Potrošnja u gradu F25 2.0d automatik


Recommended Posts

Poštovani forumaši,

molio bih za neki savet ako je moguće. Pre nekoliko nedelja uzeo sam F25 2012.god, 2.0 dizel sa automatskim menjačem. Svuda gde god sam čitao o ovom automobilu, zapanjivala me je njegova potrošnja, koja je u nekom proseku 5-6 l/100km. Kada sam napokon uzeo auto (102.000km prešao) slika je potpuno drugačija. Naime auto u gradu troši 11-12l. Imam 19' felne i Pirelli gume, vozim ga u Comfort modu (ima još i Sport i Eco pro mode) i to mu je potrošnja. Da li je to normalno za ovaj auto? Meni nije normalna ni navedena potrošnja od 6l za auto od 1.800 kg i pogonom na sva 4 točka ali nije mi ni normalno 12l? Da li neko ima ovaj auto i kakva su mu iskustva?

Ako ovo nije normalna potrošnja, šta bi trebalo da se pogleda na autu u smislu popravke? Neki savet?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Moje izvinjenje, umesto da se predstavim ja udario odmah na patetiku. Izvinjavam se, prvi put sam na nekom forumu.

Elem prvi put sam vozač BMW-a opisanog u prethodnom tekstu :-)

Veliki pozdrav svima

Link to post
Share on other sites

Kolko vidim to je X5, meni bi bilo za ocekivati da tuce barem 8, 9 litara. Zavisi kuda ga vozis, ako si non stop prva druga onda tvoj auto malo trosi :D ne poznajem puno motor al cini mi se da postoji nesto sto se zove lambda sonda, to kad ne valja auta trose mnogo vise nego sto bi trebalo. Javice ti se mozda neko iskusniji sa foruma :D

Link to post
Share on other sites

Drug, po meni, ta potrosnja u gradu je malo pojačana, do 10 i ok, ali preko toga msm da je mnogo. Kolko ti trosi na otvorenom ?

BTW, moj 745d sa 4423 kubika u gradu 12, na otvorenom 8,5 lit

a 2000 i 4423 kubija nije isto :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, G4MER said:

Drug, po meni, ta potrosnja u gradu je malo pojačana, do 10 i ok, ali preko toga msm da je mnogo. Kolko ti trosi na otvorenom ?

BTW, moj 745d sa 4423 kubika u gradu 12, na otvorenom 8,5 lit

a 2000 i 4423 kubija nije isto :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa i ja najiskrenije mislim da mi troši malo više. Ogromna je to razlika u kubikaži između tvog i mog.  Na otvorenom ga još nisam probao na duže staze. Išao sam do Bubanj potoka i autoput je tu malo u uzbrdici i na toj relaciji na tempomatu na 120km/h mi je trošio između 6.5 i 7.5. Pretpostavljam da je to još manje ako je put ravan. Po meni to je ok potrpšnja za autoput na toj brzini. Inače ja ga vozim oko 150-160km/h pa ću videti za 10ak dana koliko će trošiti tada autoputem do Velike Plane. Javljam u svakom slučaju.

Jednu dobru stvar je @Delija rekao a to je da zavisi puno od grada. Ovde gde se ja krećem relacija kuća-po's tj. Voždovac-Vračar je sve uzbrdo nizbrdo i sve vreme kreni stani, a to je jbg velika razlika u odnosu na nekoga ko npr.vozi samo po NBG koji je ravan.

Znači ako imate auto koji troši bolje da živite na NBG hahaha xD 

Link to post
Share on other sites

Po Bg ga uglavnom i vozim.

NBGD i Zemun.

Ja imam princip, u rezervoar stane blizu 90 lit.

Za moju limuzinu , žrtvovao sam se da ga napunim do kraja, oko 14.000 mi je full tank, Ultra D, Gazprom i Nis Petrol :) dobijes i one pojene:)

Znači na svakih, 200-400-600 km dopunjavam rezervoar da kipu iz njega,ali bukvalno !Resetujem kilometrazu na licu mesta od 0 i krecem ispocetka, te imam uvid u svakom momentu kolko trosi.

Prijatno sam se iznenadio, kada sam neki dan išao do Ivanjice i natrag+ ovde po lokalu, rezultat je 8,5 lit.

E sad, sve zavisi i kolko ga ganjaš, ako ga voziš u S, nabijaš pedalu, kreni - stani...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Taj 2.0 je malo nejacak za x3, i ima pogon na 4 tocka sto mu jos malo digne potrosnju. A tvoj motor je brale totalno rasterecen, i igra se sa tom sedmicom. Ne znam da li ima taj x3 sa 3.0d motorom, ali ako ima sigurno su tu negde sa potrosnjom. Mali motor je stalno opterecen kad nosi tako velik auto i normalno da pri vecem opterecenju vise i trosi. A imamo i prenos tj menjac, koji je bitan koliko i motor. Taj x3 je skroz ok, i trosi normalno nemojte da tripujete coveka. 

Link to post
Share on other sites

Dobro je dredger rekao, npr drug vozi opel korsu 1.6 benzinac, po gradu mu trosi 10L! Ali to je upravo zbog toga sto je slaba i sto joj treba vise gasa da bi povukla. Garant je to i sa X3 fora. Jos se na to doda automatski menjac i eto malo vece potrosnje (mada ne znam novi automatski menjaci koliko su uznapredovali ali svi pricaju kako automatici trose oko 10% vise od manuelaca) :) A vozis ga po najvecoj guzvi (pretpostavljam da prolazis Autokomandu) tako da mislim da nema potrebe za brigom :) 

Link to post
Share on other sites

@G4MER uradiću upravo to što si rekao, jer znam da je jedino to valjani način da se izmeri prava potrošnja. Hvala na savetu

@dredger menjač mu je doličan, 8stepeni ali ipak on po gradu ne može da pređe na više od 4 brzine realno i uvek je na nižim obrtajima. Definitivno 1.800kg nije malo za 2.0d + automatik. Kažem samo da sam se ''prijatno'' iznenadio sa potrošnjom jer svi baronišu neke potrošnje od 7-8l po gradu, pa ti automatski padne napamet da nešto  nije u redu sa kolima. Hvala na komentaru :-) 

@Mare ETF najčešće ne idem preko autokomande, nego Mileševska, Grčića Milenka, maksima Gorkog, Kruševačka, Zaplanjska...a to su sve uzbrdice. Jbg išao sam i do NBG i nazad ali to mu ne spusti mnogo potrošnju :-)

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Delija said:

Aj' proveri ponovo za te "4 brzine". Vozi 60 konstantnom brzinom i proveri u kom stepenu prenosa je ;)

Pa po gradu teško da mogu da vozim 60 konstantnom brzinom. Realno ako opalim po nekom Bulevaru na NBG sigurno će ga išaltati i do 7, slažem se. A i jedini problem je što se ne vidi u kojoj je brzini (to je do jaja glupo) na x3

Link to post
Share on other sites

7-8L po gradu ne moze da bude nikako. Ja imam stariji model, e83 sa manuelnim sestostepenim menjacem i 2.0D motorom od 150 ks i na auto putu trosi tacno 6 kada je tempomat podesen na 120. U gradu.... Sve zavisi. Ako su mi potezi takvi da koristim gradske bulevare, stvarno ume da padne ispod 10, ali ako vozim cist grad, Niske ulicice u gradskom jezgru i glavim u guzve, onda trosi 11-12L. Nekad ovako, nekad onako. Grad ne moze bas ni da se izmeri precizno jer nije uvek ista guzva, nekada imas vise srece sa semaforima nekada manje itd. Pritom pricam o ekonomicnoj voznji, bez teranja u obrtaje. Promene brzine na oko 2000 o\min.

To da auto te tezine i velicine sa 2.0D motorom i 4X4 pogonom trosi 7-8 po gradu... To postoji samo u lovackim pricama (koje su nazalost medju vlasnicima automobila ceste)

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, idekius said:

7-8L po gradu ne moze da bude nikako. Ja imam stariji model, e83 sa manuelnim sestostepenim menjacem i 2.0D motorom od 150 ks i na auto putu trosi tacno 6 kada je tempomat podesen na 120. U gradu.... Sve zavisi. Ako su mi potezi takvi da koristim gradske bulevare, stvarno ume da padne ispod 10, ali ako vozim cist grad, Niske ulicice u gradskom jezgru i glavim u guzve, onda trosi 11-12L. Nekad ovako, nekad onako. Grad ne moze bas ni da se izmeri precizno jer nije uvek ista guzva, nekada imas vise srece sa semaforima nekada manje itd. Pritom pricam o ekonomicnoj voznji, bez teranja u obrtaje. Promene brzine na oko 2000 o\min.

To da auto te tezine i velicine sa 2.0D motorom i 4X4 pogonom trosi 7-8 po gradu... To postoji samo u lovackim pricama (koje su nazalost medju vlasnicima automobila ceste)

Slažem se sa svime što si napisao i drago mi je da neko ima sličan auto da mi kaže lično iskustvo :-) Hvala puno!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

@Toni BioÄ�ić jel voziš X3? Ja imam letnje 19'' i evo posle nekoliko meseci potrošnja mi je tu oko 13l po gradu-išla je i na 14.5l. Slažem se za stil vožnje,a li SUVv koji ima automatski menjač nije baš auto za trke tako da, barem što se tiče moje vožnje, mislim da je moj stil u granicama malo brže normale.

Srećom pa su mi zimske na 17'' ;-D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...