Recommended Posts

ufff, druze, mora kroz dijagnostiku da se vidi da li ecu i kako komunicira sa njima,

Ako sam dobro procitao ti ubacujes druge dizne u tvoj auto a ne ove koje su ti sada u autu ?

 Ako svoje repariras i vracas tj. one koje su ti vec bile na kolima onda ne treba kodiranje a ako ubacujes sa drugog auta nove ili reparirane dizne onda mora kodiranje,

Kodiranje radis ili kroz dis ili inpu. Ukoliko drug ima i zna sa dijagnostikom onda nije problem ali ako nije vican onda nadji nekog ko zna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 5/3/2017 at 9:00 PM, milosabs said:

ufff, druze, mora kroz dijagnostiku da se vidi da li ecu i kako komunicira sa njima,

Ako sam dobro procitao ti ubacujes druge dizne u tvoj auto a ne ove koje su ti sada u autu ?

 Ako svoje repariras i vracas tj. one koje su ti vec bile na kolima onda ne treba kodiranje a ako ubacujes sa drugog auta nove ili reparirane dizne onda mora kodiranje,

Kodiranje radis ili kroz dis ili inpu. Ukoliko drug ima i zna sa dijagnostikom onda nije problem ali ako nije vican onda nadji nekog ko zna.

Druze ubacio sam dizne od 3.0d. Sve dizne su na nuli u live parametrima kao cilindri koji su ujednaceni kao i dizne. Auto znatno lepse radi za razliku od ranije. Lepo ide i sve ostalo. Sada me interesuje da li bi ti ili neko drugi mogao da mi preporuci nekog da mi uradi to neophodno kodiranje u Beogradu ili okolini?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

buni me pitanje dali auto moze slabije da vuce ako su mu lose dizne.. neki mastor kaze da moze neki da ne moze.. radi se o autu 320d e90.. jedan sumnja da su dizne sto i pkazuje dijagnostiga drugi kaze da ne moze zbog dizni da ne vuce..

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Indorile said:

Ako su dizne lose ili ne bacaju dovoljno goriva ili bacaju previse. Auto svakako nece ici dobro ni u jednom ni u drugom slucaju.

ima veci preliv.. dali je moguce da mi auto zbog toga vise i trosi?

Link to post
Share on other sites