18x8J Et20 na e46?


Recommended Posts

Da li navedena felna moze na e46? Konkretno style 124 i konkretno sa 225/40 gumama. Odgovor je sigurno DA. Ali ima jedna mala "zackoljica", auto je na H&R Race oprugama (-5cm napred). Ima li neko iskustva da pretpostavi? Najmanji bi problem bio probati da felne imaju gume ali nemaju, njih bih kupovao posebno...

Link to post
Share on other sites

pa prosto ako ti je et 50nazad i atavis et 24 to znaci da ce felna ici.ka napolje za 26mmi to.pod uslovom da je felna iste sirine.metar u ruke pa vidi da li imas slobodnih 26mm.ja mislimda ce da kaci

Link to post
Share on other sites

Jos se ja pitam sto ne mogu da nadjem neke fotke na netu kako ta felna izgleda na e46 ?

Izmericu, ali ocigledno ce biti na ivici da kaci ili ce da kaci. Ako ipak kaci, sta je najbolje da se uradi, osim naravno zamene felni, da se prosiri rub? Posto jos nisu izmislili negativne distancere ?

Link to post
Share on other sites

Nece kaciti ako ti je auto normalne visine, jer na e46 ima puno prostora izmedju felne i ruba, a da ce izaci do ruba hoce sto ne znaci da ce da kaci posebno sto se guma 225/40 na 8j onako malo i "strecuje" i nema sanse da kaci.

Link to post
Share on other sites

Kod mene je 16felna, ET 23 8j , sa gumom 205 55 nazad kada se optereti do kraja(5 osoba u autu) imam mozda 1mm lufta :) hteo sam 225 50 gumu ali kacio bi. Auto je spusten Eibach oprugama.. sa standardnim dobrim oprugama i amortima nema problema ni 225

Inace i ja se raspitivao pre montiranja i sve razliciti odgovori.. Na kraju sam otisao do vulaknizra, pozajmio dve polovne 205 i dve 225, montirao i proba, napred i nazad. Tako ti je najsigurnije ;)

Link to post
Share on other sites

ako nesto znaci kod mene su 16ke  et 18  na 205/55 gumama i ne kaci nigde nista, standard opruge... 

pun auto plus pun gepek legne do gume skoro ali ne kaci nigde nista..

 

Link to post
Share on other sites

Nznm jel moze na e46 da se steluje nagib tocka, ako moze onda nebi trebalo da kaci ako ga nastelujes i malo srolas, u suprotnom ima da cepnes gumu ako vas se skrka 5 u kola, penjanje na bankinu zaboravi,  znam da na e36 limuzini nema sanse da stavim 17ke style 32 za peticu bez stelovanja ili malo rolanja

Link to post
Share on other sites