Recommended Posts

Desava mi se da mi u sred voznje auto cimne i u tom trenutku se upali lampica za akumulator, taj cim traje bukvalno desetinku i nema veze da li se auto tera u obrtaje ili se vozi 60 pored sajma. U ton trenutku kad cimne bukvalno obori obrtaje malo , uspori, kao da se prekine struja u autu. Sve to u bukvalno delicu sekunde. Naglasio bih da je radjen regler alternatora i tad je proveren ceo alternator i sve je u redu, akumulator je nov, na dijagnostici izbaci gresku neki senzor na trecoj bregastoj? Jel moze mozda kvar na instalacijama to da uzrokuje? Jednom mi se desilo pri maloj brzini da mi se skroz ugasio auto i popalio par lampica uz to... Hvala unapred

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

to je najverovatnije senzor bregaste.

imam senzor 3. mislim da je dobar, mogu da ti  posaljem da probas ako hoces, ostavi mi adresu na pp.

taj za trecu je oko 40000 iz originala, ima ih i iz kopije, ja licno volim sa otpada.

Link to post
Share on other sites

m43 ima jednu bregastu, i sve ostalo kao i svi drugi automobili.

1.8 ili 2.0 na n42. nema veze ,sve je isto, mozda radilica nije, menjac kvacilo jeste.

Link to post
Share on other sites

nisam znalac, cak sta vise sam neznalica, samo sam hteo da kazem da kad n42 pocne da brljavi, izbacuje redom greske od protokomera do lambda sondi, pa ga ti nadji gde je.

to su moja iskustva, mozda meni cobani rade auto, ni to nije iskljuceno.

Pricamo malo, salimo se.

Link to post
Share on other sites

Promenjen je senzor radilice i da ne ureknem za sada je sve super. lepse radi motor, nema cimanja, brze se smiri posle prvog paljenja... Nadam se da je reseno [emoji3]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites