Potrošnja u gradu F25 2.0d automatik


Recommended Posts

Poštovani forumaši,

molio bih za neki savet ako je moguće. Pre nekoliko nedelja uzeo sam F25 2012.god, 2.0 dizel sa automatskim menjačem. Svuda gde god sam čitao o ovom automobilu, zapanjivala me je njegova potrošnja, koja je u nekom proseku 5-6 l/100km. Kada sam napokon uzeo auto (102.000km prešao) slika je potpuno drugačija. Naime auto u gradu troši 11-12l. Imam 19' felne i Pirelli gume, vozim ga u Comfort modu (ima još i Sport i Eco pro mode) i to mu je potrošnja. Da li je to normalno za ovaj auto? Meni nije normalna ni navedena potrošnja od 6l za auto od 1.800 kg i pogonom na sva 4 točka ali nije mi ni normalno 12l? Da li neko ima ovaj auto i kakva su mu iskustva?

Ako ovo nije normalna potrošnja, šta bi trebalo da se pogleda na autu u smislu popravke? Neki savet?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Dobrodosao na forum.

 

Za pocetak - sta ti znaci "gradska" voznja? U kom gradu? Koja je prosecna brzina? Koliko su duge relacije? Koliki ti je "uzorak" za merenje potrosnje? Kakva ti je potrosnja van "grada"?

 

Meni u NSu "gradska" voznja moze da bude od 11l do 16l  :)

Drugi i auto i motor su u pitanju, ali poenta je ista.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav Delija, hvala.

 

u pitanju je Beograd. Relacije su relativno kratke, nekoliko kilometara. Prosecna (ne max) brzina ne verujem da mi prelazi 40 km/h pošto ni nemaš gde da voziš brže. Uzorak za merenje potrošnje su mi prvih i poslednjih 200km koje sam prešao, pošto samo što sam uzeo auto. Za potrošnju van grada ne bih mogao da ti kažem, jer najduže što sam išao je do aerodroma i nazad 20ak km u jednom pravcu i tada nisam zaista gledao potrošnju. Ove cifre koje sam naveo su cifre koje čitam na bord računaru, mada po onome što mi sada pokazuje kazaljka rezervoara, ne čini mi se dobro :-D . Probaću ovih dana da odradim pun rezervoar pa ponovo da ga napunim i izmerim ručno što se kaže. Trenutno mi stoji npr. 11,7 l/100 km da je prosečna potrošnja :-/

Link to post
Share on other sites

40 km/h je prevelika prosecna brzina. Pre bih rekao da je oko 25 km/h u gradu :)

Imas to na board-u - pise ti prosecna brzina.

 

Elem, za te jako kratke relacije ces tesko spustiti ispod 10l.

Link to post
Share on other sites

Normalna je to potrosnja po gradu. Ruku na srce, vole nasi ljudi da se lazu i da lazu druge da im automobili trose 5-6l po gradu. Ja takvog jos nisam imao a imao sam ih prilican broj.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Zeljkamp said:

Normalna je to potrosnja po gradu. Ruku na srce, vole nasi ljudi da se lazu i da lazu druge da im automobili trose 5-6l po gradu. Ja takvog jos nisam imao a imao sam ih prilican broj.

+1

Nikada mi to nije bilo jasno. U mojoj okolini svi bre tvrde da troše ispod 6, jedino moj auto troši više :D. Ja nedeljno spizdim oko 1k, 70% otvoreni put/autoput pa je potrošnja na 2.0D 6-7l/100km (zavisi od noge i odnosa grad, van grada). Kako neko u gradu Beogradu spusti ispod toga, da ga izem ne znam :D.

Imam drugara koji tvrdi da mu passat b6 143 konja troši 5.5 u Beogradu, pa da li je moguće da veći auto od mog, sa relativno isto konja i u gradu troši 15-20% manje. 

Mislim, na kraju krajeva, nije ni bitno. Svaki auto će da ti potroši koliko sipaš u njega. Jedino što mi nije jasno zašto ljudi baronišu za potrošnju, kada svejedno oni sipaju gorivo u taj auto :D 

Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, smg said:

+1

Nikada mi to nije bilo jasno. U mojoj okolini svi bre tvrde da troše ispod 6, jedino moj auto troši više :D. Ja nedeljno spizdim oko 1k, 70% otvoreni put/autoput pa je potrošnja na 2.0D 6-7l/100km (zavisi od noge i odnosa grad, van grada). Kako neko u gradu Beogradu spusti ispod toga, da ga izem ne znam :D.

Imam drugara koji tvrdi da mu passat b6 143 konja troši 5.5 u Beogradu, pa da li je moguće da veći auto od mog, sa relativno isto konja i u gradu troši 15-20% manje. 

