Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Imam problem menjao sam bravu paljenja i kad sam zamenio sve je ok bilo u pitanju je 318is 95god e 36 . Ja sam prislanjao kljuc stari sa kodom i palio sa drugim kljucem i radio je. AlĂ­ uvece sam hteo da ga upalim ponovo i nisam mogao vise upaliti. Akumulator sam dopunio ulozak brave je ok neznam sta moze biti. I ako moze da mi kazete sta moze biti bio bih vam zahvalan.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sinoc mi crkao akumulator i to u voznji dok sam se vracao auto-putem.U pitanju je e46 318d 2003 god e sad jel mogu ja samo da skinem stari da ga totalno odkacim sa njega i ubacim nov ili moram da premostim da ne bih totalno izgubio struju/?ima li tu neka fora ili je klasika?

Link to post
Share on other sites

Sinoc mi crkao akumulator i to u voznji dok sam se vracao auto-putem.U pitanju je e46 318d 2003 god e sad jel mogu ja samo da skinem stari da ga totalno odkacim sa njega i ubacim nov ili moram da premostim da ne bih totalno izgubio struju/?ima li tu neka fora ili je klasika?

skini stari i stavi novi,nije boing :blink:

Link to post
Share on other sites

Nisam pitao tek onako .Isto tako sam i mislio da nije boing i za audija pa posle nije hteo da upali dva dana ga cackali dok ga nisu pokrenuli.Kaze sokirao sam mu komp... :mellow:

U svakom slucaju hvala prike tako sam i uradio

Link to post
Share on other sites

Evo ukratko da pojasnim u cemu je bio problem.Dok sam isao auto-putem na kratko mi se upalila lampica za bateriju.Posle izvesnog vremena se ponovo upalila i nije se gasila tako sam vozio jedno 10 km dok nisam stigao reko sta je tu je kada dodjem kuci sutra dan cu videti sta je.Posle 2 sata sam ponovo pokrenuo auto lampica je i dalje svetlela i tako sam se vracao kuci (imao sam 50 km) e onda su poceli redom da se gase uredjaji.prvo ABS pa servo pa dsc pa air beg... posto je bila noc svetla jedva da su radila gde sam morao da kad kad gasim po auto putu i vozio na poziciju dok nisam bio pred iskljucenje jedno 5 km gde je i turbo ili nesto unutra bilo iskljuceno tako da gas vise nije primao cak i kad stisnes papucicu motor drugacije zvuci i pod inercijom nekako stigao do naplatne rampe prosao sam je stao ugasio motor i probao ponovo da upalim i naravno KEO.NISTA.Pozvao druga doslepovali do kuce.Sutra dan zamenio akumulator stavio drugi auto upalio i ponovo je svetlela lampica akumulatora odvezao do majstora,koji ga je pogledao rasturio alternator i video da je otisao rotor alternatora te nije punio akumulator.Narucio drugi ruka plus deo 40 evra.Eto koliko kosta ta zajebancija :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Evo i ja da se upišem, početkom septembra, posle povratka sa letovanja, ispraznio mi se akumulator. Stajao je kod mojih 10 dana, nisu koristili auto. Ostavio sam ga da se puni oko 15 sati i izgurao je jos nešto preko mesec dana. Akumulator je fabrički BMW 80Ah iz 2007. Jel ok staviti akumulator koji je ispod 80Ah pošto mi svi prijatelji preporučuju Vartu od 74Ah?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kavi su Vartini akumulatori,kod mene u gradu nema Bosch pa cu morati nesto drugo da uzmem :D

varta ili bosh podjednako dobri

nemoj samo one trgovacke price kao varta ga proizvodi,al se zove mudosarmic :lol:

Link to post
Share on other sites

Black Horse najvece djubre koje postoji ,nikad ali NIKAD ne kupujte to s.anje , ja kupio nov od 55A posle 6-7 meseci sam ga nosio na servis jer se ispraznio na prvi minus i od tad imam muke sa njim ,evo sad je krenuo blagi minus i vec moram da ga unosim u stan da bi mogo da upalim auto posto ga ne palim svaki dan ,nije ni 3 pune godine isterao da radi ljudski cim dodjem do love uzimam drugi videcu koji ali BH nikad vise!!!

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Ja pazario Exide Premium na kraju, vdecemo kako ce se pokazati. U cenovnom rangu kao Varta Silver.

tema se malo ustajala ali ide zima i stari akumulatori polako riknjavaju pa ih je potrebno zameniti ali pitanje je cime???

i kako se pokazao Exide, ja upravo gledam da kupim za moj 320d M47 posto mi je stari OEM od 80A na izdisaju.

nasao sam ADAC-ov test akumulatora jacine ~70Ah

http://www.carlander.ba/testovi/test-akumulatora/

i ako ja dobro tumacim ovu tabelu onda su se Exide stvarno dobro pokazali i ja sam osacovao jedan :

http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/starter-akumulatori/putnicka-vozila/exide-premium/exide-premium-ea852-85ah-800a-detaljno

koji je po mom misljanju prava mera za moju vremesnu dizelku??????

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

ja licno mislim da nije bitno koji je akumulator u pitanju,vec koliko se odrzava auto,kakva mu je instalacija,alternator dali puni,dali je garaziran ili stoji napolju....evo jednog primera u koji sam se licno uverio...mercedes s600,blinda,stajao tri godine napolju,na suncu,kisi,snegu vetru na parkingu u jednoj firmi gde sam radio....posto je parking odvojen,a tu stoje samo gazdini automobili,samo ja i obezbedjenje imamo kljuc....doslo vreme da se registruje auto,valjda mu doslo,i treba da se otera na tehnicki...dosao vozac,seo,upalio od prve....posle skoro 3 godine stajanja...oko njega trava narasla metar....zato kazem da je bitna i instalacija...auto je star oko 10ak godina...

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

http://www.svetbaterija.com/proizvod/baren-polar-plus-85ah/2102

Drugar ima ovaj akumulator vec 5 godina na 2.5 bmw-dizel, a ja imam istu marku samo 64Ah 4 godine i radi bez greske... Videcemo dokle ce da traje...

Ovaj sam uzeo prosle godine od 100ah i posle godinu dana je oslabio, auto je jedva verglao/palio sad na minusu a pre tri meseca pri prvoj hladnoci sam osetio da je slabiji i na preporuku prodavca sam ga dopunio.

Akumulatori koji oslabe nemogu da se reklamiraju jer prodavci se vade na sva sranja koja se sete (kratke voznje, mnogo opreme, nepuni ti dobro, mator ti auto...), uglavnom njihovo resenje je da se dopunjuje na svaka tri meseca.

Vartu sam imao u 520d 2003g 6godina i posle 4g na minus 15 je palio cele zime bez problema i sad se zajebem i uzmem krsinu.

Baren polar i neki banner ne preporucujem. :scratch_one-s_head:

Link to post
Share on other sites

Ako je voltaza pala ispod 10.5 volti nece ti se uvaziti garancija. I realno imas problem na autu da ti nesto izvuce struju ili da puni slabo.. Generalno kod nas zavrsavaju losi akumulaori, najbolje je od preko kupiti bilo koji poznatiji

Link to post
Share on other sites