Kupovina e90, realno ili ne?


Recommended Posts

Zdravo svima,

Imam ideju da nakon vw pola, benzinca sa plinom, uzmem e90, verovatno do pre restyle-a.

Nisam agresivan vozac, potreban mi je pouzdan dobar porodicni auto, nikakvo divljanje. Do sada sam vozio mali auto od 70ks pa ce mi sve posle toga biti odlicno.

Najradije bih uzeo limuzinu, a ako bas naidje vrhunski primerak, karavan moze da dodje u obzir.

Skapirao sa da bi mi vise prijalo da uzmem polovan automobil vise klase nego noviji a skromniji. Ugodjaj u voznji je nesto sto bih voleo da ispunim, a to znaci bolju opremu:

- fabricka navigacija/iDrive (nekako mi je sada obavezno, a da li je stvarno opravdano? Da li je prva serija iDrive ok?)

- parking senzori

- manuelni menjac

- bt

- mozda tempomat

- mozda siber

- mozda sportska kozna/velur sedista

 

Naplasio sam se o odrzavanju i kvarovima dizela: plivajuci, turbine, dizne... Zbog toga nekako pikiram benzinca do 2000 kibika kojem bih ugradio plin. Svestan sam da ti motori nisu kao nekada redni sestaci, ali kapiram da su mnogo manje rabljeni od dizela i da su sveukupno znacajno jeftiniji za odrzavanje.

Za koliko mislite da je realno naci DOBROG e90 sa boljom opremom?

Po vasim iskustvima, koliko mislite da je moguce spustanje cena od onoga sto se vidi na kp oglsima? 

Da li je moja fobija prema dizelima opravdana? Da li bi mi neki 318d ili 320d bio bolji od kombinacije benzin+plin?

O cemu voditi posebno racuna?

Hvala

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Delija said:

U pogresnoj se crkvi molis :D

Trazi Hondu Accord, ali stani u red :)

Ne znam za novije BMW-ove :) ali ja sam sa mojim matorijanerima imao samo redovno održavanje (i poneki peh koji sam sam napravio). Sa e36icama sam prešao preko 250.000 samo redovno održavanje. Ajd uz malo sreće neka i e46 tako služi :) 

Iz sličnih potreba rabim auto, nisam neki oštar vozač, gledam da glava ostane na ramenima :D

To što se na forumu samo javljaju ljudi sa problemima ... ne znači da je BMW nepouzdan :) Znam lično (a znaš i ti) za slučaj 600k plus BMW-a, baš e90, 318d :D 

 

Ne straši čoveka :D 

P.S. Sorry za off topic.

Ja sam do sada vozio samo benz+plin ali daleko starije automobile, ne mogu ti pomoći sa novima, ama baš ništa ne znam kakvi su. Sada vozim e46 dizel, mislim da isti ili sličan motor ide u e90 pre LCI. Za sada nemam problema, redovni servisi (što ne znači da neće biti). Polovni auto je mačka u džaku, ono što se slažem sa Delijom je to da je jako teško naći dobar primerak BMW-a a i takvi obično dobro i koštaju (što ne bi bio problem, da samo takvi dobro koštaju. Problem je da se izuješ, a udomiš krša).

U svakom slučaju, srećno sa kupovinom!

Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio od poznanika 320d restajling za pravih al zaista pravih 137K, fantastican je, lep je osecaj u voznji. Malo je tvrdji, ako te to nervira, zaobidji ga, to nekad ne prija ostalim putnicima takodje, a uskoro kad dodje beba morace se pazljivije i laganije voziti. Sta da ti kazem na kraju, svaki dan kad krenem na posao i kad se vracam radujem se sto cu sesti u njega :)

Link to post
Share on other sites

Ranije sam razmisljao o akordu i to je bio moj favorit duze vreme, kasnije o mazdi 6 i a4, ali nekako sam se zaljubio u bmw 3. Cak i stariji bmw automobili u kijima sam imao priliku da se vozim su odisali vrhunskim ugodjajem za vozaca i jako kvalitetnim materijalima. Japanci kao da su stepenicu ili dve ispod po ovom pitanju, iako verujem da su kao automobili mozda i najkvalitetniji (sta god to zmacilo). 

