Recommended Posts

Sta svi kukate na pandure kad su panduri cele Srbije i celog Kosova u Leskovcu, pre par dana prosao sam oko 1000km Kroz Srbiju,vido jednu patrolu koja je radila uvidjaj na saobracajki i nijednu vise, a kad sam usao u Leskovac odma na samom ulazu u grad me zaustavlja pandur-kaze nisam stao na znak STOP,a ja mu kazem da je on prvi na 1000km,vratio mi je dokumenta i ostao zbunjen a takva situacija se desava uvek kad idem negde na put. Inace kod nas su najgori panduri oni sa kosova, sve u nekom revoltu i slicno.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da smo neka normalna zemlja postojao bi deo auto-puta bez limita brzine,ali da to postoji kako bi nam uzimali pare?Autoput je vrlo problematican za jurnjavu jer kad tad kroz naplatnu rampu moras da prodjes a tu te cekaju plavi andjeli.Sto se tice You Tube-a uvek mozes da kazes da si zbog fazona postavio kilometar sat koji pokazuje vise...Nece im pomoci ni sudski vestaci iz oblasti saobracaja.Uvek postoji mogucnost da se kod sudije izvuces samo treba da znas koje cinjenice da potenciras.Problem je sto se zakoni uvek lome na malom coveku,a oni koji su gore nedodirljivi!

Link to post
Share on other sites

Tesko je kod nas odraditi takav auto put.

Nemamo prvenstveno para za tako nesto jer ministri "kraduckaju" kako su i sami izjavili.

A i vozni park nam nije nesto tako da bi naleteo na neku Ladu ili Yuga u "no limit" traci verovatno :preved:

Link to post
Share on other sites

ok ok ok .... svako ce se sloziti sa bmw2002 .... ne treba preterivati , mnogo su manje sanse da se pogine ako se vozi propisanom brzinom , svaka budala moze nocu da izadje na bulevar i nabije auto 200 .... sta mislite kolike su mu sanse da prodje bez sudara???? kolike su mu sanse da prezivi eventualni sudar???? konkretan primer sam ja ... preziveo sam slicno ( sa mnogo manjom brzinom naravno ) pre desetak godina , vozio sam dosta brzo , ludak iz suprotne trake me sasekao i zakucah se u njega .... da li bi mozda to izbegao da sam isao duplo sporije .... naravno da bi posto mi je kocenje usporilo auto ali ne dovoljno .... a da sam isao sporije .... bilo bi dovoljno

skoro se desio slucaj motoriste koji govori o tome da mozete poginuti cak i pri brzini od 10km/h kao sto se njemu desilo .... covek stajao na semaforu , upali mu se zeleno , tek sto je krenuo i BUUUM ... udari ga idiot sa jugom koji je bio pijan i jos prosao na crveno ....

zakljucak je sledeci .... sedite u kola , vezite pojas , probajte makar priblizno da se pridrzavate propisa o brzini , ne vozite pod dejstvom alkohola ..... pa nisu ti zakoni izmisljeni bezveze ....

zamislite samo kako bi bilo kad ne bi postojali propisi??? kad bi sve ulice bile dvosmerne , i male i velike , kad bi svi mogli da voze koliko hoce i gde hoce , kad bi svi koji se narokaju alkohola i droge vozili slobodno????? pa ja ne bi smeo ni po trotoaru da idem , a kamoli da vozim .....

e sad sto se tice konkretno pandura i njihovog ponasanja ..... u svakom zitu ima kukolja a bogami nadje se i poneko zito u gomili kukolja .... ne mozete bas da kazete da su svi olosh ..... imamo i mi malo zasluge u tome .... ja prvi nemam sve potrebno u kolima da bi mogao da vozim bez brige.... panduri da su bas toliko smece oni bi proveli svaku stotinku svog radnog vremena pisajuci kazne , zato sto ja mogu na prste da nabrojim one koji u svojim kolima poseduju sve po propisima i znaci kad bi zaustavili 20 vozaca i hteli da ih deru , siguran sam da 17 njih nema rezervne sijalice , trougao , prsluk ili bar nesto drugo .... sto je priznacete po nasem zakonu kaznjivo ....

