Recommended Posts

Ne takod davno sam saradjivao sa Juznim Vestima u Nisu u vezi emisije o UDARNIM RUPAMA (zanimam me da li Nemci imaju ovakav izraz? :-) )...

U emisiji sam resavao zvuk i muziku pa se nisam uplitao u druge stvari, ali:

-Ako pogledate prilog videcete da nadlezni pozivaju na ostanak na lice mesta i pozivanje nadleznih. Hmmm... Prilicno besmisleno. Sa svojom bivsom Alfom sam imao slucaj da naletim na "udarnu rupu" (citaj: -otpada trap!), a da se balon pojavi tek sutra ujutru, satima nakon udara. Sto bi se reklo: -Pojeo vuk magarca...

Kako god bilo... Te katakombe na ulicama su opasne ne samo po nase automobile vec i po nasu bezbednost.

 

Link to post
Share on other sites

Čini mi se da ne mora da se ostaje, već da može da se slika lokacija, rupa, oštećenje na autu, pa da se (sad ne mogu da se sjetim) ide do osiguravajućeg društva i onda se podnosi zahtjev za odštetu ili se onome ko održava taj komad asfalta podnosi zahtjev za odštetu. Znam da sam to negdje pročitao, ali da me ubije sad neko, ne mogu da se sjetim gdje i kad.

Link to post
Share on other sites

Ma O.K., ali kako slikati ostecenje na autu na licu mesta ako se balon na gumi pojavi satima kasnije? :-D

Link to post
Share on other sites

Ma ja sam pre 4-5 godina naleteo na rupu,na ulazu u Leskovac, otišla felna i guma. Zvao policiju napravili zapisnik, otišao po predračune za novu gumu i ispravljanje i varenje felne, detaljno poslikao sve, našao ko održava deonicu tog puta (U Vranju preduzeće za puteve) poslao svu dokumentaciju njima i cvrc. Preduzeće je u stečaju bilo i mogo sam samo iz stečajne mase da naplatim štetu, naravno ništa od toga... Moje iskustvo.

Link to post
Share on other sites