 

Najvise sam i postavio topik da vidim da li su na mestu moje predrasude o teskom pronalasku krstene trojke, ali kako vidim izgleda da nije sammoj utisak:(

 

Koliko mislite da je realno platiti dobar e90?

Znam da se sve cene sa oglasa spustaju po par stotina, ali sam imao priliku jednom da vidim, a i vise puta cujem da ljudi skinu po 800-900-1000 na tom rasponu od 7-8k. Kakva su vam iskustva? 

Link to post
Share on other sites

Samo da se osvrnem na VW Polo, što si spomenuo, pa ću da kažem nešto. Stari je imao Polo 1992. godište, sa 1.0 motorom, manuelac, pet brzina. Nikad se nisam vozio u autu koji ljepše ide sa manje konja. Za sve mi je reper. Bivša žena je imala Swift-a 1.3 92 konja. Polo i Swift ne mogu da se porede (Swift je jači, pa bolje ubrzava i brži je, ali nije to poenta - način na koji se vozi i kako ide je neuporediv). Nevjerovatno je kako su dobro ukomponovani motor i mjenjač i kako su ekstra dobri prenosni odnosi između brzina.

Što se ovoga ostaloga tiče, što kažu i kolege, polovan auto - mačka u džaku. Možda bolje uzeti E46 i imati nešto keša u rezervi ako se nešto nedajbože desi, nego uzimati noviji auto koji automatski povlači i više love za održavanje, osjetljiviju elektroniku, ...

Link to post
Share on other sites

Hvala. Planirao sam da ostane sa strane nakon kupovine e90 zbog eventualnih kvarova.

Moracu da potrazim detaljno pa da vidim kakva je situacija. Najvise bih voleo da naleti nesto poznato na ovaj ili onaj nacin...

Link to post
Share on other sites

e90 318d 122ks odlican pouzdan, moj poslovodja ga ima 7 godina, on je drugi vlasnik, uzeo ga od kuma, odrzavan u bmw stefanovic. realna cena za punu opremu bez m branika 7000 2006 god. trenutna cena, placen vise. 

dakle ima navigaciju, kozna sedista, dvozonsku klimu.. 254000 pravi kilometri

Link to post
Share on other sites

Mislim da je odrađen ristajling.

Jer retrovizori nisu od ristajlinga, dugme za paljenje nije od ristajlinga... Na trećoj slici se vidi i da je štop svetlo koje je na gepek vratima od ne ristajling verzije.

Link to post
Share on other sites

Taj iz restajlinga valjda nije valvetronik, za razliku od n46 i ovih eMova tt, pa i Delijinog 328i.

Pljuju po njima najvise ovi koji ne mogu ni 318 kocku da nahrane, te i neku 1.6 alficu sa plinom.

Ovi sa razvodnom kapom i sajlom za gas trose mnogo vise od ovih "fensi" kompjuterskih

Link to post
Share on other sites

Ne mogu samo da podnesem pljuvacinu od jednih te istih ljudi..

e90 nije moja sfera interesovanja...niti imam pojma o njemu.

BMW voze ljudi koji imaju brdo para, ostali bi da voze, ali ne mogu da sebi priuste, a neko se i zajebe, pa zaluta tu..

Link to post
Share on other sites

Dobro, svako ima pravo na misljenje iako je cinjenica da je cesto mnogo pljuvacine nopravdano...

Mare, imas pravo! Svaka cast kako si uocio to na trecoj slici. I meni se cini da su tu "stara" vrata gepeka. Sve u svemu, kao sto sam i imao osecaj, deluje mi da je tu nesto previse petljano...

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Shy said:

Taj iz restajlinga valjda nije valvetronik, za razliku od n46 i ovih eMova tt, pa i Delijinog 328i.

Pljuju po njima najvise ovi koji ne mogu ni 318 kocku da nahrane, te i neku 1.6 alficu sa plinom.

Ovi sa razvodnom kapom i sajlom za gas trose mnogo vise od ovih "fensi" kompjuterskih

Jedino su od pljuvaca gori ovi sto misle da je s38 motor iz pontiaka, i da e34 znaci da ima 3400m3

Link to post
Share on other sites