E46 m54 magli


Recommended Posts

pozz

 

Mozda se neko vec susreo sa ovim.

e46 strasno magli kada je napolju hladno (razlika u temparaturi).

 

Hladnjaci su u redu.

 

Inace auto je gubio permat, pregledani hladnjaci (veliki,mali), vodena pumpa, i na kraju nadjem da selne (shelne) kada je ubacivan plin nisu bile dovoljno kvalitetne, permant je kapao na auspuh i isparavao.

 

To je sada sredjeno ali i dalje strasno magli.

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

To sa selnama može da bude mač sa dve oštrice. Znam za slučaj gde je probijen dihtung glave, pa je auto stalno puštao na šelnama antifriz (jer su najslabija karika).

Da te ne mračim ja, i da ne skrećem sa teme, proveri da li su ti creva za vodu tvrda kao kamen.

Link to post
Share on other sites

isti problem sam imao na golfu, i u pitanju je bio grejac kabine..doduse maglio je i kad je toplo i kad je hladno.. proveri nna patosu iza table da li imas tragove vlage i antifriza

Link to post
Share on other sites
To sa selnama može da bude mač sa dve oštrice. Znam za slučaj gde je probijen dihtung glave, pa je auto stalno puštao na šelnama antifriz (jer su najslabija karika).

 

Da te ne mračim ja, i da ne skrećem sa teme, proveri da li su ti creva za vodu tvrda kao kamen.

 

 

Mekana su crijeva dosta, hmmm

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
isti problem sam imao na golfu, i u pitanju je bio grejac kabine..doduse maglio je i kad je toplo i kad je hladno.. proveri nna patosu iza table da li imas tragove vlage i antifriza

 

 

Suv je ko barut, nigdje nema ni traga vlagi

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Proveri da li je onaj sundjer ispod tapacira ceo i lepo zalepljen. Magli na sudaru toplog i hladnog vazduha.

 

Sent from my E6633 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Meni je isto tako maglio. I svasta sam pregledao i proveravao, gledala dva majstora i niko nije znao gde i sta je problem. Dok jednog dana nisam prao auto i vidim da mu je ispucala ona plastika ispod soferke iz koje izlaze brisaci. Ona je gumirana u delu gde dodiruje soferku, ali to vrremenom ispuca od sunca i tuda ulazi voda i hladnoca.  

Problem je resen na sledeci nacin: Uzmem crni silikon i izvucem celom duzinom imedju plastike i soferke tako da dihtuje. Vise ne magli ni po najgoroj kisi. 

Link to post
Share on other sites
Meni je isto tako maglio. I svasta sam pregledao i proveravao, gledala dva majstora i niko nije znao gde i sta je problem. Dok jednog dana nisam prao auto i vidim da mu je ispucala ona plastika ispod soferke iz koje izlaze brisaci. Ona je gumirana u delu gde dodiruje soferku, ali to vrremenom ispuca od sunca i tuda ulazi voda i hladnoca.  

 

Problem je resen na sledeci nacin: Uzmem crni silikon i izvucem celom duzinom imedju plastike i soferke tako da dihtuje. Vise ne magli ni po najgoroj kisi. 

 

 

 

Ta guma je bas minimalno ispucala, malo je ostecena guma na gornjem djelu soferke.

Evo par slika.a1748a0773ed359314960e1e1a97504c.jpga122c2f1f4180d02398e0db833be8615.jpge971c95e92b0ee0fb04a2f2725dbe01d.jpgaec18c8c6cb636d60f173ac00a8abc46.jpg78a38dced061a96510a525b2351ce2e2.jpgec6dd83afa655dfe75cd1dc198a771b5.jpg

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
Proveri da li je onaj sundjer ispod tapacira ceo i lepo zalepljen. Magli na sudaru toplog i hladnog vazduha.

 

 

 

Sent from my E6633 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Sada bas gledao, sundjer je ok.

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

E bas tu gde je pukla ta guma na par mesta ulazi ti voda i pravi problem. A lepo se vidi da ti je na coskovima podiguta ta gumirana plastika i ne dihtuje. Uzmi lepo skini brisace, pa onda polako odvoj tu plastuku, i izvuci crtu crnim silikonom celom duzinom gde je ta guma i spusti plastiku i ostavi da se osusi. 

Link to post
Share on other sites