Agonija kroz koju prolazim E46 320D


Recommended Posts

Pozdrav ljubitelji bavaraca,

Pre 5 godina sam kupio E46 320d I do pre par meseci na pitanje kako sam zadovoljan automobilom, odgovarao sam da ga niakada ne bi menjao. Pored redovnih servisa I odrzavanja kocionog sistema sve sto sam imao od kvarova je prednja desna viljuska (uleteo u rupu) I jedna ksenon sijalaci. Automobil je crn sa kompletnom crnom opremom, tapacirunzima, nebom, zaista lep automobil. Ove godine je krenuo da mi se desava neverovatan splet okolnosti pa sam odlucio da podelim sa vama to iskustvo (zaplakao bih od muke pa moram nekome da se izjadam) :)

Naime, sve je pocelo u toku zime kada sam imao tesko prvo paljenje I ukoliko se ne upali jedini nacin je bio pomocu slepa. Nakon paljenaja auto je isao kao lud. U Martu sam resio da ga odvezem kod majistora da resim ovo pa mi je zamenjen termodavac (ispravan), zatim prelivna creva, spominjane su diht gumice na Bosch pumpi (ipak nisu bile, kasnije se ispostavilo). I konacan zakljucak je bio da su u pitanju dizne. Dizne sam odneo u Bosch servis kod Ramaca u Djurdjevo, odradio servis (20500din za sve 4) i dizne su zaista bile zrele za remont, ali to nije resilo problem sa prvim paljenjem, jedino se utisao zvuk motora i lepse se ponasao u voznji.

Posto nismo resili to prvo paljenje, a auto mi je bio neophodan, uzeo sam ga na par dana od majistora i jednog dana krenuo za Suboticu. Na autoputu nakon Novog Sada automobil je nabio obrtaje i poceo da bukvalno divlja. Odmah sam ga ugasio i slep sluzbom doneo nazad u radionicu (70e). Ustanovljeno je da je pregrejao i da je probio dihtung glave (inace kazaljka za temperature nije prelazila pola, sto sam kasnije citao da je mana na ovim modelima). Odradio hidro test, poravnao glavu, novi zaptivaci, namontirano kada se ispostavi da pali na 3 cilindra, a prvo paljenje i dalje zeza. Trazim od majistora da mi skine Bosch pumu i sve 4 dizne i odnesem ih ponovo kod Ramaca. Covek je po diznama odmah rekao da je auto pregrejao (crne iglice), ali su dizne ostale ok, medjutim pumpa je neispravna i savetuje me da je bolje da kupim polovnu jer se ne isplati remont iste.(30e dijagnostika)

Pronadjem polovnu pumpu (250e) (u medjuvremenu kupim i novu vodenu pumpu koja je takodje procurila 50e) i ugradim je. Upalimo auto i zvuk motora odlican, ali dok je radio u leru krece da podize obrtaje i da izbacuje beli dim. Idemo dalje, ispostavi se da je i turbine otisla. Posaljem turbine u Mitrovicu kod Radosavljevica  na remont (covek kaze da je katalizator prouzrokovao ostecenje -250e), covek je odradi, danas je ugradi majistor i reko da probam auto konacno (2 meseca je proslo), upali na prvu, krenem da vozim, sve se lepo cuje, medjutim kada sam mu dodao gas on nikad tromiji. Vratio sam automobil i upravo mi majistor javlja da misli da je ta polovna Bosch pumpa koju sam kupio sada problem.

Verujte mi da prolazim kroz pakao, nisu vise bitne ni pare (preko 1000e sam dao do sada, i to nije sve), vec polako pocinjem da mrzim automobil koji sam toliko voleo i da gubim svaku nadu da ce ikada vise biti ok.

Obzirom da se ne nazire kraj ove price, ne znam ni sam kakav ce biti konacan ishod, morao sam sa nekim ko me razume da podelim ovu muku.

I jedan savet za sve za kraj "Nekada je skulje jeftinije", budite sigurni, ja sam se uverio u istinitost ove izreke na svojoj kozi. Mnogo je bolje dati ovlascenom servisu i 200/300e vise nego kupovati delove na raznim sajtovima i popravljati kod poduzenih majistora.

Izvinite na ovako opsirnom tekstu, zelim vam svima da nedozivite ovakvo iskustvo sa vasim ljubimcima.

I pored svega, BMW forever!

 

Boris

Link to post
Share on other sites
Just now, Bo_Ni said:

230000

Ako cemo verovati da je zaista imao toliko (obicno se na to dodaje stotinak hiljada i dobija stvarna kilometraza). Koliko si ti licno jos napravio kilometara dok je u tvom posedu ?

