Recommended Posts

Pozzz.E39 M54 b22,naime pocele su da se javljaju sitne detonacije kada auto radi na benzin i kada je hladan,na plin nema detonacija i sve radi ok,kada se motor ugreje onda nema detonacija ali se cuje kao zveckanje ventila kada se naglo stisne papucica gasa,sve ovo se desava iskljucivo na benzin,filter benzina je menjen pre 600-700 kilometara,svecice i lulice su relativno nove mozda pola godine ili oko 5-6000 km,jel problem moze biti u benzinu ili da trazim dalje,prvo se culo to kao zveckanje ventila a detonacije su pocele danas,taj zvuk detonacija imam osecaj kao da dolazi od dole kao sa prednjeg dela auspuha ali to je samo moj osecaj kada sam u kabini

Link to post
Share on other sites

Na celetovom auto se culo klaparanje ventila pri naglom gasu zbog dugog stajanja benzina u rezervoaru, izgubio je oktane, isto vozi na plin. Ne znam koliko cesto sipas benzin, ali ako ti dugo stoji, mozda je do toga.

Link to post
Share on other sites

A možda je i na pumpi bilo gorivo sa manje oktana. Ako je to u pitanju izbegavaj naglo davanje gasa. Tu se radi o duplim detonacijama goriva u cilindru i klepece sve što može.

Link to post
Share on other sites

iskreno,benzin nisam sipao sigurno 2 meseca sada u toku leta jer je bilo skoro pola rezervoara a na plin je prebacivao prakticno cim krene zbog vrucina,onda je pocelo to zveckanje da se cuje i ja naspem 10litara onog kao jaceg benzina i smirilo se sve,potom opet naspem 10 litara ali ne drugoj pumpi i od tada pocinju i detonacije,mislim da cu da prospem benzin pa da odatle pocnem

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Delija said:

Probaj za pocetak da sipas 100-ku.

Jel ima toga u NS,Sve se nosim mislju da pocnem da sipam i gas i benzin u bosni,kazu da je pored cene i kvalitet dosta bolji u odnosu na nase gorivo,tako da je racunica skroz ok ako je to istina,imam 200km tamo i nazad,rezervoar za plin 80 litara i benzina pun i teraj

Link to post
Share on other sites