Bmw e90 320d trosi ulje


Recommended Posts

Pozdrav, kupio sam pre meseca dana 320d automatik 2006 godiste. automatik uvoz iz holandije sa navodnih 205 000 km. Za svoje godine i kilometre auto je kako spolja tako i iznutra jako dobro ocuvan pa sam se u moru e90-ki iz uvoza kod nas odlucio bas za ovog. Kad sam ga kupovao u mestu na turiranju ispustao je malo crnog dima, na pregledu kod majstora ustanovili smo da mu je pukao interkuler na dva mesta i mislio sam da kada se to sredi da ce resiti problem medjutim nije. Auto ide solidno mada mislim da mu ipak fali jos malo snage, u toku voznje crnog dima prakticno da nema odnosno ja ga ne vidim, jedino pri kretanju sa semafora kada ga stisnem do kraja zna da malo zadimi. E sada dolazimo do problema od kada sam uradio servis presao sam nekih 1500km i auto mi je upalio zuti znak za ulje. Odmah sam mu izmerio ulje i video sam da je odprilike negde malo ispod sredine dolio sam jos pola litre sto mi je ostalo od servisa i sada vise nema znaka za ulje. Od tada presao sam nekih 200km po gradu i ne primecujem da je nivo ulja pao znacajno. Pa me zanima na sta bih trebao da obratim paznju i sta bi moglo da predstavlja problem? Hvala u napred na pomoci!

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, milosabs said:

Digni na kanal auto i gledaj prvo gde baca ulja

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Dizao sam ga, suv je kao barut...

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, StunterSM said:

Vracana kilometraza ili je senzor za nivo ulja riknuo

Ma okej i da je vracana km sasvim sam svestan da je to moguce, mene zanima sta moze da pude problem.. Turbina mozda?

Link to post
Share on other sites

Svasta moze da bude i najbolje bi bilo da ti auto pogleda neko strucno lice. Mnogo bolje nego da mi nagadjamo...

Moze da bude turbina, mogu da budu gumice ventila, istrosenopst klipnih prstenova (karika) i pohabanost cilindara, moze da gubi ulje na nekom sastavu (sraf za ulje, dihtung kartera...)... Da ne nabrajam dalje. Proveri auto u servisu.

Ono sto jos sutra mozes da uradis je to da pogledas da li imas nekakav dim iz auspuha i koje je on boje. Ukoliko je dim sivo plave boje, onda motor najverovatnije sagoreva ulje...

Itd. itd. itd... ne bih da se bavim daljim nagadjanjima zato... Pravo u servis.

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, idekius said:

Svasta moze da bude i najbolje bi bilo da ti auto pogleda neko strucno lice. Mnogo bolje nego da mi nagadjamo...

Moze da bude turbina, mogu da budu gumice ventila, istrosenopst klipnih prstenova (karika) i pohabanost cilindara, moze da gubi ulje na nekom sastavu (sraf za ulje, dihtung kartera...)... Da ne nabrajam dalje. Proveri auto u servisu.

Ono sto jos sutra mozes da uradis je to da pogledas da li imas nekakav dim iz auspuha i koje je on boje. Ukoliko je dim sivo plave boje, onda motor najverovatnije sagoreva ulje...

Itd. itd. itd... ne bih da se bavim daljim nagadjanjima zato... Pravo u servis.

 

Crni dim se pojavljuje pri naglom opterecenju i kad ga bas turiram u mestu. Kada turiram prvi put izadje najvise svaki sledeci put kad dam gas sve manje. Bio sam danas kod majstora kaze da je najverovatnije turbina pri kraju i da je ona ta koja je problem, da zato dimi i da se dpf polako zacepljuje i zbog toga krece da gubi snagu, nadam se da je to to. U ponedeljak idem u servis da se rasklopi sve i da saljem turbinu za uzice i dpf na ciscenje... Javicu sta bude na kraju... :)

1 hour ago, dredger said:

A jel ti trosio ulje pre servisa? Ako nije zameni mu opet ulje, mozda su ti.neki fals uvalili.

