Recommended Posts

Nedavno sam kupio BMW 316i E46 god 2002, motor je 1,8i.

Imam jedan problem i par pitnja.

Problem je u tome sto je malo potezak na volanu.

Namjerno sam upotrijebio ovaj termin jer on nije tezak kao kad neradi servo ili nesto takvo.

U principu ja mogu da vozim skoro pa normalno ali u voznji ipak osjetim da ja volan malo tezi nego sto bi bilo normalno.

Mijenjao sam gume, nije rijesilo probem.

Mijenjao sam servo pumpu, nije rijesila problem.

Mijenjao sam lezaje na amortizerima, takodje nije rijesilo problem.

Jadina opcija koja je preostala je letva volana.

E sad, letva nigdje ne pusta ulje i nema lufta.

Pokusavao sam i da otkacim spone i tada mi se cini da voan ide malo teze nego sto bi bilo normalno ali nisam bas siguran u to jer neznam kako bitrebala da se ponasa ako je 100% ispravna.

Moje pitanje bi bilo:

1- Dali je moguce da je letva neispravna ako nema luft i ne pusta ulje.  

2- Dali je moguce da ja posuda za ulje zaprljana pa pumpa nema dovoljnu cirkulaciju.

 

P.S.

Mijenjao sam ulje ali ne i posudu a negdje sam procitao da je unutar posude filter, pa nesto mislim da je mozda filter zaprljan pa pumpa nedobije dovoljno ulja.

Isplati li se pokusati oprati ili zamijeniti posudu.

Dali je moguce da je letva pretegnuta. Nemogu da odvrnem onaj saraf bez da skidam letvu, pa me zanima koliko je vjerovatno da ga je neko pretegao pa da da se zbog toga teza mota.

 

Drugo pitanje bi bilo vezano za ugradnju plina.

Koliko je problematicna ugradnja plina. Tu mislim na stetne uticaje na motor.

Hvala! 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O tome se i radi, mislim da majstori ovdje znaju jako malo. Daleko od toga da su pouzdani.

Sve sto sam radio ustvari je bilo po prijedlogu majstora (bio ih je ukupno 4).

Od 4 majstora kod kojih sam bio, samo jedan je cuo za 3D optiku trapa, ostala trojica bulje kao telad kad ima se pomene 3D optika.

Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo npr da "smrt" servo pumpe takodje izaziva i velike oscilacije ler gasa, kada se mota volan u stranu...bem li ga, mogu samo da ti kazem da to nesto nije kako treba. BMW se radi u servisu za BMW.

Link to post
Share on other sites

pogledaj po broju sasije dali ima Hydro-servotronic,ili iz kanala pogledaj na letvi da li postoji nesto sto lici na ventil sa dzekom na sebi 2 zice

 

ako ima,to ti pravi problem,ako nema onda neznam

 

to sluzi da smeksava volan pri sporijoj voznji i da ucvrscuje pri brzoj

Link to post
Share on other sites

Sta si vozio pre bmw-a? Na bmw-u je volan "tezi" svakako, ne moze se porediti sa francuzima i italijanima. Jesi probao neki drugi e46 da motas da vidis kako ide?

Link to post
Share on other sites

Proveri dali letva moze da se doteze,na e39 restajlingu moze,tada volan postaje tvrdji tj teze ide i recimo nece ili se tesko vraca kad izadjes iz krivine,ostaju tockovi prakticno,ako je neko stezao onda ce brzo otici

 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, DEJAN74 said:

Proveri dali letva moze da se doteze,na e39 restajlingu moze,tada volan postaje tvrdji tj teze ide i recimo nece ili se tesko vraca kad izadjes iz krivine,ostaju tockovi prakticno,ako je neko stezao onda ce brzo otici

 

Mogla je, ima vijak za stezanje ali je to sad nemoguce izvesti jer je "MAJSTOR" sjebao glavu pokusajuci obicnom gedorom da popusti.

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, dredger said:

Sta si vozio pre bmw-a? Na bmw-u je volan "tezi" svakako, ne moze se porediti sa francuzima i italijanima. Jesi probao neki drugi e46 da motas da vidis kako ide?

Vozio sam sve i svasta, ovo mi je treci BMW ali sam prethodna imao poodavno pa dozvoljavam da moja orijentacija i nije najbolja. Ali sa gledao na drugom BMW i razika je osjetna.

Kod mene je volan osjetno tezi.

Link to post
Share on other sites
On 23. 06. 2017. at 4:02 PM, miksa said:

pogledaj po broju sasije dali ima Hydro-servotronic,ili iz kanala pogledaj na letvi da li postoji nesto sto lici na ventil sa dzekom na sebi 2 zice

 

ako ima,to ti pravi problem,ako nema onda neznam

 

to sluzi da smeksava volan pri sporijoj voznji i da ucvrscuje pri brzoj

Provjericu pa cu javiti ali mislim da nema.

Link to post
Share on other sites
On 23. 06. 2017. at 3:17 PM, Shy said:

Da da, servo pumpa promenjena.

Univerzalci neznaju da rade BMW, to ostaje.

Da, mijenjana je servo pumpa, s tim sto je stvljena druga takodje polovna. Ali kontam da ona nije u ptanju jer je situacija potpuno ista sa obje pumpe.

