farbanje,korak po korak


Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ma daj covece sta je s tobom, u sredu izlazi sa farbanja auto jednog naseg clana, necu da mu uskracujem zadovoljstvo da ja postavljam slike tog auta,mogu da ga slikam u sadasnjem stanju posle spric gitovanja, ali ipak sve to prepustam nasem clanu,alek je u pitanju,neka on da svoj sud o kvalitetu rada,posto se covek ne razume u farbanje ,ocekujem da da svoj sud po preuzimanju auta i konsultovanju sa nekim ko se razume u tematiku,ne znam cime se ti bavis ,vidim da si zainteresovan za ovu tematiku, mozda si u struci,ako jesi , mogli smo ovo vreme koliko se cimamo da potrosimo u mnogo korisnije stvari, da razmenimo iskustva, ako pak nisi u struci, nije posteno ovo sto pokusavas,u svakom slucaju nek si mi ziv i zdrav, srecan i zadovoljan

Link to post
Share on other sites

jesam ,ali treba da ga sklopim,posto sam haubu , gepek i vrata radio odvojeno , zbog farbanja unutrasnjeg dela istih,i unutrasnjeg dela same karoserije ,i motornog prostora , na motoru sam radio generalnu i terba da ga ubacim , iz tog razloga nisam nabacio haubu, nadam se da cu za jedno desetak dana poceti sa sklapanjem,posto ja to radim temeljno

do nove godine se nadam da ce biti sklopljen, mozda i ranije ,kad budem slobodan da radim svoj auto,nije to to kada se prezentuje nekompletan uto , treba i alu felne da mu sredim, ne zurimkad bude sve gotovo ,normalno da cu da se sepurim svojim cedom,prvom pilikom eksponiram nasim clanovima

Link to post
Share on other sites

S' obzirom da se ovde radi o mom autu,da kazem i ja koju...Dakle,onim sta i kako je do sada radjeno na autu irecicu zaista pohvale momcima iz A.C"KOLIBA",maksimalno korektni i spremni za saradnju i kompromis,zao mi je sto nisam slikao auto pred pocetak radova ali za finalni izgled necete ostati uskraceni!Uzdam se u majstor Zlatka,zavrsetak radova ocekujemo uskoro pa cemo diskutovati...,do tada pozz!!!

Link to post
Share on other sites

ok , laku noc,bilo je zaovoljstvo druziti se s vama,posebno sa nasim drugom milanom,malo smo se cimali ali nadam se da nije uzeo za zlo, vidim i alek se pridruzio,idem da spavam ,m oram sutra da mu radim auto,ubice me covek ako u sredu ne preuzme auto,alek hvala na razumevanju i izvini zbog malog kasnjenja,kako ti ja rekoh pre neki dan ,bolje da se ljutis zbog kasnjenja nego zbog lose odradjenog posla ,

Link to post
Share on other sites

Zlatko,izgleda da je ovo jedini nacin da te kontaktiram!!!Ljudi,nedostupni ste na svim brojevima,da nije nesto poslo po 'zlu',daj vidite post i dajte neki siguran kontakt gde vas mogu naci!!!ACA-SD!!!!

Link to post
Share on other sites

sve je ok,u nedelju auto kompletan, a slike neka alek postavi ,

Link to post
Share on other sites

ljiljo ,budi malo peciznija ,o kojim delovima limarije se radi ,o kakvoj havariji se radi i sta treba da odradi taj majstor,onda mogu da ti dam pravi savet

Link to post
Share on other sites
ljiljo ,budi malo peciznija ,o kojim delovima limarije se radi ..,

Radi se o popravci korozije na patosu tj. 2 male rupe iza prednjih tockova, promena sajtni i jos sta ide s tim, i otklanjanje korozije sa spoljasnje strane iza prednjeg tocka (onaj kvadrat izmedju tocka, sajtne, pocetka vrata i one gornje lajsne). Majstor ce staviti zastitu a za farbanje pitam koliko je hitno pre kise i zime? (mislim hitno je sto se vizuelnog izgleda tice)

Verovatno cu farbati i retrovizore i branike (zavisi od cene), pa sve o istom trosku.

Link to post
Share on other sites

sto se tice korozije na patosu ako je sa unuterasnje strane,neka samo dobro zastiti i to je to , sto se tice zamena sajtnii ovih drugih delova spoljnih koji je nacela korozija najbolje je da odmah to sredis,pre zime,jbg korozija je zajebana stavka siri se ,ima antikorozivnih sredstava koji sprecavaju dalje sirenje iste, ali su prilicno skupi i retko koji farbar koristi ,ali je mnogo dobro da se premaze time,pa tek onda nakon par sati odradi reparacija,moj savet ti je da to odradis odmah,za branike i i retrovizore ima vremena ,ako ti nije daleko ,posto zamenis sajtne,ako zelis da ofarbas te sitnice dodji sredicemo to onako drugarski, nema tu mnogo posla a moje kolege vole to dobro da naplate

Link to post
Share on other sites

Pomno sam pratio izlaganje naseg druga "kolibarke"...xe xe! ;-) i malog nadasve,"neshvacenog",zakerala....Milana80..... (sala,mojne ljutis se! ;-)..) ....i mislim da je decko izneo dosta korisnih stvari...koje vecina moze da iskoristi... npr. meni su neke od ovih stvari trebale... tako da "kolibarka"/.....samo nastavi..... ja cu postaviti neke slike koje ja imam ,a tice se ove teme.... :dirol: .....

