Recommended Posts

On 9/8/2017 at 8:01 PM, leon63 said:

Veliki broj servisa nije upucen kako ide procedura zamene ulja, vecina istoci sto izadje i dospe. Samo da uzmu pare. U svaki menjac staje izmedju 9 i 10 litara ulja. Ima ljudi sa foruma koji su bili kod mene u servisu, gde smo im dosuli od 1,5 pa do 4 litara ulja.

Kod  modela e60/90 ne znaju ni kako se dotezu srafovi, ima shema dotezanja i kojoj jacinom, pa su ljdima sjebali i karter iako su stavljali nove.

Nađoh ovo, pa mislim da treba da stoji ovdje, da može biti korisno.

http://www.bmwtips.com/tipsntricks/tranny/chart.htm

Link to post
Share on other sites

Izvinite sto ulecem iz neba pa u rebra ali u velikoj sam dilemi, naime zaustavila me je policija pre neki dan i kako sam trazio prvu pomoc moguce da sam neki kabl razdrmao ili udario, u tom trenutku nije pokazivao nikakvu gresku isao je normalno kad sam stao i krenuo pokazao mi je gresku na menjacu i menjao je jako grubo ugasio sam auto sacekao 15 minuta upalio sve normalno kao da nikad nista nije ni bilo cak je i bolje menjao... Ne znam da li umisljam ali kad je hladan kao da iz prve u drugu malo znaci jako malo trzne posle sve ide kao po loju takodje sam primetio da kad ubacim u D krece nekako sporije ne znam ni sam, potrebna mi je pomoc oko toga bio bih veoma zahvalan. U pitanju je 525d 2001 godiste a menjac zf5hp19

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Koliki je trosak zamene ulja i filtera na automatskom menjacu, f10 520d 2010te?

Neka sugestija za ovo, za servis u NSadu.

Jel ima neko u NS da se bas bavi bmw automatskim menjacima?

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Konzul said:

Koliki je trosak zamene ulja i filtera na automatskom menjacu, f10 520d 2010te?

Neka sugestija za ovo, za servis u NSadu.

Jel ima neko u NS da se bas bavi bmw automatskim menjacima?

Zamena ulja, podrazumeva ispustanje starog ulja, ispiranje menjaca i stavljanje nove oplate(p[oklopca) s donje strane(posto je filter iz jednog dela sa tim poklopcem) zavisi gde radis od 350-450e.

Ovlasceni servis ne radi zamenu ulja, politika bmw-a je da se ne dira dok ne crkne menjac i onda se menja ceo menjac.

To da drzi vodu dok majstori odu, ne znam koliko je tacno, ono sto je tacno je da ti provereni majstor da garanciju godinu ili dve. Meni je menjac radjen u Beceju, komplet popravka(reparacija). Znaci otklanjanje kvara, remont vandlera, stavljanje novog filtera i ulja ~ 1000e do 2500e zavisi kod koga radis i od kvara. mene je konkretno izaslo 1700e.

Ovlasceni servisi ne rade popravke vec samo menjaju, desi se da Stefanovic ima ispravan menjac za oko 2500e  sve sa zamenom.  

Link to post
Share on other sites

Daju svi garanciju da nece da crkne. Ali samo pogledaj ovde koliko njih je pisalo da nesto kao "privikavaju menjac! Pa tako 50000km :D

Pa ce biti taman se navikao a ja ga hvala bogu vise prodao....

Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, marko13 said:

Daju svi garanciju da nece da crkne. Ali samo pogledaj ovde koliko njih je pisalo da nesto kao "privikavaju menjac! Pa tako 50000km :D

Pa ce biti taman se navikao a ja ga hvala bogu vise prodao....

Ja sam jedan od tih koji je pisao, evo 10k kilometara nakon opravke, vec na 4k od opravke je poceo da menja kako treba, sada menja ne oseti se ... 

Link to post
Share on other sites