Pomoc lambda sonda bmw 316


Recommended Posts

Pomagajte drugovi.Crkla mi je lambda sonda na mom bmw e36 316i 1991g. M40.Treba da narucim novu a neznam koji kataloški broj da navedem.Posto na mojoj lambda sondi se ne vidi.Uglavnom to je sonda sa 4 žice koja ima onu ukruglu plastiku sa navojem.Hvala!

Link to post
Share on other sites

Po BMW Fans info katalogu, ovaj je broj: 11 78 1 734 345

http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-Sedan/Europe/316i-M40/L-M/sep1991/browse/exhaust_system/catalyst_lambda_probe/#1734345_22 

Možeš da probaš i da okreneš Deltu pa na osnovu VIN-a da ti kažu tačno koja je i koliko košta. Pa na ostnovu tih informacija da tražiš zamenske (ja sam, doduše za m43, kupio u mass company-ju i radi još uvek bez problema).

Link to post
Share on other sites
Just now, DjVikerD said:

@smg e da zaboravio sam da te pitam...koliko si platio tvoju sondu?Posto idem od prodavca do prodavca i imaju drasticnu razliku oko cene ...

Uhh, ne mogu da se setim tačno, ali reda veličine 5-6k dinara. To je bilo pre više od 4 godine. Čini mi se i da je NGK-ova ...

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, DjVikerD said:

@smg ako je tvoja ngk,onda bi trebalo da je ona univerzalna...jel?

Da ga hebem ... stvarno se ne sećam, ali znam da radi posao još uvek ... tj nisam se pokajao što sam je kupio. Pre nje sam uzeo jednu polovnu, radila je mesec dana i opet isti problem sam imao ... frljnuo sam tu polovnu i kupio ovu u mass company-ju.

Link to post
Share on other sites

@smg ma ja imam problem vec godinu dana...radi super nekad...a nekad tako varira ler da je to strasno...od 500 do 1500 obrtaja....Bio sam sa njim na diagnostiku i pokazalo je lambda sonda.Mada i kad skrecem u krivinu kao da oce da se ugasi....Mozda je i vazduh u pitanju...I prosli vlasnik je otvarao protokomer 

Link to post
Share on other sites

@smg @gagi225 evo ovako....kupio som novu bosch lamdba sondu za moj bmw...i ispostavilo se da auto radi isto kao i sto je radio...Kad odkopcam lambda sondu skroz...auto radi bezprekorno ko da mu nije ni potrebna....Sta to moze da bude?Mozda kompjuter zabagovao ili nesto drugo?Molim o vase mislenje.Sve sam vec pokusao. HVALA.

Link to post
Share on other sites

Rekoh ti da nesto nije u redu prije lambde, ona ti samo ocita problem smjese u vecini slucajeva. Moze biti svasta, pumpa, dizne, fals vazduh, struja itd..

 

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites