Recommended Posts

Pomozite izludela,od kako sam kupio auto bmw e34 520i 1990 godište sa klimom,dve stvari su me ležale,jednu sam uspeo da rešim ,problem je bio sa ventilator u kabini radio je samo četvrti stepen to sam rešio promenom reostat,jer je on viknuo,sad imam problem sa brisacima! Radi samo jedna brzina i to non stop kad ih uključim,jedino se ugase kad stavim ručicu brisaca u najbrži stepen i tu se ugase u  položaju u trenutku u kom ih ja ugarskim,nadam se da sam uspeo nekako da objasnim,gledao sam osigurane koje sam pronašao celi su i ispod zadnjeg sedišta su celi takodje,dali neko zna koji reke i je tačno od brisacima,pozz

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bokanegro said:

Pomozite izludeo sam,od kako sam kupio auto bmw e34 520i 1990 godište sa klimom,dve stvari su me zezale,jednu sam uspeo da rešim ,problem je bio sa ventilator u kabini radio je samo četvrti stepen to sam rešio promenom reostata jer je on riknuo.Sad imam problem sa brisacima! Radi samo jedna brzina i to non stop rade kad ih uključim,jedino se ugase kad stavim ručicu brisaca u najbrži stepen i tu se ugase u  položaju u trenutku u kom ih ja ugasim,nadam se da sam uspeo nekako da objasnim,gledao sam osigurace koje sam pronašao celi su i ispod zadnjeg sedišta su celi takodje,dali neko zna koji si osiguraci tačno od brisaca i relej,pozz

 

Link to post
Share on other sites

Probao sam i sa drugim motorom isto se desava!kad dam kontakt i stavim na prvi stepen brisaci krenu da rade al i rade non stop,kad prebacim na drugi isto rade istom brzinom i kad prebacim na treci tj zadnji stepen brisaci se ugase tu gde ja ugasim nevrate se na pocetak i posle nece da rade tek kad ugasimm kontakt i ponovo dam kontakt opet krenu da rade kao sto sam napisao vec,motor je izgleda ok,svi osiguraci ispod haube su dobri i oni ispod zadnje klupe,koji relej je za brisace tacno?i gde se nalazi mozda je neki relej jbmg vise

Link to post
Share on other sites

Ispod zadnjeg sedišta. Ili ti je generalni modul ili automat-rele .

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

 

Samo, da ne bi tako bezveze nabadao nadji probnu lampu ili bolje instrument.

 

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Pošto imaš ZV moraš imati i jedan modul, WWW. Na prvoj slici, ispod žutog releja da li ima neki modul? Tu treba da bude.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Ispod zutog releja nema nista,ima samo ovaj plavi relej ili sta je vec a on je zasrafljen na gredici blizu tog zutog releja,ima ukupno tri lereja zuti ,sivi i plavi i 5 osiguraca tri su od po 30 a dva su od 7.5 i,taj Zv modul i ovo na slici

IMG_20170830_113419.jpg

Link to post
Share on other sites

Primetio sam jos da koji god relej izvadim dali ispod haube ili ispod zadnjeg sedista brisaci rade ,jedino kad izvucem veliki plavi relej tad brisaci prestanu da rade,ostalo sve koliko sam gledao radi,radio,svetla ,el podizaci

 

IMG_20170830_115628.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja izgleda na mom autu nemam taj gm modul,sve zivo sam pregledao,ispod zadnje klupe ima samo taj ZV MODUL i tri releja i 5 osiguraca kao sto sam vec napisao,citao sam ovde na forumu da ima neki osigurac od 80amp na prednjem desnom kosu kod mene ima samo nosac ali nema tsj osigurac,izgleda da je nesto budzeno jbmg,dali je moguce da nemam taj gm modul

Link to post
Share on other sites

nemas gm posto imas zv. Nije mi jasno gde ti je modul  brisaca :D . Nesto je sigurno radjeno. Rekoh, pali brisace i gledaj gde skljoca.

Link to post
Share on other sites

Desava se od kako sam kupio auto(3meseca),prvo su radili brisaci kad su hteli kad ih upalim,a sad rade kad ih upalim ali nece da se ugase i da stanu na pocetak nego stanu tu gde ih ugasim i sad rade brze nego pre,probao sam i sa drugim motor isto se desava,samo da pronadjen taj modul,poludeo sam :)

Link to post
Share on other sites