Da li kupiti BMW 5 ili 3?


Recommended Posts

Danas mi je po 2. put crkla turbina na e46 320d, prva poslije 30000km od kupovine a druga poslije 65.000KM.

Razmišljam o kupovini drugog auta pa mi trebaju smjernice da li da kupim seriju 3 ili 5?

Ovo 150ks mi je preslabo, htio bih jači motor. Da li da idem na e90 FL ili da idem na e60 530d?

Ovaj e90FL mi je ljepši vizuelno,ali opet kvalitetniji je e60.

 

Šta kažete?

Link to post
Share on other sites

Ako ides na E90 dizela, ko ti garantuje da opet neces imati problem sa turbinom? Generalno, tu su i drugi problemi ako je nasvirana kilometraza.

E90 je poslednja serija trojke koja je nosila atsmosferski benzinac. Ja bih isao na tu varijantu.  

Link to post
Share on other sites

Kakav atmo benzinac ako je covek rekao da mu je ovih 150ks u dizelu malo. Jedino da uzme 325i koji trosi vise ulja nego benzina... Ako ti je izbor 2.0 ili 3.0d nemoj da razmisaljs ako mozes da priustis skupu registraciju, sve je na strani 3.0d.

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Djoksa530i said:

Kakav atmo benzinac ako je covek rekao da mu je ovih 150ks u dizelu malo. Jedino da uzme 325i koji trosi vise ulja nego benzina... Ako ti je izbor 2.0 ili 3.0d nemoj da razmisaljs ako mozes da priustis skupu registraciju, sve je na strani 3.0d.

Na 325i sam i mislio. Jbg za potrosnju ulja ne znam..

Link to post
Share on other sites

e60 je bolji automobil od e90. Ako ti visina registracije nije presudna, onda pucaj na 530d. 

Link to post
Share on other sites

Kod svake generacije je vazilo da je 5-ica kvalitetniji auto (sto je i ocekivano), ali da je 3-jka mnogo "zabavniji" auto za voznju. Pa ko sta voli i sta mu treba...

Kod aktuelnih generacija kod kojih cak 5-ica i prednjaci kao (naj)novija generacija (G30 i F30 - dok ne izadje G20) kada se konfigurisu sa istom opremom 5-ica je jedva 5k evra skuplja od 3-jke - to je manje od 10% cene iliti skoro pa na nivou redovnog popusta koji daje diler kod pazara. Ali meni je recimo G30 prevelik auto za moje potrebe gradske voznje i sa nestrpljenjem cekam da izadje G20 - optimisticki ocekujem razliku u "zabavnosti" voznje na nivou razlike izmedju F30 i F10, a ona je znacajna. Ako bude tako - G20 ce biti bomba od auta.

Link to post
Share on other sites