Automatsko otvaranje gepeka E90


Recommended Posts

Pozdrav,

Nadam se da postavljam pitanje u odgovarajucoj sekciji.
Interesuje me da li neko zna kako moze da se odradi ovo na najlaksi moguci nacin . (znaci da se na kljuc gepek pri otkljucavanju i otvori).
Video sam po netu da kupuju neke jace amortizere i opruge specijalne. Ali nema kod nas toga, ceka se placa se shipping itd.
A ja bih hteo to sto pre da napravim :D Pa ako je neko odradio znacila bi mi neka pomoc, alternativca za te opruge i sl. Unapred hvala.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam takodje planirao to da odradim, pa sam kopao malo bio po internetu.
Nesto najpreciznije sto sam nasao (sto se tice delova koji treba da se kupe) je u opisu ovog klipa: https://www.youtube.com/watch?v=EXG68Mr2rrE
Iskoriscena su dva amortizera za Kiu Picanto i neke crvene opruge (u klipu su plave, ali je napisao da sa crvenim bolje funkcionise).
Gde te opruge mogu kod nas da se nabave ne znam, mozda ce neko drugi moci da ti pomogne. :)

Link to post
Share on other sites

Da , ja sam pregeledao taj i jos 15 komada :D ima tih opruga raznih, pa otpor koji pruzaju obelezavaju bojama, crna ili crvena cini mi se da su najjace. Dok sam kopao po netu nasao sam i link neki u UK sa tim oprugicama. Ali nisu ni jeftine . Cini mi se oko 25 e + shipping. Ima i celih setova po 150-200 eur. Ali to mi je generalno skupo . Ocu tu funkciju onako za svoju dusu i da sam odradim sve to :D

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sale018 said:

Video sam temu ali nije zavrsena uspesno :D svakako cu za vikend probati da izmislim nesto pa ako uspem da napravim javljam se i kacim slike.

Godinama su trazili, ali bukvalno :-)))

Link to post
Share on other sites

Foru sa automatskim otvaranjem gepeka, tj podizanjem sam nasao na arcs(Alfa romeo club Serbia) decko je uz pomoc zica koje idu na kisobran napravio prakticno feder i ispalo je odlicno, a primetio sam da je jos nekoliko ljudi posle njega to uradilo i da su svi zadovoljni

Link to post
Share on other sites

@StunterSM

Pa ti paramtri su nam najbitniji ali do njih ne mogu nigde da dodjem preko neta (duzina, precnik ,sila) konkretno za e90. 
Opet, gledao sam neke klipove gde imaju opruge duzine po 10 cm. ali tu su sigurno stavljeni neki drugi amortizeri . Kod mene su originalni i kada zaklopis gepek ostaje mesta za oprugicu (kad se sabije) max 3,4 cm. 
ima sajt u UK bas sa ovim oprugama kao u klipu , plave, zelene , crvene ,i ima bezbroj razlicitih, ali nam trebaju tacni parametrii. Ima ovde u Nisu neki dekica koji pravi opruge i iznosi na auto pijacu vikendom, pa cu da odem da uzmem najjacu koju ima da odgovara dimenziono pa javljam dal to radi posao...

Link to post
Share on other sites

Maloprije naletih na ovo:

 

Quote

For this to work the following is needed:

- Springs to lift the trunk. 
- ncs-expert to code your car,  this option  "FUNKTIONEN_TOURING" should be set to "nicht_aktiv"on touring model.

Basically this "FUNKTIONEN_TOURING" is to open a tailgate glass lid on touring model with key fob trunk button. If set to "aktiv" it will unlock/open tailgate glass lid, if set to "nicht_aktiv" it will unlock trunk lid with key trunk button.

 

I ovo:

 

I ovo:

 

A oprugice su odavde: https://www.bearingboys.co.uk/Die-Springs-2428-c

Link to post
Share on other sites