farbanje,korak po korak


Recommended Posts

Upravo pripremam svoj auto za farbanje pa su mi ove informacije dobrodosle.Najveci deo posla radim sam pripremu i sve ostalo osim naravno farbanja jer mi je nekako draze da sve odradim sam naravno uz povremenu proveru majtora.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ako imas neke nedoumice , tu sam da pomognem

Link to post
Share on other sites

Ako farbas pragove onda bela zastita ako ne standardna crna, ako na pragovima i ostalim drugim delovima ima stare zastite , isprskaj prvo benzinom da bi se bolje stara i nova zastita sjedinile, sto se tice koju zastitu da koristis , koliko para toliko muzike , moj savet ti je da uzmes negu srednju klasu sa istom takvom cenom

Link to post
Share on other sites

zaboravih da kazem ako radis zastitu na sajtnama i zelis da ih ofarbas u boji auta zastitu i farbanje moras da radis istog dana , ako ti se zastita osusi to jes ako farbanje radis kasnije moras pre farbanja da sajtne predjes prajmerom

da ti se farba ne bi ljustilla na sajtnama

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
zaboravih da kazem ako radis zastitu na sajtnama i zelis da ih ofarbas u boji auta zastitu i farbanje moras da radis istog dana , ako ti se zastita osusi to jes ako farbanje radis kasnije moras pre farbanja da sajtne predjes prajmerom

da ti se farba ne bi ljustilla na sajtnama

Druže pročitao sam ovaj topic u jednom dahu.Ima jedna stara izreka daj mi bože da znam koliko neznam.Podelio si sa strancima iskustvo vreme znanje i praksu bez trunke hvalisanja citam postove nekih nevernih toma i ne mogu da verujem koliko se ovaj narod izopačio.Milane možeš da budeš ko god i šta god ali čovek nikad ne ti dečko ne veruješ ni u samog sebe biti čovek najveća je majstorija na svetu.SAMO NAPRED KOLIBARKO

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

koji je dobar kompresor kazi mi 1/4'' se koristi brzi prikljucak creva a da li je bolje ravno ili spiralno crevo i reci mi imam obican villager 0.8mm pistolj za clear coat el moze neka akrilna posudica mu je 200ml,el ima kompresor sa automatskim iskljucenjem kad se boca napuni ili se to mora gledati da se ne napuni skroz pa iskljuciti kompresor odma to sa 2-3 bara na pistolju to je HVLP pistolj (High Volume Low Pressure) :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

pozdrav druze... vidim da se extra razumes i da hoces da objasnis nama duducima sta i kako... e sad,imam pitanje za tebe... imam 318 87god,bele boje... kupih ga pre dve nedelje,inace od drugara... farban je prosle godine ali izgleda da nije lepo pripremljen za farbanje pa je izbila rdja na vratima malo,iznad rubova,kod gepeka itd,mada po meni nista strasno... interesuje me koliko bi bilo da se ofarba u crno ili trulu visnju?... rolleyes.gif

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ljudi sinoc idem iza nekog dzipa i baci mi kamencic na branik,pored tablice i napukne mi branik malo,znaci nije pukao,nego je napukao kao samo lak,ali ima belih linija,auto je crno,moze li se kako srediti to bez farbanja celog branika? pozz

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 1 month later...

Ako neko moze da mi pomogne, treba mi odgovor na sledecih par pitanja:

Da li smem da smirglam auto sa slajfericom (pošto su mi neki rekli da se greje lim i da ne valja) ili da radim rucno?

Da li je obavezan spric git na celom autu pre farbanja ili je dovoljno samo matirati boju ako je limarija zdrava?

Da li mogu da nanosim spric git sa 1.3 diznom ili mi treba veca?

Link to post
Share on other sites