Recommended Posts

Drugari trebam pomoc. Nedavno sam kupio 318ci 105kw i imam problem sa senzorom camshaft inlet. Problem koji mi prouzrokuje je ponekad nemiran ler kao i kad dam gas iz mjesta on ono krene pa kao da proguta knedlu, ne primi ravnomjerno gas i takodje vuca je nikakva, slabo vuce. Prije njga sam imao 320d 100kw koji je mnooogo bolje isao.

Takodje da navedem da sam kupio novi senzor i problem nije rijesen, izbacuje opet gresku preko dijagnostike. Takodje posle novog sam uzeo polovan originalni senzori opet nisam rijesio problem.

 

Pomagajte :(

Link to post
Share on other sites

 

Pa moze da bude sve sto sa desne strane, "solenoid valve", vanos ulazni pa i valetronic motoric..

Ajde neko ko zna neka napise, pa da citamo.

 

Link to post
Share on other sites

Solenoid-ventile sam skidao i dpajao ih na struju i oba rade kako treba. Jedan majstor mi govori da je se rastegao lanac pa da to pravi probleme itd..

Link to post
Share on other sites

Namestite prvi cilindar u najvisi položaj,  pa mu stavite polako alat na bregaste,  nije bas najpouzdanije ali zavrsice ti posao sto se toga tice. 

Vanosi mogu da se proveri rucno tako sto se stavi prednji alat,  a bregaste posebnimalatom  rotiraju ka sredini dok ne zakjucaju vanosi,  kako se posle otkjucavaju.. vrv kontra,  postavicu slike.

Sto se ovih senzora tice,  rece jedan majstor sa foruma da se desava da konektori stradaju,  pa se javi problem. 

Link to post
Share on other sites

Nije ti motor u fazi.lanac klizaci zatezac i treba ti neko ko zna da uzupci i izmenja to sve.ne daj univerzalcima to da rade jer ce sjebati.ako si blizu kg javi se za pomoc

Link to post
Share on other sites

Vanosi obicno bivaju zakljucani u nulti polozaj nakon gasenja motora, ali ukoliko nisu, mogu i rucno da se zakjlucaju navedenom tehnikom. To je obavezna procedura prilikom podesavanja tajminga i zove se "vanos inspection" . Jedinice koje ne mogu da se zakljucaju smatraju se neispravnim i moraju da budu zamenjene. 
Sve ovo nema nikakve veze sa radom jedinica i drzanjem pritiska ulja u jedinicama, pa nije nikakva dijagnosticka metoda.
Do juce sam bio najsrecniji covek na svetu, misleci da za 5 minuta mogu da vidim ispravnost vanosa rucnom metodom, ali to na zalost nije moguce. :)

 subsribe na zna sve, a glup ko qrc.com

Link to post
Share on other sites
On 7/25/2017 at 0:27 AM, KG BMW said:

Nije ti motor u fazi.lanac klizaci zatezac i treba ti neko ko zna da uzupci i izmenja to sve.ne daj univerzalcima to da rade jer ce sjebati.ako si blizu kg javi se za pomoc

+1 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...