Kupovina prvog bmw-a do 7000 e pomoc oko izbora


Recommended Posts

Cao drugari,nov sam na sajtu,vozim par godina pezoa 206 cc .. planiram da ga promenim,imam 7000 e budzet,https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10380082/bmw-320-e90-20d-6b nesto ovako sam gledao,mozete da mi date neki komentar/savet pri kupovini ovakvog auta,na sta da obratim paznju,ili mozda neku drugu verziju,svaki komentar je dobrodosao,pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Plan je ok, i ja bih u tom budzetu gledao e90 320 120kw. Nemaju neke urodjene mane, samo gledati da bude u sto boljem stanju i ostaviti neki dinar sa strane za potencijalna ulaganja. Naravno ako uspes da nadjes primerak i sa nesto opreme, pre svega xenon ili navi (ostalo se lako ubaci) to je plus i za dalju prodaju, a i za sam izgled.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rope92 said:

Cao drugari,nov sam na sajtu,vozim par godina pezoa 206 cc .. planiram da ga promenim,imam 7000 e budzet,https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10380082/bmw-320-e90-20d-6b nesto ovako sam gledao,mozete da mi date neki komentar/savet pri kupovini ovakvog auta,na sta da obratim paznju,ili mozda neku drugu verziju,svaki komentar je dobrodosao,pozdrav.

Pre par meseci sam sa drugarom isao da gledam bas ovaj primerak sa oglasa. Na fotografijama izgleda dosta bolje nego uzivo. Automobil nije krs ali nije ni za cenu od 7000e. Recimo, oko 5500e bi bila fer cena. Koliko se secam, mada, nemoj me drzati za rec jer nisam siguran, po VIN broju je 2005. godinste a ne 2006. kao sto je napisano u oglasu. Ponavljam, nisam siguran za ovo jer smo taj dan pogledali nekoliko primeraka e90. Servisna knjiga ne postoji jer je neko izvadio i siguran sam da nije slucajno. Mi ga nismo kupili. 

 

Srecno sa potragom. 

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Djoksa530i said:

Plan je ok, i ja bih u tom budzetu gledao e90 320 120kw. Nemaju neke urodjene mane, samo gledati da bude u sto boljem stanju i ostaviti neki dinar sa strane za potencijalna ulaganja. Naravno ako uspes da nadjes primerak i sa nesto opreme, pre svega xenon ili navi (ostalo se lako ubaci) to je plus i za dalju prodaju, a i za sam izgled.

Planiram da povedem ljude koji se razumeju kada budem isao da gledam/kupujem,sta mislis ti koliko se treba ostaviti novca otprilike,kako im se krece cena odrzavanja servisi,da li si upucen ?

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Zeljkamp said:

Pre par meseci sam sa drugarom isao da gledam bas ovaj primerak sa oglasa. Na fotografijama izgleda dosta bolje nego uzivo. Automobil nije krs ali nije ni za cenu od 7000e. Recimo, oko 5500e bi bila fer cena. Koliko se secam, mada, nemoj me drzati za rec jer nisam siguran, po VIN broju je 2005. godinste a ne 2006. kao sto je napisano u oglasu. Ponavljam, nisam siguran za ovo jer smo taj dan pogledali nekoliko primeraka e90. Servisna knjiga ne postoji jer je neko izvadio i siguran sam da nije slucajno. Mi ga nismo kupili. 

 

Srecno sa potragom. 

Necu kupovati macku u dzaku to je sigurno,planiram da kupim auto i da ga vozim duze vreme.

Link to post
Share on other sites

Koji god da kupis planiraj 1000e ulaganja sigurno. Mali+veliki servis, prevod i reg, neki sitan kvar, kocnice i gume i ti si presao debelo 1000e. I to ako kupis ispravan auto :) Ako gledas male motore 320d 120kw gledaj

Link to post
Share on other sites

Pa tako sam i planirao nesto da ostavim,sta je bolje naci ovde nesto,ili uvesti iz nemacke,imam komsiju koji ima ljude tamo,koji se bave time,kaze mi da moze naci jeftinije nego ovde i bolje..

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Moj savet, prvo pretalaskaj forume, mozda nadjes nesto. Gledaj stanje, ne dozvoli da ti oprema bude primat, manje vise sve se da nadograditi

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je da pre kupovine proveris servisnu istoriju automobila. Cisto da znas da li je odrzavan u ovlascenom servisu, kada je poslednji put bio u njemu i koliku je kilometrazu tada auto imao...

To danas mozes i online... Za svega nekoliko eu.

Link to post
Share on other sites

Za 7000, eventualno 7 i nesto moze da nadje E90 koji je odrezavan u ovlascenom servisu i koji je presao realnih +\- 250.000 km.

Bez provere 'ladno moze da popase svasta... Kilometraza nije presudna stvar, ali ono sto se kod nas uvozi je preslo preko 400, 500 i vise hiljada... 

Link to post
Share on other sites