Link to post
Share on other sites

Propisi su takvi da bi svako od nas mogao da "beskamatno oroci" vozacku dozvolu na 3,6 pa i vise meseci!!!Propisi koji nam se spremaju su takvi da ce nam i peglica sa 650ccm biti brebrz auto!!!

Link to post
Share on other sites

@bmw2002..... batice ne zivimo u Swedskoj pa da su tamo panduri u sluzbi gradjana (kako bi i trebalo da bude, jer ih mi svi placama, j**m i kevu lopovsku, bagra, fuj), na zalos ili srecu mi zivimo u Nacionalnom Parku Srbija, gde vlada zakon jaceg, a oni su jaci jer su svi oni braca rodjena i isto se prezivaju - Kerovi. E vidis kad to budes shvatio, onda ces znati da smo mi u podcinjenoj situaciji i da oni mogu, kao sto i rade, da silje kako im se digne, pishu prijave, da nas drkaju tipa branik na branik itd itd kao sto vecina ljudi izmedjuostalog i iznosi u ovoj temi.

@svi koji prate temu - j***i smo jeza ljudi, ima da se izdrkavaju na narodu kako stignu, samo malo dok vide kako te mashine mogu da idu...

Link to post
Share on other sites

Jel?????? a sta sa ovim turcima na auto putu,vozim normalno 120 i neki uspavani turcin me zabode,i sta onda,gde su panduri da ih teraju da svracaju u hotele ili parkinge da odspavaju posto se kurce hoce od svedske do turske da voze bez pauze,sta sa njima Ti 2002,ja sam prvi za speed ali umem extra da se kontrolisem,ali extremno sam protivnik alkohola i voznje.Meni su jednom oduzimali dozvolu zbog brze voznje,bio sam bez nje 6 meseci,a od 99 godine nisam imao ni promil alkohola u krvi,i sad ti 2002 hoces da mi kazes da sam ja ne bezbedan a neki dasa koji se prepolovio od alkohola i vozi 40 na sat to je kul,ili neki retardirani koji ne zna ni da se uparkira,ili neki plasljivko na ibarskoj koji kad mu blicnes da ima radar on se usere od straha i sleti sa puta,tako da 2002 mislim da ti seres po tom pitanju

Link to post
Share on other sites

Sa svima se delimicno ili skroz slazem, mada kada se sve nepoznate u jednacini postave na svoje mesto ispada da je za uspesno resavanje iste, u 99% slucajeva rezultat sledeci: (Ovo sam procitao na nekom forumu i jako mi se dopalo.....)

BOLJE 30 MINUTA KASNIJE NEGO 30 GODINA RANIJE

Link to post
Share on other sites

^^^ svakako da je tako kao sto kazes, bolje 30 minuta kasnije...

Ono sto meni smeta u celoj prici je to da je pojava persretaca pod velom tajne i misterije. Konkretno u Hrvatskoj se tacno zna koliki je broj presretaca u svakoj zupaniji, zna se koji su modeli, koje su im registarske tablice... a kod nas je pocelo od nagadjanja pa sve do toga da eto, postoji "nekoliko" presretaca koji patroliraju po autoputu i ibarskoj magistrali.

Mislim da taj pristup "pod velom tajne" nece delovati preventivno. Svakako da treba voziti normalno i ne izivljavati se. Ali slozitecete se i sa tim da postoje mnoge deonice gde su ogranicenja smesno niska i gde je "normalno" "hvatanje radarima". Da li je to preventivno ili da bi se uzele pare i to cesto ne da bi otisle u drzavni budzet nego direktno u dzep nesavesnog policajca. Svakako da nije preventivno. Da ne pricam o tome kada snime jednu brzinu radarom pa "hvataju" nasumicno, tvoja rec protiv njegove... i znamo do cega to dovodi.