Ne znam jer sam uradio servis cim sam kupio auto, sipao sam castrol 5w-30

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, BorisNs96 said:

Crni dim se pojavljuje pri naglom opterecenju i kad ga bas turiram u mestu. Kada turiram prvi put izadje najvise svaki sledeci put kad dam gas sve manje. Bio sam danas kod majstora kaze da je najverovatnije turbina pri kraju i da je ona ta koja je problem, da zato dimi i da se dpf polako zacepljuje i zbog toga krece da gubi snagu, nadam se da je to to. U ponedeljak idem u servis da se rasklopi sve i da saljem turbinu za uzice i dpf na ciscenje... Javicu sta bude na kraju... :)

Ne znam jer sam uradio servis cim sam kupio auto, sipao sam castrol 5w-30

nista neces da postignes ciscenjem dpfa samo ces da bacis pare. ima sam isti problem:p bolje ga skini i sam ga ugasi softverski...

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, StunterSM said:

Postici ce. Sano treba da pazi da mu termostati rade i nece se vise zacepiti nikad. Kad su ok termostati pokrece se regeneracija

meni je otiso termostat egr ventila:/ moguce da zbog toga nista nije pomagalo.. vidim da si malo strucniji.. imam i ja probllem sa e90 bio sam kod mnogo majstora i auto nece da mi vuce zbog losih dizni tako barem on kaze.. drugi majstor kaze da ne moze da ne vuce zbog dizni i da mu to ne smeta.. sad ne znam sta da radim..ovaj sto mi je rekoa za dizne stvarno radi samo bmw i extra radi..

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Malo da ozivim temu, i nakon 5 meseci nisam uspeo da resim problem sa potrosnjom ulja. Na autu je zamenjen separator, sipano novo ulje, uradjen remont turbine, izvadjen dpf i katalizator i softverski ugasen, egr pregledan i u dobrom je stanju, interkuler i creva takodje.. Nakon svih bacenih para i dalje isto... ~ 1000km/1l ulja... Presao sam nekih 10,000 km bez ikakvih problema osim sto moram da dolivam ulje kad zatreba.. Auto nema 100% snage u to sam siguran ali nije ni da je trom, kao da ide i vuce sa nekih 80% po nekoj mojoj proceni.. Bilo kakav savet ili ideja bi mi dobro dosli. Na motoru ne prikazuje ni jednu gresku, live ocitvanja na inpa softveru su sva u normalnim granicama..

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, grk_tajkun said:

Koje ulje sipas, slazem se za dihtung dekle proveri obavezno, zna da se stvrdne i curi iza na motoru

Castrol Edge 5w30 sipam

4 hours ago, milosabs said:

Da li negde imas miris sagorelog ulja, proveei dihtung dekle

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Nisam primetio, kada se stoji iza auta smrdi dosta ali mislim da je to miris goriva a ne ulja.. to me ni ne cudi kada vise nema ni dpf-a ni katalizatora... a motor mi se cini poprilicno suv..

E sad za taj dihtung dekle mi nije niko spomenuo, da li mogu sam da ga pogledam i kako?

Link to post
Share on other sites

Ako motor sagoreva ulje usled mnogo predjenih kilometara, onda ce potrosnja ulja biti manja sa 5W 40 uljem.

Link to post
Share on other sites

Pazi, mozes kao privremeno resenje da sipas opet novo ulje i filter i kupis Liqui Visco 700-800 din , ja sam to uradio na proslom autu i smanjilo mi je potrosnju bukvalno ni gram na 10000 km, to stvori kao neki film preko i ne trosi ti nista, al to ti je privremeno, pogledaj za dihtung, vozi nek ti neko skine i pogleda, drugar je menjao to isto na 320d ja mislim da je bilo oko 50e

 

Link to post
Share on other sites