Mislim, na kraju krajeva, nije ni bitno. Svaki auto će da ti potroši koliko sipaš u njega. Jedino što mi nije jasno zašto ljudi baronišu za potrošnju, kada svejedno oni sipaju gorivo u taj auto :D 

Druze pa ti zivis u Srbiji,ovde se desavaju cuda prirode,uzimaju ljudi automobile sa 300.000 km i duplo vise,prodju carinu i sve sto treba i onda nastaje magija,ti automobili trose manje nego kada su izasli iz fabrike,pogotovo ove nase corbice a ne nafte i benzina,a za ulje da i ne pricam,sipa se ovde iz nekih kopiranih kanti neko ulje koje se ne zna ni sta je ni odakle je i naravno potrosnja ulja na 10.000km je nula,tako da budi bez brige,auto ti je skroz u redu,trosi toliko i to je to,imao sam i ja slucajeva kada sam govorio da mi e36 320i sestak trosi oko 13-14 litara plina pa se ljudi hvatali za glavu i govorili da 9 ne sme da predje a toliko trosi astra 1.6,opusteno samo

Link to post
Share on other sites

Za potrosnju kod nas ljudi, iz meni neobjasnjivog razloga, LAZU. Cekam dan kad ce neko da prijavi da njegov auto zapravo i ne trosi gorivo vec ga proizvodi! Vozi sto kilometara, pa mora da istoci 10-12 litara iz rezervoara da ne bi prelio :D

Kad sam bio mladjan lovac ja u Nisu je servisirao fuel injection sisteme izvesni Beli iz Pasi Poljane. Tada su jos uvek ubedljivu vecinu cinili karburatori. Odvezao sam svoju kockicu koja je tada bila stara 10-ak godina kod njega na servis jer auto trosi 13-14 litara benzina u gradu (zivim kod Caira u Nisu, dakle gradsko jezgro). Covek me belo pogledao i pitao koliko bih to ja da u gradskim uslovima trosi auto od 2000 kubika takve koncepcije xD

Ispadoh ne samo klinac, vec klinac - magarac B| Svi su tada pricali kako im kockice u gradskoj voznji ne prelaze 10 litara -_-

Link to post
Share on other sites

Znam da ljudi lažu , ali šta time dobijaju nije mi jasno. Po meni ovakvi forumi (osim za baronisanje :D ) i služe da ljudi iznesu svoja mišljenja i utiske i ako mogu jedni drugima savetima pomognu. 

Ne mogu da kažem da mene ova potrošnja zabrinjava sa finansijske strane, jer ja prelazim 10.000km godišnje, nego me je više zabrinulo da sa autom nešto nije u redu i da možda treba da idem nešto da popravljam. Ipak sam ga kupio polovnog (iako 2 majstora koja su ga gledala kažu da je u izuzetnom stanju). 

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Delija said:

40 km/h je prevelika prosecna brzina. Pre bih rekao da je oko 25 km/h u gradu :)

Imas to na board-u - pise ti prosecna brzina.

 

Elem, za te jako kratke relacije ces tesko spustiti ispod 10l.

Ako bude oko 10l nakonju sam, ja se trudim da bude ispod 12l xDxD

Link to post
Share on other sites

Izmeri potrosnju na auto putu... Napuni rezervoar do vrha, vozi 100 km i dolij gorivo. Koliko stane u rezervoar, toliko je potrosio. Naravno, vodi racuna o nacinu voznje i brzini kojom se kreces. Ako je to u granicama normale, sve je o.k...

A forumske price o potrosnji... Cesto ljudi daju podatke o ekstremno niskim potrosnjama u gradu, a kada pogledas u kom gradu njemu auto tako malo trosi, vidis da zivi u mestu koje ima ukupno dva semafora 9_9

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Delija said:

40 km/h je prevelika prosecna brzina. Pre bih rekao da je oko 25 km/h u gradu :)

Imas to na board-u - pise ti prosecna brzina.

 

Elem, za te jako kratke relacije ces tesko spustiti ispod 10l.

Delija, lupio sam. Mislio sam na brzinu kojom najčešće vozim po gradu. prosek stoji 23km/h, omanuo si za 2km/h ;-)

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, idekius said:

Izmeri potrosnju na auto putu... Napuni rezervoar do vrha, vozi 100 km i dolij gorivo. Koliko stane u rezervoar, toliko je potrosio. Naravno, vodi racuna o nacinu voznje i brzini kojom se kreces. Ako je to u granicama normale, sve je o.k...

A forumske price o potrosnji... Cesto ljudi daju podatke o ekstremno niskim potrosnjama u gradu, a kada pogledas u kom gradu njemu auto tako malo trosi, vidis da zivi u mestu koje ima ukupno dva semafora 9_9

Hahaha slažem se, mada najiskrenije SUV auto sa 4x4 od 1.800kg, automatik da troši po gradu i 8-9l je premalo, a njihove brojke o 6,7l kombinovano su smejurija i povrh svega likovi koji tvrde na forumima da im za 1l jače troši...jbg dođe ti da se zapitaš da ipak nešto nije u redu sa tvojim autom.