Ja sam cuo da ce na autoputu delovati protiv onih koji voze preko 180 km/h, sto je po meni opravdano. Necu da ispadam kao neko ko nikad nije vozio preko 200, naravno da jesam.

Sto se tice toga da li ce presretaci dovesti do toga da svi voze po ogranicenju ili ne... nece... to je jednostavno nemoguce.

Recimo da relativno cesto idem "napolje" i reci cu da recimo u Italiji apsolutno niko ne vozi po ogranicenju na autoputu, znaci nekih 160 km/h je standardno kod svih automobila na autostradama na severu Italije, shodno tome i ja sam vozio tom brzinom. Tu i tamo ima i onih koji voze preko 200, uglavnom su to egzoticnije masine, ali ima ih. U Grckoj cini mi se da je ista prica, jos pogotovu kada ih preteknes, onda i staro i mlado ulazi u "ulicni duel". U Hrvatskoj sam na "Dalmatini" vozio oko 140-150 bez problema, vecina otprilike toliko voze, a i po informacijama koje sam imao otprilike do nekih 150-160 tolerisu presretaci.

Jedino gde nisam rizikovao to je voznja u Svajcarskoj, gde je "zero tolerance" na prekoracenja, a kazne su u prinicpu "Nedaj Boze", tako da je u Svajcarskoj ipak bolja varijanta koristiti voz :preved:

Tako da je generalno gledano moje misljenje da za neku "normalnu brzu" voznju nece biti problema.

Link to post
Share on other sites

Dame i gospodjo, momci i momkice, vozili brzo ili sporo, vozite tako da nikom ne smetate!

Budite neprimetni i disciplinovani, budite vitezovi!

Mnogi sa 200+ korektnije voze od onih po "propisu"!

Ali...

Kad god pojurimo imajmo na umu tehnicko stanje vozila:

(gume, amortizeri, kocnice, ostali elementi ogibljenja,...);

uslove na putu i ostale ucesnike u saobracaju.

Ko prelazi preko ovih kategorija samo zato sto do sada nije imao problema, jer eto nema neke amortizere, pa sta ravan je put, ili zadnje gume nisu bas naj, jedan silen blok je za zamjenu. itd...

... je KOCKAR!!!

S tim sto ulog nije mali.

Samo tehnicki besprekorno vozilo, adekvatni uslovi na putu i hladna glava se mogu smatrati osnovnim preduslovima za brzu voznju.

Koliko se to ovde postuje, moze se svakodnevno procitati u jednom delu stampe.

Opsta kultura nas ucesnika u saobracaju, saobracajne milicije i stanje puteva ne idu u prilog brzoj voznji.

Vecini je voznja 200+ jednako strana kao Mocart, Bach ili Kant i Hegel.

Za brze i bolje potrebno je sveopste obrazovanje i kultura, tada nestaje bahatost i drcnost koju toliko cesto ispoljavamo na putu.

Zato smo toliko daleko od razvijenih zemalja kod kojih su svi svesni uloge organa reda bas kao i oni sami.

Presretaci sami po sebi predstavljaju dinamicki vid kontrole saobracaja, koji bi trebao da nam bude od koristi sprecavajuci extreme koje na drugi nacin nemozete uociti.

No bojim se da ce opet biti proganjani vecinom oni koji voze brzo iako to nije najgori vid ometanja saobracajnog toka.

Licno ne smatram brzinu za glavni uzrok nezgoda, ali jedan o glavnih jeste.

Bez policjota, nazalost se nemoze.

Kada ih nije bilo za vreme bombardovanja, samo u Bg se ginulo svakodnevno. Od tada imamo "kulturu" prolaska na crveno i svasta jos!

Treba razmisljati o tome sta i kako uciniti da stvari krenu boljim tokom.

Licno, jednu od uloga foruma vidim bas u segmentu kritika i predloga kako prevazici najgori haos koji smo do sada imali na putevima.