A majstori su "nadao bog nikome"

Link to post
Share on other sites
On 23. 06. 2017. at 2:40 PM, Shy said:

Ja sam cuo npr da "smrt" servo pumpe takodje izaziva i velike oscilacije ler gasa, kada se mota volan u stranu...bem li ga, mogu samo da ti kazem da to nesto nije kako treba. BMW se radi u servisu za BMW.

Servis za BMW ne postoji u mom kraju, najblizi je u Mostaru a to mi je prilicno daleko.

Uz to nevjerujem ni tim servisima, imam lose iskustvo i sa tim "PRAVIM".

Jedno vrijeme sam Peugeot odrzavao u "Peugeot-ovom" servisu i na kraju shvatio da je to sve samo farsa.

I oni ugradjuju iste Turske ili koje vec dijelove a naplacuju ih daleko skuplje.

Link to post
Share on other sites
On 23. 06. 2017. at 4:02 PM, miksa said:

pogledaj po broju sasije dali ima Hydro-servotronic,ili iz kanala pogledaj na letvi da li postoji nesto sto lici na ventil sa dzekom na sebi 2 zice

 

ako ima,to ti pravi problem,ako nema onda neznam

 

to sluzi da smeksava volan pri sporijoj voznji i da ucvrscuje pri brzoj

Mislim da nema, a kako to provjeriti po broju sasije.

Link to post
Share on other sites

Hvala, nevidi se ni na letvi.

Dali se isplati pokusati zamijeniti ili oprati posudu za ulje.

Koliko vidim u posudi je filter. Posto je auto star 15 god, dali je moguce da je filter zaprljan pa da je time smanjena cirkulacija tecnosti pa da je bog toga tezi na volanu.

Nemam pojma, cisto nagadjam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

oslabila ti servo pumpa,pa kad namotas pun levi desni tad mu treba vise snage pa vise optereti remen,pa samim tim i motor i zato variraju obrtaji

Link to post
Share on other sites
oslabila ti servo pumpa,pa kad namotas pun levi desni tad mu treba vise snage pa vise optereti remen,pa samim tim i motor i zato variraju obrtaji

 

 

 

Cim ga malo (2cm) pomjerim obrtaji skacu, mislim da jenkod mene negdje preopterecen napon (previse struje vuce) moracu to da vidim.

 

Jer kad upalim svijetla porblem ne identucan, obrtaji malo skoce gore.

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Pozdrav ljudi imam slican problem, mislim da sam pogodio temu. Pre par dana na centriranju trapa receno da su otisle viljuske, stabilizatori, spone neke, propisao levi amortizer, letva volana ima lufta....Ajd to sam prezalio jer mojom greskom (a i nemarnoscu nasih putara) uleteh poprilicnim brzinama u poprilicne rupetine. Sve navedeno menjano, dakle oba amortizera, oba stabilizatora, krajevi spona, obe viljuske (sve novo), jedino je letva volana polovna. Nakon ove ugradnje i centriranja trapa isto se desava da se mnogo teze okrece volan nego ranije i cini mi se kao da je ajnslag sada mnogo manji (npr ranije neke uske ulice sam hvatao iz prve, sad moram u rikverc da se vracam). E sad receno mi je da posto su sve novi delovi da ce se volan "razraditi" posle 2 do 3 hiljade kilometara jer su sad ti zglobovi "utegnuti". Ajd to sto se teze okrece i nije mi bas tolki problem, mogu da prezivim, al ajnslag je mnogo manji pa sam hteo da pitam dal problem traziti u toj letvi (posto je polovna) ili ima jos milion drugih uzroka? :D takodje, kad stojim u mestu i okrenem pun levi ili desni, cujem brujanje neko ispod haube, malcice popustim volan da ne bude skroz pun do blokade, brujanje nestane, nategnem opet malo do punog i opet bruji :D takodje obrtaji malcice osciluju kad motam do kraja ali nista mnogo primetno mada toga ranije nije bilo pa reko da vidim ako je iko od vas imao slican problem cisto da se i ja informisem, a kola idu nazad na pregled cim budem stigao :D 

Link to post
Share on other sites

E super, nije mi problem tezi volan, cak mi je i mozda bolje jer su kola upravljivija sad :D jedino me buni ovaj ajnslag, imam osecaj da se smanjio za jedan pun krug volana (ako tako moze da se kaze). Na parkingu i neke krivine koje sam lagano hvatao iz prve ranije, sad nema sile i tacno osecam da mu je manji ajnslag. Kao da sam ranije mogao obrnuti 3 kruga volanom, a sad obrne dva i udari u blokadu (i dok drzim u blokadu cujem brujanje, cim trunku popustim prestane brujanje). Vozio sam ranije opel corsu 1.0, 2000godiste, imam osecaj da je ona imala veci ajnslag nego sad e46ica :D Jel moze da bude da je do letve volana? Posto je ona uzeta polovna.

Link to post
Share on other sites

Sve sto si nabrojao u sustini ne bi trebalo da utice na ajnslag, prilicno sam siguran! Je l’ letva 100% odgovarajuca? Mozda ima kraci hod. To vec moras da proveris.

Link to post
Share on other sites