Recommended Posts

Red je da predstavim 6-ti po redu bmw koji vozim, jer mislim da cemo se malo duze druziti, pa ce mi verovatno trebati saveta.

Da ne duzim, moje druzenje sa bmw modelima izgleda ovako, nakon 2 e34ke (520i i 520i touring), presao sam na e46 330d, pa na e39 530d, pa se zatim vratio na e46 330d. Svim modelima sam bio jako zadovoljan posebno sa ova dva 330d modela, pa je odluka pala na e46 ali ovoga puta sa manjom registracijom, jer mi se sve to pomalo smucilo...

Touring nisam u startu ni imao kao opciju ali nakon pregleda ovog modela svideo mi se, pa sam resio da ga pazarim sto zbog pristojne opreme, sto zbog prakticnosti i korektnog izlgeda u ovoj boji.

Sad malo o samom autu, restyle model kraj 2002, motorizacija 320d 150hp 5 brzina manuelni, 180k na satu (nisam jos gledao na kljucu, ocekujem razliku do 100k max, mada nikad se ne zna). Oprema manje vise standard (dig.klima, buisness CD, 4x el.pod.) i nesto malo jace (kozna sedista, mf sport volan, tempomat). U odnosu na 330 nedostaju mi sport sedista i xenoni ali boze moj, ovo drugo je i lako nadoknadivo (morimoto). 

Prvo sto sam uradio su zastita od kradje i skidanje klapni sa ciscenjem usisne grane. Nisam ljubitelj ovog 2.0 motora i ne zelim da rizikujem sa tim klapnama. 

Sto se utisaka u voznji tice nakon 3.0 motora nije toliko tragican prelazak koliko su mi ljudi pricali, jednostavno se naviknes da nemas snagu u niskim obrtajima i da trebas biti "pripremljen" na vreme, a sve drugo je manje vise slicno, cak i potrosnja :)

Ono sto su dalji planovi vezani za estetiku su da promenim znakove jer su totalno nevidljivi, najverovatnije da zatamnim sve 30% osim soferke, morimoto i mozda COB i naci ce se jos ponesto verovatno :) 

Evo i par slicica da ne tupim vise...

20170601_191659.jpg

20170601_191707.jpg

20170601_191715.jpg

20170601_191726.jpg

20170601_191745.jpg

20170601_191747.jpg

20170601_191752.jpg

20170601_191827.jpg

20170601_191839.jpg

20170601_191916.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Palo je malo ciscenja i odmascivanja sedista, prezadovoljan sam rezultatom onako matirana su da ne kazem k'o nova :) Samo su slike malo slabije, pokusacu da slikam malo bolje... Nakon ovoga dolazim na ideju da uradim i crno nebo i stubove (kao kod ///M paketa) kod storelija, jer nebo i sad nije u savrsenom stanju. Mislim da bi se uklopilo extra sa ovim enterijerom. 

 

20170615_084312.jpg

20170615_084338.jpg

IMG-20170613-_WA0004.jpg

WP_20170613_004.jpg

WP_20170613_005.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja sam malo cimnuo vrat i istegao neke misice, ali ne planiram da potezem to pitanje da decko ne dobije krivicnu nekim slucajem. Ostalo je ok i momak je malo uradio glavom ali i on je ok u sustini. 

Sada je glavno maltretiranje sa osiguranjem da te "ne zakinu",  a onda i oko delova majstora...i sve to pred more na koje nemam sad cime da idem :/

Link to post
Share on other sites

Ono sto sma ja do sada uspeo da vidim pre procenitelja, kako me ne bi za nesto zakinuli je sledece:

-desno krilo i pod krilo

-desni far, migavac i maska ispod

-hauba

-branik

-vezni lim i cosak kraka su se malo nakrivili

-desni tocak u minusu

-ne radi mi klima

-radi mi ventilator hladnjaka cim upalim auto

Da li mi moze neko okvirno reci ispod cega da ne pristajem i sta bi sve moglo da bude?

