Motorna ulja za duzi vek motora


Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

koristi li neko od Vas,shell mineral 15-40 LPG(zuta kantica,zelena etiketa)i sta mislite o njemu?ja sam prezadovoljan.koristim ga oko 2 godine i na 5.000 km trosi 500-600 grama.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ja koristim SUNOCO FUTURA ili SUNOCO TITANIUM 10w40. Motor je m50b20 sa 317000 , menjam ulje na 8000 i trosi mi oko 500-600 grama. Na ambalazi pise da je za bmw i porshe vozila, ulje koriste oni likovi sto sklapaju motore na discavery-ju. Cale vozi isti auto sa , m50b20 motorom, presao 308000 sa potrosnjom do 1 l na 8000.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Danas sam razgovarao sa majstorom i on kaze da je za M40 najbolje koristiti sinteticka i to redja ulja jer se bregasta slabo podmazuje kad je ulje gusce i brzo propada, jednom recju preporucuje ulja koja su i Ljilji preporucili ovi iz Delte. Kome sad verovati?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Nevidim razlog zasto u auto sipati sinteticku, ako je isti star 10-15 godina, kada ni fabrika nije sipala to. Na Auto Dati, tacno pise koju vrstu ulja sipati u odnosu na klimu i predjenu kilometrazu. Ja se toga pridrzavam.

U moj auto sam sipao Mobil 10 W 40.

Link to post
Share on other sites
Danas sam razgovarao sa majstorom i on kaze da je za M40 najbolje koristiti sinteticka i to redja ulja jer se bregasta slabo podmazuje kad je ulje gusce i brzo propada, jednom recju preporucuje ulja koja su i Ljilji preporucili ovi iz Delte. Kome sad verovati?

Pozdrav

To je potpuno tacno.

Link to post
Share on other sites

Cudi me da niko nije prokomentarisao podatke iz auto data, koliko sam ja shvatio moze da se sipa i mineralno i sinteticko 10w40? A sto se tice curenja sintetickog ulja koje se sipa nakon mineralnog, majstor mi je rekao da samo treba da se ispusti komplet staro ulje i da nece biti problema, inace hoce da mi ispere prskalice, odnosno da skine poklopac od ventila i onda sve ocisti, dal da mu dozvolim to da radi ili ne?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

10w-40 ti je polusintetika...5w-40 ti je sintetika a recimo 15w-40 ti je mineralno(grubo receno)!!!Mozes ti da sipas sintetiku ali ako ti posrce 1 l na 1000 km to se ne isplati,a litar u zavisnosti koje sintetike ti je preko 1000 dinara!!!Nadji srednje resenje a to je polusintetika...

Link to post
Share on other sites
....A sto se tice curenja sintetickog ulja koje se sipa nakon mineralnog, majstor mi je rekao da samo treba da se ispusti komplet staro ulje i da nece biti problema, inace hoce da mi ispere prskalice, odnosno da skine poklopac od ventila i onda sve ocisti, dal da mu dozvolim to da radi ili ne?

Pozdrav

odgovorite na ovo...ko zna..:)

Link to post
Share on other sites

Ma to je bilo nekad.

Sad ne, jer semerinzi su napravljeni od materijala koji trpi i mineral a i sintetiku posle njega, tj. nema problema.

Link to post
Share on other sites