Plivajuci zamajac e46 320d 150ks


Recommended Posts

Ja nisam za reparaciju, a ukoliko nisi u mogucnosti da kupis nov (proveren) onda je bolje kupiti polovan sa otpada... Dosta je njih koji su protiv toga da se plivajuci kupuje polovan al ja ne vidim zasto jer ima vozila koji su zavrsila na otpadu jer su stranci ili su imali nekih drugih problema... Na prethodnom autu sam stavio polovan i zgazio lepu kilometrazu sa njim, a i dalje je u sasvim ok stanju

Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom proslom 320d radio reparaciju i dobro se pokazalo. Samo zavisi kakav ti je zamajac. Moj je spolja bio kao nov, bez zareza. Samo je bio pukao jedan feder koji je zamenjen i izbalansiran ceo zamajac.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mene zanima kako da znam da li je zamajac za zamenu? Konkretno nemam ni jedan problem u punom gasu na leru i slicno, niti kada pritisnem kvacilo do kraja, ali kada ga popustim 1 cm od dna na papucici osetim neku "ritmicku" vibraciju. Da li je to znak da je zamajac za zamenu?

Link to post
Share on other sites

Uglavnom su simptomi trzanje pri jacem gasu, auto se stresa pri gasenju, pri pritiskanju i pustanju kvacila dok je auto izbacen iz brzine osete se grublje vibracije na mestu gde kvacilo hvata, isto tako ume da zvecka, kao da udara metal od metal vecom brzinom...

Meni je se na alfi osecalo isto kao i tebi, bio je nacet zamajac, al sam presao oko 20000km ostrije voznje bez problema i onda stavio drugi polovan

Link to post
Share on other sites

Mislim da je definitivno kraj blizu, novi siptom - ponekad (ne svaki put) kad niziram iz 4-3 ili 3-2 oseti se vibracija pri pustanju kvacila.

Ukoliko se odlucim za reparaciju gde mi preporucujete i koliko se krece? Za nov znam.

Link to post
Share on other sites

Raspitaj se dobro o kvalitetu "reparacije". Da ne pametujem, ali... Ja to ne bih reparirao. 

Brendirani BMW zamajac je preskup, ali moze da se kupi Luk i to u kompletu sa setom kvacila jer je najbolje kupiti par i odmah zameniti i set kvacila i zamajac.

Link to post
Share on other sites

Ja bas polovne ne razmatram, jer je to cista lutrija i moj je bio "dobar" do pre neki dan, dok nisu krenuli simptomi.

Koliko sam citao ljudi su zadovoljni reparacijom, videcu koja je razlika u ceni, ako je tipa 100eur naravno da cu uzeti novo, ali ako je 200+ eur razlike repariracu.

 

Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Djoksa530i said:

Zvao sam servis Fica, rekli su mi da na modelu 5brzina retko ode zamajac ali desi se i to 180eur je on, a 60-70 eura set kvacila. Za nov proveravam, sto se tice skidanja kod njih je 50eur montaza i demontaza sto je isto ok.

Malopre sam.pricao sa drugom.koji jw radio kod njih remont. Radio je pre nekih pola godine, samo sto je on radio i ojacavanje i tada su davali garanciju samo ukoliko oni montiraju i moze da bude gotovo i za dan. Drug je zadovoljan al njega nije toliko kostao remont

Link to post
Share on other sites