Mozda bi za takve stvari trebalo otvoriti jednu tematsku celinu, a takav materijal moze biti od koristi i onima koji se bave zakonskom regulativom.

--------------------------------------------------------

Ja bi o ovome mogao jos dugo, naravno kada bi znao...

Link to post
Share on other sites

@S...

^^^a kod nas je pocelo od nagadjanja pa sve do toga da eto, postoji "nekoliko" presretaca koji patroliraju po autoputu i ibarskoj magistrali^^^

Pa naravno, iz vrlo prostog razloga - dobice recimo 30 takvih automobila, a 25 ce volsebno da "nestanu" u privatnim rukama, kao sto je to uvek do sada bilo kad god je bila bilo kakva donacija - bilo cega.

@Alien635

^^^Samo tehnicki besprekorno vozilo, adekvatni uslovi na putu i hladna glava se mogu smatrati osnovnim preduslovima za brzu voznju.^^^

Potpisujem, vazno je znati limite svog automobila i svoje, naravno....

Sto bi rekao moj komsija: Brate, do 150-160 vozis, preko toga ciljas..... ;)

Link to post
Share on other sites
Treba razmisljati o tome sta i kako uciniti da stvari krenu boljim tokom.

Licno, jednu od uloga foruma vidim bas u segmentu kritika i predloga kako prevazici najgori haos koji smo do sada imali na putevima.

Mozda bi za takve stvari trebalo otvoriti jednu tematsku celinu, a takav materijal moze biti od koristi i onima koji se bave zakonskom regulativom.

Apsolutno tacno. Umesto da se trace reci na opravdanu ili neopravdanu netrpeljivost prema policiji, bolje je otvoriti temu koja ce se baviti poboljsanjem bezbednosti u saobracaju.

Link to post
Share on other sites

Jeste da upadam u sred rasprave, samo da kazem da sam ih malopre videla:

VW Passat najnoviji teget boje, tablice ŠA 111-406 na autoputu BG-NS u smeru Beograda

Pozadi imaju tablu koja se pali kada obidju vozilo koje jure i na kojoj pise STOP POLICIJA, pozadi im se i nalazi rotciono svetlo samo plave boje i imaju i zvucnu signalizaciju. Gledajuci ih u retrovizoru izgleda kao civilni pasat, ali od pozadi nemoguce je ne videti tu skalameriju...mada, kada vas obidje vec je kasno.

Verujem da tablice ne znace niste, jer ih redovno menjaju.

Link to post
Share on other sites

i da dodam jos nesto na ovu temu, nemam nista protiv ideje o presretacima jer sam licno dozivela na autoputu da auto ispred mene pocinje da koci u mestu u prvoj traci jer je promasio parking ....a bili smo sami na toj deonici-niko ni ispred ni iza-ne mozes da predpostavis da uopste koci u mestu ...znaci mogao je bez problema da se prestroji u zaustavnu traku.. Takav smo narod, ima dosta ''ogranicenih'' vozaca, nemamo osnovnu kulturu...definitivno nije bezbedno voziti prebrzo kod nas, a ako ovi budu jurili samo takve onda ok. Veceras npr mi smo vozili 25 preko ogranicenja, nisu nas dirali, nasli su ovog koji je voozio znatno brze.

Link to post
Share on other sites
@Ljiljo

To oni cesto pisu zato sto nemogu da napisu tacno sta je bilo pa uzmu ovo jer zvuci najpametnije...

Ma sta god oni da kazu ne moz' da zvuci pametno

Link to post
Share on other sites
Takav smo narod, ima dosta ''ogranicenih'' vozaca, nemamo osnovnu kulturu...

Чему овакве изјаве?

Српској омладини су толико медијски навукли неки осећај екстеремистичке ксенофилије,осећај самомржења,самопонижавања.

Да ли си некада возила ауто рецимо у Паризу или било ком другом великом европском граду?

Нисмо ми у ничему гори него било ко у иностранству!

Без увреде молим те.