To ću i uraditi. Imam svadbu u V.Plani za 2 nedelje pa ću tada da tesiram kakva je potrošnja na autoputu. Hvala na savetu :-)

Link to post
Share on other sites

@zeljkamp i @dejan74 hvala na odgovorima, ipak izleda da mu je to potrošnja i da ljudi baronišu. Interesuje me samo koliko onda troši x5 sa s.0d po gradu, mora da ne ide ispod 15l?!

Link to post
Share on other sites

3.0d x5 2002 god automatski menjac, auto u brutalno dobrom stanju, sve idealno, po gradu Beogradu sa kreni stani, malo ostrije, saltanje prosek 2500 - 3000 obrtaja trosi i pokazuje 12 - 12.5. Autoput petom 120 trosi 8 l i Ibarska do CG maloo brza voznka i obilazenja standardna oko 9l. Podaci 100% tacni.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, ilovebigasses said:

3.0d x5 2002 god automatski menjac, auto u brutalno dobrom stanju, sve idealno, po gradu Beogradu sa kreni stani, malo ostrije, saltanje prosek 2500 - 3000 obrtaja trosi i pokazuje 12 - 12.5. Autoput petom 120 trosi 8 l i Ibarska do CG maloo brza voznka i obilazenja standardna oko 9l. Podaci 100% tacni.

To je onda odlična potrošnja za toliki auto. Znači tu smo sa potrošnjom, kidamo sexD

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Evo kao što sam obećao kada odradim put za Veliku Planu, javljam kako je prošlo sa potrošnjom. Ovo je više za ljude koji lutaju poput mene, pa da mogu da nađu neku korisnu ISTINITU informaciju iz prve ruke.

Prosečna potrošnja do V.Plane je bila 8,5l/100km. Tempomat je u odlasku bio na 145-150km/h u povratku na 155km/h. Mereno čem-čep. Po meni je ovo normalna potrošnja. Napomenuo bih da pri brzinama od 110-120 trenutna potrošnja pokazuje i 6L i onda dosta raste čim se pređe 140km/h.

Eto ovo je iz prve ruke, bez imalo laži.

P.S. Zanimljivo da mi danas čovek koji prodaje X3 na Polovni automobili, šalje da troši 7L po gradu a na otvorenom i ispod 6L!!!! Namerno sam ga pitao, i predstavio se kao kupac jer me je interesovalo iskustvo drugih. Moj Renault Megane od 1.5dCi troši 8.2L u gradu tako da su ove priče stvarno kretenske.  

P.S.S. kum koji vozi ML320 cdi sa pređenih 200.000km kaže da mu na bordu u gradu piše 17L.

Tako da ljudi ovo je potrošnja ovog auta, ako neko ima isto X3 neka me demantuje samo sa potkrepljenim činjenicama i dokazima. Inače po gradu mi se ustalio (na bord computeru) na 12-12.5L/100km.

Veliki pozdrav i hvala svima na komentarma

Link to post
Share on other sites
On 5/24/2017 at 9:31 AM, smg said:

+1

Nikada mi to nije bilo jasno. U mojoj okolini svi bre tvrde da troše ispod 6, jedino moj auto troši više :D. Ja nedeljno spizdim oko 1k, 70% otvoreni put/autoput pa je potrošnja na 2.0D 6-7l/100km (zavisi od noge i odnosa grad, van grada). Kako neko u gradu Beogradu spusti ispod toga, da ga izem ne znam :D.

Imam drugara koji tvrdi da mu passat b6 143 konja troši 5.5 u Beogradu, pa da li je moguće da veći auto od mog, sa relativno isto konja i u gradu troši 15-20% manje. 

Mislim, na kraju krajeva, nije ni bitno. Svaki auto će da ti potroši koliko sipaš u njega. Jedino što mi nije jasno zašto ljudi baronišu za potrošnju, kada svejedno oni sipaju gorivo u taj auto :D 

Da ne dođe do zabune, da ljudi misle da moj auto malo troši (ovo je e46 320D :) ). Nije moj x3. Mada 6,5-7 litara po meni ok potrošnja. Bilo bi lepo da može manje, ali bilo bi lepo i da mi ga svako jutro opere Charlize Theron :)

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, smg said:

Da ne dođe do zabune, da ljudi misle da moj auto malo troši (ovo je e46 320D :) ). Nije moj x3. Mada 6,5-7 litara po meni ok potrošnja. Bilo bi lepo da može manje, ali bilo bi lepo i da mi ga svako jutro opere Charlize Theron :)

NIsam bas na kraju shvatio, koliko tvoj troši po gradu? :-) Ako je 6-7 litara to je stvarno super potrošnja!!!

Link to post
Share on other sites
Just now, Nemibg said:

NIsam bas na kraju shvatio, koliko tvoj troši po gradu? :-) Ako je 6-7 litara to je stvarno super potrošnja!!!

Ne znam tacno bas u gradu samo. Nisam sprzio ceo rezervoar samo da sam u gradu. Ovo je kombinovana gde je udeo otvorenog puta oko 70%

Link to post
Share on other sites