Recommended Posts

Pozdrav drustvo,imam problem na e34,Problem je sledeci : zakljucam ga preko daljinca normalno,ali kad hocu da ga otkljucam on prvi put otkljuca pa zakljuca i onda drugi put kad pritisnem on tek tad odkljuca,inace,kad ga zakljucavam a prozori ili siber stoje otvoreni on ih sam zatvori,da li neko zna u cemu je problem? Takodje mi prazni akumulator,i kad skinem osigurac ispod sedista za podizace i centralnu onda nema da prazni,ko zna nek pise,svaka pomoc je dobrodosla!

Link to post
Share on other sites

Pa ti si zamenio pa znas ili? 

Kad vadim i stavljam osigurac za generalni modul ili sta vec,za bravu,podizace,brisace,ono cakce nesto,ne znam da li tako treba ili ne.

A za sta mikroprekidac? Gde se on nalazi?

Link to post
Share on other sites

Jeste budževina ali ne mora da znači da je nekorektno. Pogledaj šemu sa slike:

E34_Windows.png

Na tvojoj slici se vidi granični prekidač S43, a konektor X750 ne postoji, već je jedna žica vezana na masu putem šasije (braon) a druga (BN/GN) je nastavljena i izolovana crvenom trakom.

Link to post
Share on other sites

Pošto si da si probao drugi generalni modul? Jesi li skidao kleme dok si menjao modul? Koje godište i mesec je auto?

Spremi instrument i volje :)

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Multimetar.

Od 92. kad se skida generalni modul treba skinuti kleme. To je potrebno jer modul nema definisano šta ima od uredjaja nego prilikom dobijanja napona on ocita šta sve ima instalirano i tako radi. Ne znam da li ti je možda već menjan generalni modul i s obzirom da si vadio osigurače, ti skini klemu i sacekaj dvadesetak minuta i ponovo probaj.

Ako neće onda prvo moraš proveriti da li rade svi mikro prekidači.

Snalazis li se kako sa semom?

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ti imaš dva problema. Otključavanje i što vuče struju. Da li je počelo istovremeno?

I što te Miki pitao

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Da ne bude kao kod Filipa. Čini mi se da nije bilo prekidač koji je radio i žice da nije bila u prekidu :-)

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pogledaj, u vozačevim vratima, ono što si slikao. Veze što su izolovane i izmeri otpor izmedju vrata i šasije.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Vazi,probacu to sve danas,od kad sam kupio auto to se desava istovremeno,sa semom se slabo snalazim,mikroprekidac za vrata i svetlo u kabini radi,ali nekad prekida i onda smo lupnem malo sakom ono gde se nalazi i on proradi..

Link to post
Share on other sites