Link to post
Share on other sites

Temu ste zapoceli sa presretacima i na kraju ste zavrsili pricama o pesackim prelazima

i semaforima. Kad vise niste imali nijedan opravdan argument sto se tice autoputeva, magistrala,

onda je krenulo da su panduri ovakvi, onakvi(to svi znamo, brojni su primeri).

Marko, o cemu ti covece pricas?...Da mi njih raskrinkamo, snimamo,zapisujemo tablice.I to cemu, u sluzbi gradjana!!

Ti si onda veca pandurcina i uhoda od njih.Mozda ti njih da presreces i da im ukljucih znak: STOP BMWCLUBSRBIJA.

Ako te neko vidi da ti jurcas autoputem predlazem da tebe snimimo i prikazemo kako vozis.Ako si korektan, dobar, kolegijalan vozac, ne vidim razlog da brines.

GrujoBg, nece tebi niko da se zalepi da ti blica, svira i nervira od nazad. Zna se da te oni prate na odstojanju,

snime te, prestignu te i na prvom sigurnom mestu te zaustave. Ako se vozas autoputem, onda znas da ako se nalazis

u krajnjoj levoj traci i neko iza tebe ukljuci levi migavac ili ti blica znaci da se prestrojis u prvu desnu traku

i omogucis mu da prodje.Neces valjda da das gas i da bezis...

Zna se koje je ogranicenje, postujte ga. Ako tolerisu i do 150 km/h to je ok. Ako hocete da vozite nograniceno

brzo, promasili ste drzavu!

bmw2002, skroz si u pravu!.....

Link to post
Share on other sites

@FloMaster

Ako se vozas autoputem, onda znas da ako se nalazis u krajnjoj levoj traci i neko iza tebe ukljuci levi migavac ili ti blica znaci da se prestrojis u prvu desnu traku i omogucis mu da prodje.Neces valjda da das gas i da bezis...

Zna se koje je ogranicenje, postujte ga. Ako tolerisu i do 150 km/h to je ok. Ako hocete da vozite nograniceno

brzo, promasili ste drzavu!

TOTAL RESPECT!!!!!!!! :)

Link to post
Share on other sites

Evo jedan citat sa Canonna

"juce je ortaka iz Sapca na auto-putu pri 180 savatao crni Superb... + sto se lik prvo jurcao sa njim 10ak min, a onda upalio rotacije (tj strobove) i zaustavio ga na izlazu... "

Zasto ga nisu odmah zaustavili vec se jurili i ugrozavali druge??? Znas zasto? Zato sto im je zanimljivo da se izivljavaju!!!!!

I drugi:

"e sad, brzina mi ne bi bila tolika kolika jeste da oni nisu ubrzavali iza mene, a ja nisam hteo da se prebacim u desnu traku da ne bih kochio iza kamiona koga sam inache i preticao, tako da sam stisnuo jache gas. bukvalno su me navukli da postignem toliku brzinu. "

Znam da ce za ovaj drugi citat vecina da se napravi pametna i da kaze da je on kriv da je trebao da uradi bla bla... Ali aj nek neko opravda ovu NFS turu iz prvog citata!!!!!!

@FloMaster

Na auto-putu se vozi desnom a ne levom trakom ali s obzirom na to ko i kako sve vozi desnom bolje je drzati se leve...

Link to post
Share on other sites

GrujoBg, znas i sam...Auto put ima najmanje dve vozne trake i zaustavnu traku za oba smera voznje.Obavezno ima srednji razdelni pojas..

Znaci ako sam rekao krajnjom levom, to znaci da se nalazis u traci namenjenoj za brzu voznju..Sve u svemu, mislim da smo se razumeli...

"jurili se" se sa njim..Rekla, kazala..Bolje reci on im bezao i jurio je, prelazio iz trake u traku i pri toj brzini ugrozavao ne samo sebe vec i druge. Ne moze tebe neko da juri, ako mu ne bezis.

Link to post
Share on other sites