20170725_085737.jpg

20170725_090042.jpg

20170725_090313.jpg

20170725_185943.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mali update, auto je rasturen kod majstora u sustini nista ozbiljnije nije osteceno. Krilo je za bacanje - ide drugo, branik moze bukvalno da se flekuje ali idem na M tech varijantu iz hira, hauba blago ostecena nju cu da popravljam vise mi se isplati. Unutrasnje krilo je blago osteceno na spoju sa veznim limom od limarskih delova,ali nije strasno. Far naravno kompletan drugi, kao i nekoliko nekih plastika / nosaca i slicno. Takodje kabal od klime je pokidan pa sam nabavio novi dzek. Amortizer 99% kriv, to ostaje da se proveri i da se stave druga dva amortizera. U sustini ovih dana ce biti zavrsen, uz to stavljam mu H&R race springs, mat crne bubrege i zakazao sam stakla (verovatno cu 30% sva). U dilemi sam jos samo oko felni da li da prelazim na 18" ali o tom po tom, samo da se sklopi prvo :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

New life:

IMG-20170905-_WA0002.jpg

IMG-20170905-_WA0004.jpg

IMG-20170905-_WA0005.jpg

Cekam samo bubrege crne pa da ih montiram, i ostalo je da stavim i zadnje sportske opruge, ostavljene su standard.

Za stakla sam u jakoj dilemi, sve bih 30% mislim da ce dobro da ispadne, a sa druge strane ne bih da preteram u "budzenju" nekom ipak je auto touring, a ne coupe.

Link to post
Share on other sites

Kada vidim taj ///M branik, nekada bi ga stavio a nekada i ne ... premišljam se :)

A što se zatamljivanja stakla tiče, meni je to inače najlepše kada vidim na karavanu (pozadi samo). Nekako mi izgleda šik karavan tada :) 

 

Edit: Spušten je na pravu meru. Jesi li osetio možda gubtak nekog komfora ili "frku" sa ležećima?

Link to post
Share on other sites

Sto se branika tice, ja vidim samo za i nista protiv :) Mozda kvalitet nije kao original, to ce vreme pokazati...

Sto se tice opruga, treba nazad da padne jos 1-1.5 cm da bi bilo kako treba, sto ce se i desiti kad namontiram i zadnje. Nema nikakve "frke", a gubitak udobnosti je minimalan da ne kazem zanemarljiv.

Link to post
Share on other sites

Meni se mnogo vise svidja kako izgleda ovaj branik na restyling nego ///M

Sto se tice zatamnjivanja meni se svidja sve do 50%

A sto se tice opruga mislim da je ni priblizno razlika u gubitku udobnosti koliko je razlika u dobijenoj stabilnosti, barem je takav slucaj bio kod mene na kolima kada sam menjao

Link to post
Share on other sites

S branikom je sve ok, nego mora felna ozbiljnija da bi to sve bolje izgledalo.

Kad ima ceo m paket, i na zimskim crnim celicnim dobro izgleda. A kad ima samo prednji branik mora neka dobra velika felna jer ga branik "pojede" . 

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Uzicanin said:

Meni se mnogo vise svidja kako izgleda ovaj branik na restyling nego ///M

Zato se ja i dvoumim :) nekada mi se više sviđa restyle brainik a nekada ///M ... možda j dobro imati obadva pa menjati sa vremena na vreme :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
12 hours ago, Djoksa530i said:

Ako je oko 08:15 budi 100 % siguran :)

Tako nekako, dok sam ostavio klinku u vrtić, klinca u školu :) i pojtao na posao :)

Ja sam ga po felnama i visini prepoznao :) lep auto uživo, baš lep!

Link to post
Share on other sites

Nekarakteristicne felne za tu visinu, znam da bi trebao da predjem na broj vece ali za sada je ovako, ja nemam lose misljenje o style 44 valjda jer sam ih imao i na proslom e46.

Hvala puno na misljenju, sad sam mu nabacio i mat black bubrege, definitivno idu uz boju i branik.

P.S. Vracam film i znam da sam video neki zatamnjeni e46 sa angel eyes farovima i xeninima ;) 

Link to post
Share on other sites