Link to post
Share on other sites

oko 30000 sam presao...ok, svestan sam da se vracaju kilometraze, nisam od juce, doduse pre 5 god mi je bilo realnije da su je spustili ispod 200k, nego na 230k, mada nije mi ni bitno toliko. Svakao sam bio svestan da sam kupio automobil koji zahteva dobro odrzavanje I svakako sam planirao da te dizne odradim ove godine. Servisi su radjeni redovno, dijagnostika takodje I nije pokazivala ni jednu gresku. Ovde je vise problem to sto se izdesavalo sve u isto vreme I sto ni sada nisam siguran da li je to, to, I kada ce biti kraj.

Link to post
Share on other sites

Upravo dolazim od mehanicara, izgleda mi kao da ni on vise nema ideju sta se desava (covek vazi za zaista dobrog mehanicara, I pre svega je posten sto je retkost)

BMW pali na prvi zub, rad motora mu je odlican, kada se umereno dodaje gas on lepo ubrzava, ali kada se naglo doda gas pocinje da bude trom I da se gusi. Takodje kada predje 4000 obrtaja.

Nekoliko mehanicara je tamo I bas su radili dijagnostiku kada sam dosao. Parametri na Bosch pumpi idealni, na turbini I protokomeru takodje. Otkacili su auspuh da provere da ga ne gusi katalizator I nista se nije promenilo, kako dodje do 4000 isto.

On sad pertpostavlja da su se na tim diznama koje su bukvalno nove, odradjene dve nedelje pre pergrevanja motora, ostetile igle od pregrevanja I da one stvaraju problem, tj da se dizna zagusi, ili da baca naftu. Sutra ce ih skinuti da se jos jednom sve provere, pa ako nije to, onda stvarno ne znam sta dalje.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bo_Ni said:

oko 30000 sam presao...ok, svestan sam da se vracaju kilometraze, nisam od juce, doduse pre 5 god mi je bilo realnije da su je spustili ispod 200k, nego na 230k, mada nije mi ni bitno toliko. Svakao sam bio svestan da sam kupio automobil koji zahteva dobro odrzavanje I svakako sam planirao da te dizne odradim ove godine. Servisi su radjeni redovno, dijagnostika takodje I nije pokazivala ni jednu gresku. Ovde je vise problem to sto se izdesavalo sve u isto vreme I sto ni sada nisam siguran da li je to, to, I kada ce biti kraj.

Ne shvataj moj post pogresno, samo nemas potrebe da stvar dozivljavas kao licnu agoniju. BMW E46 je pravljen da se vozi i traje 10 godina/200 000 km, slicno je i sa ostalim autima slicne klase.  Nakon toga nastaju takvi problemi koje resavamo, krpimo na ovaj ili ovaj nacin odnosno upravo tako kako si opisao, dok je svaba odavno digao ruke. To sto mi hocemo da se auto jos vozi i u narednih 10,20,30,40 godina, jer jbg nemamo love za novu  stvar, nije BMW kriv.  Mada sa druge strane, ima nesto i u entuzaizmu i ljubavi. ;)

Link to post
Share on other sites

Ljudi muke imaju sa tim 136ks da ga vrate na staro, drug je menjao bas sve i dizne i turbo i pumpu dva puta i treci put remont i tek rad je proradio kako treba, prvi put polovna nije valjala drugi put nije dobro remontovana i tek iz treceg puta kad su zamenili pumpu auto se vratio u normalu.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Elvir said:

BMW E46 je pravljen da se vozi i traje 10 godina/200 000 km, slicno je i sa ostalim autima slicne klase.  Nakon toga nastaju takvi problemi koje resavamo, krpimo na ovaj ili ovaj nacin odnosno upravo tako kako si opisao, dok je svaba odavno digao ruke. To sto mi hocemo da se auto jos vozi i u narednih 10,20,30,40 godina, jer jbg nemamo love za novu  stvar, nije BMW kriv.  

Ne shvati ti mene pogresno, ali nisam siguran da je to bas tako... Nisam siguran u svoje stavove i vrlo cesto nema pravila kada je auto u pitanju jer sve zavisi i od konkretnog primerka (npr. mnogi kukaju na Alfe, a meni je je Alfa bila najpouzdaniji auto koji sam u zivotu imao. Kockica me tu i tamo zezala u vreme kada je bila stara 12-13 godina, New Beetle mi je napravio poprilicno troskova iako ljudi hvale pouzdanost kod VW-a, a "ozloglasena" Alfa mi je 8 godina radila kao sat uz sasvim normalno odrzavanje).

Kako god bilo, mislim da godine ipak nisu presudna stavka kao ni kilometraza. Za nopvac koji ces da das za npr. e90, e60, X3, X5 itd. mozes da kupis prilicno noviji Fiat, Peugeot, Renault... Sa dosta manje predjenih kilometara. Ipak, nisam siguran da bi to bila pametna odluka. Jeste to novije ali... Uz malo srece ipak ocekujem manje problema sa BMW-om nego sa novijim Renault Meganima, Fiat Bravo, Peugeot 308, 407 itd.

