Bmw e91 navi problem


Recommended Posts

Narode imam problem sa navigacijom tacnije sa radio uredjajem na bmw e91 2006god sa velikim displejom gore na centralnoj konzoli. Koji je ujedno i bord komp i sve ostalo.

Simptomi su sledeci nekad se upali pri pokretanju auta i radi bez problema. U vecini slucajeva se ne upali samo blica displej. A pobekad se upali u toku voznje. Negde neki kontakt se gubi.

Da li je neko imao slicna iskustva i zna sta mi je ciniti. Da li moze uradjaj da se popravi jer sam se raspitivao da ubacim novu multimediju i rekli su mi da nece raditi na mom modelu jer on vec ima multimediju u sebi i sve je povezano preko njem a ova nova nece preuzeti sve komande. 

Pa me zanima neki vas savet ili servis zvao sam Voju elektronik i rekao mi je cenu popravke oko 350e

Link to post
Share on other sites

Mislim da je malo neozbiljno da ti tek tako kaze da je oko 350e, vrlo lako moze da se desi da se neka zica razlemila i da zbog toga gubi kontakt. Bolje proveri sa nekim drugim...

Ja sam imao problem sa klimom, hteli su da mi menjaju skoro sve sta im je padalo na pamet pa se na kraju ispostavilo da se zice razlemile usled vibracija i rupa

Link to post
Share on other sites

Pa upravo zato pitam kome da se obratim da li ima jos neki servis elektronike da pitam. Japan elektronik sam zvao kaze ne moze nista da uradi dok uredjaj ne crkne skroz. Ako se pali povremeno on moze da ga testira i da svaki put upali kod njega. I da ne moze da provali kvar. 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dani-dax said:

Eto 350e iskreno mnogo je za remont. Nisam elektronicar al smatram da je mnogo jer klon multimedijalni uredjaj nov sa garancijom kosta 250-350e... 

Pa ti zameni procesor i jos neke komponente jeftinije, bez neke masine za reboling koja kosta odredjenu sumu novca. Cime se inace bavis?

Link to post
Share on other sites

To je cena, sta se zivciras. Drugaru na e60 zvizno displej, svi kazu 350e. Isto mu je tako blicao. Njemu bilo puno, nadje on "majstora" koji ce za 100e da mu resi. I eto, sad mu vise ni ne blica :-)

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Delija said:

Svacije znanje i rad kostaju, ali pausalne cene, bez da je uredjaj uopste i otvoren i odradjena bar inicijalna dijagnostika su mi oduvek isle na keks.

I meni neki ljudi ali tome nista ne mozes. Cena je pausalna fiksna i tipska jer se daje garancija od godinu dana i uvek se menjaju sva kola i procesor da bi garancija uopste i postojala. Parcijalne popravke se ne rade. Ako ti jos nesto ide na keks reci slobodno, izbaci to iz sebe :)

Link to post
Share on other sites

@StunterSM Nadam se da ovo za keks vazi i za mene, imam nesto sto mi ide na keks, a izbacio bih iz sebe :D Evo mucim se kako instalirati ISTA D, pratim instrukcije sa ko zna koliko sajtova, snimaka sa YouTube i "keks"... nece. Kada pokusam da pokrenem ISTAGUI.exe samo se zavrti kursor misa i opet bude "keks" nema nista... Mozes li mi kako pomoci?

Link to post
Share on other sites

@StunterSM

Ovce jesu za shishanje, ali ovde smo na BMW forumu, gde je valjda poenta pomoci kolegama, a ne odrati im kozu sa ledja... ;)

 

Evo, komsije Rumuni popravljaju za 200 evra. Mora da su ludi, jbg.

http://mca.electricmura.ro/en/products-services/bmw-modules-repairs/ccc-idrive-repair/

 

A koliko vidim - vrlo cesto i ne mora nista da se menja, vec samo da se "prelemi" iliti odradi reballing.

http://mhhauto.com/Thread-BMW-E60-ccc-repair

Moguce da bi cak i reballing u rerni odradio posao.

Link to post
Share on other sites

hahahaha,to u rerni me podseti,tako su se resavali problemi na nekim preklapacama motorolinim 90ih godina,jer je vecina startac i posle bebica imala problem sa flet kablom,pa su ih "majstori opravljali" u rerni od smederevca, telefon od 1000-2000DM

Link to post
Share on other sites

Pa i reboling je samo zagrevanje procesora do tacke topljenja kalaja da bi se resio problem hladnog lema.

Problem s rernom je uticaj toplote na ostale komponentne.

Probaj da svratis u neki TV servis da vidis da li su raspolozeni da probaju, verujem da ce biti dosta jeftinije od 350€.

 

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Prosto se zapitam zasto uopste postoji ovaj forum kad se na ovakav nacin pomaze, cast nekima... A slazem se sa @Delija

4 hours ago, Delija said:

@StunterSM

Ovce jesu za shishanje, ali ovde smo na BMW forumu, gde je valjda poenta pomoci kolegama, a ne odrati im kozu sa ledja... ;)

U potpunosti se slazem sa tobom, prosto se zapitam za sta uopste postoji ovaj forum... Dobro je da nije receno da je 350e remont da bi se dala garancija, jer...najbolje je zameniti sve sto ima, dobro je da u ovom slucaju nije potrebno zameniti i instalaciju, a mozda cak i ceo auto... Klasicno dranje, nije ni pogledano o cemu se radi, al vec se zna cena, i to ne tako mala cena

Link to post
Share on other sites

Druga stvar, pitas cemu forum sluzi? Evo odgovora, da se podele iskustva i znanje. Rado cu podeliti znanje sa tobom i objasniti sve sto je potrebno da uradis sam reparaciju ako si spreman na kupovinu opreme. Tek kad platis clanarinu i prestanes da budes jajara, tim cinom ostavrujes popust odredjen. Ako si dosao ovde da se grebes za novac pogresno je mesto, mozes samo o znanje i to je to

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, StunterSM said:

 Tek kad platis clanarinu i prestanes da budes jajara

Ahahahah da nije smesno bilo bi zalosno, samo pogledaj tvoje komentare inace ;) Da necu mozda da dobijem i ban posto nisam platio clanarinu?

Link to post
Share on other sites

Ode tema u pogresnom smeru :D 
@dani-dax
Probaj ovog lika da pozoves i pitas za cenu. Opravljao je CIC navigaciju jednom ortaku ,mislim da je bio korektan sa cenom. E sad ne znam kvar kakvog je tipa bio. 
011-30-86-899   
065-30-86-899

"Koja".

Link to post
Share on other sites