E46 320d Slabo vuce


Recommended Posts

Pozdrav.Vozim e46 karavan 110kw nekih 7 meseci i danas odem kod majstora iz razloga jel mislim da auto slabo vuce.Lepo radi ne pusi ne dimi znaci sve ok ali imam osecaj da je auto mrtav pri nizim obrtajima tek oko 3000 osetim snagu sto je po meni za dizela vec kasno.I covek posumnjao odmah na vakum creva... skine poklopac ima sta i da se vidi tri vakum creva zatvorena sa neke srafove.Zna li neko zasto je to uopste neko zatvarao

Link to post
Share on other sites

nisam siguran al mislim da kad zatvore egr ventil nekom kovanicom(10-20dindzi) to urade sa crevima,naguraju srafove u vakum creva :)

Link to post
Share on other sites

Kada se egr ventil zatvori kovanicom, onda se izvuce vakum crevo iz njega i zatvori necim. Moze i srafom. Drugo crevo ide na vakum kanister i preko njega na ventil turba. To ne sme biti zapuseno, jer ne radi onda "paljenje turba" i turbo ne radi punom snagom, a to se ogleda na snazi motora.

Link to post
Share on other sites

Ova stara zamenio, a ova tri sto su bila zatvorena to je resio povezao gde treba da idu.Jedno na eger drugo na turbinu a trece mislim da je ostalo zatvoreno ono je za klapnice na usisu (kod mene su skinute).Auto mnogo mnogo bolje ide jedino sto sa primetio da sad izbaca vise crnog dima.Pre ovog nije imalo da pirne nista na auspuh (ali dzaba mu to kad nece da ide)

Link to post
Share on other sites

Sada ti dimi jer je proradio egr ventil . neko ga skida, a neko ne . meni je majstor skinuo vakum crevo sa egr-a ali sam vratio jer sam se informisao i zakljucio da njegova uloga nije vezana samo za ekologiju vec i za bolji rad motora na nizim obrtajima. posto je ponovo vracen auto pusti malo dima kad se doda gas na nizim obratjima.

Link to post
Share on other sites

Ista stvar malo pusi ali nista strasno(crn dim),  Sad me zanima potrosnja jer sam ga ja pre toga redovno terao preko 3000 obrtaja jer nije hteo da vuce

Link to post
Share on other sites