Link to post
Share on other sites

alek je veceras preuzeo auto,i sutra kad skine prasinu sa njega moze da da svoj sud ,bicu objektivan ,auto je veoma dobro uradjen ali,uvek ima to j...no ali,,prilikom lakiranja imali smo maler da nam iz pistolja kapnu par kapi laka na najgorim mogucim mestima jedna na haubi i dve tri na gepeku, nista posebno ali mi je ipak krivo,u svakom slucaju nije neki problem sem sto mora da se saceka par dana da bi te tackice mogle da se saniraju,nadam se da ce alek da prezentuje ovih dana svoje mezimce,sto se tice peckanja naseg druga milana80,ma on se samo malo zeki, milane znas onu pesmu od dzeja ,,,nedelja..

Link to post
Share on other sites

Kao prvo Dzeja i tu muziku ne slusam.Prijatelju nemoj da se ljutis ali posle toliko teoretisanja ako bude kapnulo mi ovde,onde,onda nesto ne valja.Kada sam farbao moju sedmicu u komori izgledala je kao nova bez ikakvih naknadnih poliranja.Kada su mi jedanput lose uradili auto nisam hteo ni da platim,za kaznu poslao sam mu inspekciju pa ga je to skupo kostalo.Drugarski ti kazem ako nesto radis radi ga kako treba,kazi koliko ti vremena treba,nemoj da produzavas rokove to je za tvoje dobro.Drugarski poz

Link to post
Share on other sites

Kao prvo Dzeja i tu muziku ne slusam.Prijatelju nemoj da se ljutis ali posle toliko teoretisanja ako bude kapnulo mi ovde,onde,onda nesto ne valja.Kada sam farbao moju sedmicu u komori izgledala je kao nova bez ikakvih naknadnih poliranja.Kada su mi jedanput lose uradili auto nisam hteo ni da platim,za kaznu poslao sam mu inspekciju pa ga je to skupo kostalo.Drugarski ti kazem ako nesto radis radi ga kako treba,kazi koliko ti vremena treba,nemoj da produzavas rokove to je za tvoje dobro.

Drugarski poz ma ne jutim se ,jbg desava se ,pistolj nije lepo zatvoren,ali to je najmanji problem , poliranjem ne moze to da se otkloni ,morace da se nanovo farbaju pomenuti delovi, ali to je nasa greska i moracemo da je saniramo, trenutak nepaznje jbg,s druge strane pre par nedelja smo bili na savetovanju u ehom u beogadu,bilo je dvadesetak farbara iz cele srbije ,i jedan TATA koji nas je upoznavao sa resenjima i nacinom upotrebe novih vrsta boja ,teoriski i prakticno,nadam se da znas koliki kompleks i koju opremu za farbanje ima a firma ehom ,elem,covek profesionalac .kaze greske su neminovne ,bitno je da evidentiras priznas i saniras, dve stvari smo od tih uradili,javno muski,ostaje samo saniranje, sto se tice teoretisanja iskreno se nadam da nekom nesto znaci , druze ja se ovim poslom bavim oko godinu dana

tako da i ako negde pogresim nije neko zlo ,zlo bi bilo kad bih precutao , i ne sanirao gresku, znas ono ko nema u glavi ima u nogama

poz

Link to post
Share on other sites

Lepo je sto se vidi da dajes sve od sebe,sto jes jes.Sto se tice gresaka lepo tata kaze da se uvek mogu napraviti ali postoje male greske a i one kardinalne.Curenje iz pistolja ne sme da se desi pa da ga farbas na ledini.Treba da znas da ta boja ne sme da izbledi posle pola godine ili da se ljusti.Znam da je to tezak posao ali opet nije to mala kinta.

Link to post
Share on other sites

nema sanse da izbledi ,boja je kvalitetna lak isto ,priprema je uradjena kvalitetnim repromaterijalom,tako da sto se toga tice nemam bojazni,, sto se tice curenja iz pistolja pistolj je kvalitetan , kao sto sam vec pomenuo nije bio lepo zatvoren ,naime kad se farba pistolj teba da bude u odnosu na farbanu povrsini podu glom od 90 stepeni posto se radilo o haubi i gepeku kad se primeni pomenuto pravilo onda je nosac boje okrenut malte ne naglavacke,tako je i doslo do curenja ,obzirom da nije bio dobro zatvoren,stioje najgore to se desilo prilikom lakiranja, lak je bezbojan i nije se ni primetilo , tek kad je izasao auto izkomore uocene su greske

Link to post
Share on other sites

nema potrebe jer je sve drugo ok, neema potrebe ni da se ponovo farbaju gepek i hauba jer nije problem u bazi ,boji,nego samo u laku, premazu se hemikalijom za skidanje laka i samo se prelakiraju,to je ceo proces , baza se ne dira, za dva sata gotovo sve,samo mora da se saceka par dana iz razloga sto baza nije odradila svoje nije legla zargonski receno

Link to post
Share on other sites

da, ima dve solucije ,kad se hemikalija odradi svoje mora da se ismirgla baza sto finijim brusnim papirom ,posle toga poliranje iste ili pak nanosenja jos jednog sloja ,baze sto je bolje resenje,posto nam je baza ostala mi cemo tako i uradtiti.nakon toga lakiranje i t je to , ma k...c od posla, ali jee kevu psihicki samo tako,barem kod mene

Link to post
Share on other sites