Recommended Posts

Nisam vozio ni jedan od ta dva motora u e46, ali sam kumulativno sa dve e36ice sa m43 motorom prešao preko 150.000, ako ne i više u zadnjih 6 godina. Bez i jednog problema. Jedan takav sada još uvek žena vozi u njenoj e36ici.

Na jednom sam menjao dihtung izduvne grane a na oba sam menjao poneku sitnicu ("pogačicu", gumicu i dihtung držača uljnog filtera, lambda sondu, plastičnu lulicu, alternator i alanser - to je sve u rasponu od 6 godina na dva automobila ). Ostalo je bilo samo redovni servisi 12-13k i gorivo.

Ako nadješ dobar i očuvan motor, jako je zahvalan za vožnju. E sad, snaga, u odnosu na šestake je slab ali ovako, dovoljno dobro ide (ako mene pitaš).

Oba su vožena na plin. Sve pohvale za taj motor. 

Ovo je sve za e36, u 46icama ne znam kakvi su, ali kapiram da nisu mogli puno da ga sjebu :D

 

Link to post
Share on other sites

Koliko sam procitao n42 je sa nekim ozloglasenim vanosom koji je ujedno i preskup za opravke a m43 je starije konstrukcije ujedno i jednostavniji i jeftiniji za odrzavanje s tim i pouzdaniji? Ispravite me ako gresim.. ☺

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, BMW_pocetnik said:

Koliko sam procitao n42 je sa nekim ozloglasenim vanosom koji je ujedno i preskup za opravke a m43 je starije konstrukcije ujedno i jednostavniji i jeftiniji za odrzavanje s tim i pouzdaniji? Ispravite me ako gresim.. ☺

Odprilike tako je. Sto prostije, to bolje!  u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Elvir said:

Odprilike tako je. Sto prostije, to bolje!  u svakom slucaju.

Može biti, al' ne mora da znači. Ali zato je 100% tačno da onaj koji nije održavan kako treba i zanemarivan je - može da košta za dovođenje u red više od ispravnog N42. Svaki auto traži održavanje i ako kreneš da ga zakidaš, samo je pitanje vremena kad će on krenuti tebe za zakiva.

Link to post
Share on other sites

Ja sam juce probao E46 318i 140 konja. Ide lepo. Ima par sitnih nekih problema, tipa spusta ler na 500 kada je hladno. Sve u svemu dobar auto za te pare.

E sad kad bi neko da biram, recimo E30 318is u dobrom stanju ili E46 318i 140 konja, u dobrom stanju, dobro bih razmslio. :D

 

 

 

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, castor said:

N42 318i ide sasvim ok. Nije trkačka mašina i nema spektakularna ubrzanja, ali se jako lijepo i vozi i ponaša.

Moj drugar je uvezao iz holandije jedan 316i (mislim da je N42 u njemu), 2003će godište pre tri godine. I dan danas se vozi. Ja sam ga samo probao (5km ne više), meni ide baš dobro i ultra ultra tih je. Kada smo stali da se zamenimo, ja sam mislio da se auto ugasio :) 

Ali kao što rekoh ranije, nisam ja to vozio ... pa ne znam kakav je za održavanje i to ostalo. Znam samo da se drugar hvali da je mali potrošač.

Link to post
Share on other sites

Ja sam na forumu 4-5 godina. Za to vreme od dobrih se izdvojio od clana Zeljkamp (taj je sad kod clana castora) i jos jedan, ne znam mu nick. Bilo ih je sigurno 10 u problemu. Stalno su usrani od ulja, problemi sa strujom i ko zna sta jos. Ako jos ima plin, tezak problem. I jos hoce i da se greju. 

Link to post
Share on other sites

Taj sto je isao u e36 ti je manje vise isti kao sto je isao u e30 sa sirokim stopom, tj restayl. I to je sjajan motor, nepoderiv, zahvalan za odrzavanje, samo redovna zamena ulja. Jedini problem kod njih koji se javlja su hidropodizaci, ali ko menja ulje na vreme taj problem moze da zaobidje. I to pisem iz licnog iskustva jer sam imao ja takav motor, cale takav motor takodje. Kum moj vozi kocku, takav.motor je u njoj, dec ko vozi auto 15 godina i samo menja ulje redovno, stucnuo mu nije. A benzinci u e46 nisu ni za k***c, moras 6 cilindara ako hoces.nesto dobro. Dizeli u e46 su odlicni, ne lupaj gluposti. 3.0d od 180 i kusur konja najbolji. O tome je toliko pisano na forumu, imas price iz prve ruke koliko hoces. 

Link to post
Share on other sites