrav ,dase predstavim ja sam Nenad Cvetkovic iz Nisa ,vozim Fiat Brava 1.2 od 2006 god pa do sada.

Doslo vreme da menjam auto i imam 5k eu,pa mi za oko zapao 118d sa 122 ks,2006 za 5k eu ,ima navigaciju i puno opreme,probao sam auto i odusevljen sam.

Citam za netu da imaju neki problem sa lancem .

Kazi te mi nesto o ovom autu da li je preskup za odrzavanje jel ce mi budzet biti saldo nula posle kupovine,i da li je zadnja vuco po zimi zeznuta jel ja sa prednju se lepo snalazimi nikad nisam vozio sa zadnjom.

Link to post
Share on other sites

Sad ne mogu da ti kazem direktno za taj model jer nisam siguran 100%, ali objasnicu ti ovako nadam se da cu biti od pomoci. Motoru kojima je lanac iza tj blize kabini imaju problem sa zubljenjem i mora motor da se vadi da bi se uradio servis. Ako je lanac napred blize hladnjaku ti motori nemaju problem sa zubljenjem. Ali pre kupovine kaci ga na dijagnostiku obavezno, gledaj kad ga vozis i stisnes muski jel ima crnog dima iza. Da li se cuje kucanje lanca dok radi na leru. I budi spreman da se suocis sa popravkama jer ako ima nekih intervencija cas ode 1ooo €. Veruj na rec svaki bmw mami osmeh na lice, pruza zadovoljstvo kad jednom postanes vlasnik Bmw-a posle ces samo zeleti jos vise konja i nista drugo [emoji2]. Ja sam vlasnik 120d 163ks sledeci ce biti samo 335d ili 123d ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Taj motor je M47 i on nema problema sa lancem. Taj motor inace nema nekih vecih problema. Motor N47 koji ga zamenjuje od 2007 sa 143ks(118d) i 177ks (120d) ima taj problem. Navigaciju verovatno ima kao da nema, jer u vecini slucajeva ne mogu da se ubace mape Srbije i, generalno okolnih zemalja (kazem u vecini ne kazem za svaku navigaciju). Naucio sam da vozim na zadnjoj vuci (Mercedes i BMW), i nikad u zivotu nisam ni imao auto sa prednjom vucom (ni niko u porodici), a te price za zimu i sneg pricaju oni koji nikad nisu vozili auto sa zadnjom vucom pa samo pametuju. Plus BMW-a elektronika opasno "kolje" cim malo tockovi proklizu, jos nisam provozao auto kod koga ESP tako brzo i precizno reaguje. Srecna kupovina!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...