 

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, idekius said:

Ne shvati ti mene pogresno, ali nisam siguran da je to bas tako... Nisam siguran u svoje stavove i vrlo cesto nema pravila kada je auto u pitanju jer sve zavisi i od konkretnog primerka (npr. mnogi kukaju na Alfe, a meni je je Alfa bila najpouzdaniji auto koji sam u zivotu imao. Kockica me tu i tamo zezala u vreme kada je bila stara 12-13 godina, New Beetle mi je napravio poprilicno troskova iako ljudi hvale pouzdanost kod VW-a, a "ozloglasena" Alfa mi je 8 godina radila kao sat uz sasvim normalno odrzavanje).

Kako god bilo, mislim da godine ipak nisu presudna stavka kao ni kilometraza. Za nopvac koji ces da das za npr. e90, e60, X3, X5 itd. mozes da kupis prilicno noviji Fiat, Peugeot, Renault... Sa dosta manje predjenih kilometara. Ipak, nisam siguran da bi to bila pametna odluka. Jeste to novije ali... Uz malo srece ipak ocekujem manje problema sa BMW-om nego sa novijim Renault Meganima, Fiat Bravo, Peugeot 308, 407 itd.

 

Naravno da sve zavisi od primerka, ali ajde danas budi 100% siguran da je polovno vozilo zaista imalo adekvatno odrzavanje od strane prethodnih vlasnika i realnu kilometrazu. Ovde se radi o modernim BMW dizelima, ciji masovni problemi nastupaju upravo posle 200,000 km. Opet, ne mora da znaci ali ako pogledamo iskustva mnogih vlasnika, obicno to je to tako. Takodje, auta 80tih godina su imali prostiju mehaniku sa daleko manjim prisustvom bilo kakvog oblika slozenije elektronike. Kocka je jedan od primera, koja se uz malo "stapa i kanapa",  vozika i posle 30 godina. Dok recimo kod jednog E90, pitanje je kako ce se neke od masovnih elektronskih komponenti ponasati posle jedno 20 godina upotrebe. Dovoljno je da jedan gateway procesor pocne da brljavi i eto ti problema. Da ne pominjemo plasticni pristup oko komponenti koje su podlozne visokim temperaturama, poput usisne grane i gomile racvi.

A evo jednog primera ne bas ocuvanog primera E46-ce. Malo bahatost vlasnika plus ne bas kvalitet na nivou nekih drugih BMW modela. 

 

Link to post
Share on other sites

Ko je uspeo da ovako ubije ovaj auto za 100k milja :) Ja se ne bih slozio da je e46 los auto, imao sam ih 3 i sa svakim sam bio prezadovoljan, mozda sam imao srece...e39 sa druge strane je mozda jos bolji auto, ali mi je zadavao uzasne glavobolje, upravo zbog zapustenosti od strane prethodnih vlasnika. Sve se svodi na to kako je odrzavan, kao i kod drugih vozila, nije bmw bogom dan u odnosu na ostale, cak je i osetljiviji za neke stvari, samo daje bolji osecaj u voznji ali to treba platiti i odrzavati.

Link to post
Share on other sites

ja nikad nisam imao problem na dizelima doduse 150 konja motor, ne znam za ovaj stari tip kakav je. Vise su me benzinci mucili realno :D sada da cuknem u drvo 3.0 m54 lepo sluzi, videcemo koliko ce hehe

Link to post
Share on other sites

Nostalgija je chudo :-) Imao sam kockicu, navozio se sa njom, svaka njoj cast... ali... Ne bih bas bio nerealan... Sad može kockica da se popravlja uz pomoć "štapa i kanapa". Pre skoro 20 godina kada sam je ja vozio delovi za nju su bili skupi, a nije baš da se nije kvarila. Na stranu to što njena školjka nije bila pocinkovana...

Svako lani beše bolje :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, idekius said:

Nostalgija je chudo :-) Imao sam kockicu, navozio se sa njom, svaka njoj cast... ali... Ne bih bas bio nerealan... Sad može kockica da se popravlja uz pomoć "štapa i kanapa". Pre skoro 20 godina kada sam je ja vozio delovi za nju su bili skupi, a nije baš da se nije kvarila. Na stranu to što njena školjka nije bila pocinkovana...

Svako lani beše bolje :)

Mislim da su verzije kocke od 1987 godine imale pocinkovanu limariju. ;)  A i cinjenica je da se radi jednom od najkalitenijih modela BMW-a ikada, kao i E34. Naravno, odredjene stvari ne mogu odoleti zubu vremena ali ipak u danasnje vreme, daju se jednostavno resiti. 

 

Link to post
Share on other sites

Lepo mu StunterSM rekao da doveze auto do njega da mu resi problem..i opet samo osmeh na licu... :)

Ako taj majstor ne moze duze vreme da resi problem, bez obzira sto je posten i priznat, valja otici i do nekog drugog kad je vec prvi probao sve moguce, mozda je drugi imao vec slican problem i zna sta odmah treba da gleda, i lako resi problem.

Zelim ti da sto pre resis problem, i da opet uzivas u svom Bmw-u. ;)

Link to post
Share on other sites