Recommended Posts

Pozdrav svima,ja sam novi clan u fan klubu,Inace auto limar sam iz Negotina,imam 24 godina.Inace trenutno vozim opel zafiru,i sledeci auto u planu je bmw e46 e sad u dilemi sam koji odabrati pa sam se uclanio u fan klub da bih se bolje informisao.

Link to post
Share on other sites

Hvala vam,da dosta sam se nacitao ovde raznih tema,uglavnom sam o motorima citao,i dosta su mi pomogle informacije,mada opet nisam 100 % siguran koj motor izabrati,recimo danas sam saznao da moj drug,tj poznanik ima bmw e46 318 i sa n42 motorom od 143 ks i nazvao ga da me provoza da vidim kako ide i da  li se meni ta jacina svidja.medjutim sam bio blago razocaran,tj ocekivao sam da dosta bolje ide. jer sam licno vozio e36 320 od 150 ks. i mogu reci da sam osetio mnogo jace potezanje od strane 320 e36 nego od 318 e46.a po specifikacijama  318 n42 motor ima jaci i obrtni moment i brze ubrzanje do 100 kmh. pa eto ako neko moze da mi da neki odgovor na ovo... :) ?

Link to post
Share on other sites

Mhm pa kontao sam da je verovatno to,ipak je pravi bmw motor sa 6 cilindra,po pitanju snage,odnosno tog potezanja.posto je po meni tu draz pri samom startu i na niskim obrtajima da kida,a kasnije kad se zalete svi oni idu  preko 200, :)  jel ima neko na prodaju odavde sa foruma neke bmw e46 limuzina ne kupe ali da su iskljucivo 320 150 ks,  323  i 325 ? 

 

Link to post
Share on other sites

Clan Castor prodaje moju staru e46-cu koju ti preporucujem. Castor je to sve detaljno opisao. Inace, auto je lepsi uzivo nego ne slikama. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja ti garantujem da ovaj n42 ide bolje od tog sestocilindrasa sa 150ks ali nema veze. Vazno je da ti sebi ispunis zelju. Srecna potraga. 

Link to post
Share on other sites

Pa bre ne znam stvarno moracu da nadjem nekog ko ima e46 320 150 ks da ga probam da bih se uverio u to,Hvala u svakom slucaju.  E imam jos jedno strucno pitanje,ako neko moze da mi odgovori, ako mi mozete reci koja je razlika izmedju m52 motora i m54 ali bas sve razlike bih hteo da znam i koji je bolji od ta 2 motora ?  

Link to post
Share on other sites

M52

1 vanos

imaš ga u 2.0cc, 2,5cc i u 2,8cc

m54 

2 vanosa

imaš ga u 2,2cc, 2,5cc i u 3,0cc

 

Imaš tu i prelazni m52TU koji ima isto 2 vanosa oko 2000 se ubacivao, zapremine su ko kod m52

 

Ukratko

Link to post
Share on other sites

mhmm,epa hvala na odgovoru,ali ono ukratko,mene zanima koje porobleme vise imaju ti motori ili koji su dugotrajniji,jer evo zasto to pitam,ja sam iskreno vise za neki ili 320 i 150 ks ili 323 i od 170 ks,iz razloga sto se proizvode od 1998 godine,i onda bih recimo kupio ili 98-99 ili ajde max 2000 god,zbog registracije najvise,jer ako gledam restajling verzije oni su svi preko 2001tj kraj 2001 godine,i onda to mnogo izadje registracija do godine dok ne prodje porez na lux tj 20 godina starosti. isplatim skoro pola auta krroz registraciju,a od restajling verzije jedino normalnu verziju imam od 143 ks n42 koji me nije odusevio kad sam ga provozao,a da uzimam 320 i od 170 ks je glupost po meni, za 170 i kusur kubika da placam duplu registraciju skoro,ako vec bi uzimao restajing samo 325 i ali opet ta registracija me jebe sto je mladji auto tako da eto ako bih mogo da nadjem neki dobar 323 mislim da bi to bio moj izbor,ali opet moracu da probam da provozam 320 od 150 ks mozda i on zadovolji moja ocekivanja :))))

Link to post
Share on other sites

Ovo sto kaze Zeljko da 318 n42 ide bolje od 320 150ks je potpuno tacno. Jedino imas drugaciji osecaj, po meni lepsi u 320. Ako ides na sestaka gledaj od 323 pa na gore, 323 je odlican izbor ako gledas i starije modele zbog registracije kako si naveo, a bitno ti je da ide dobro.

Link to post
Share on other sites

mhm okej hvala na odgovorima,svejedno cu videti neko ko ima 320 od 150 ks da provozam jer je i meni cudno da 318 sa 4 cilindra ide bolje i 16ventila a ovaj 6 klipa i 24 ventila.i ako mi je to okej kako ide uzecu njega ako ne onda 323 i je sigurno zadovoljavajuca masina za moj ukus posto je to opet 2.5 motor, i to je prava stvar.pa cu malo stegnuti novcanik kad dodje vreme za registraciju :D 

Link to post
Share on other sites

Ja probao i nisam verovao, ne kazem da ga sad nesto ubija ali mrtva trka uz malu prednost 318...

A evo i sta net kaze, zeperfs kaze da je 320 brzi, a automobile catalog da je 318 brzi, fabricki podatak takodje da je 318 brzi.

http://www.zeperfs.com/en/duel4522-6508.htm

http://www.automobile-catalog.com/car/2001/275225/bmw_318i.html

http://www.automobile-catalog.com/car/1998/274415/bmw_320i.html

 

Link to post
Share on other sites

Hahahh  a dobro sta ces,ja volim da testiram masine :D   ipak  ovaj ima 6 cilindra a ovaj 4 pa me to kopka da li stvarno idu isto ili ti mozda jos bolje ide 318 da se totalno razocaram i u 320,da ne razmisljam o njima vise i ne gledam ih po netu :D

 

Link to post
Share on other sites

Ako sipaš za crvenu, drži se četiri klipa :D ja sam se sa m43 matorim sit navozao (a čuo sam da je taj iz e46 o kom se govori izuzetno štedljiv motor) ... surak ima dva kabrija 320 m52, lepo to pije ako čepaš ... a ako paziš kako voziš, ne ide ispod 10 u gradu nema trika .. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...