Recommended Posts

pa sta da kazem zbunjen sam relatuvno neznam da li sam budan ili ne:radi se o mom autu 525 tds 92 g ,parkiram auto uvece sledeci dan vergla nepali...

majstor posle dobrih nedelju dana nakon menjanja senzora radilice koji navodno nije bio dobar konstatuje bosh pumpa tj najverovatnije nesto oko elektronike,odvuce ga kod boshiste uradi mu dijagnostiku kaze elektronika na bosh pumpi ,ok da mi neki broj pumpe zovem jednog drugog kazu pumpa se netrazi po tom broju nego po nekom drugom!dobro zovem nazad "majstora"kaze u fazonu nepravi se pametan to je taj broj ali na drugi nacin :odvucite vi auto posto je kod nas guzva svakako pa kada se odlucite kako cete i sta donesite ga -) .posto nikada do tad nism video tog lika samo sam kontaktirao telefonom odlucim se da odem do njega da popricamo.Dodjem ti tamo u taj veliki je....eni servis jedini u mom gradu rade otac i sin udjem unutra predstavim se covek nekih 60 ak godina ozbiljan majstor NAJVECI jebote ,no kako sam usao pitam skime sam razgovarao malopre kad vidim mali sin najverovatnije onako iza ledja matorom diskretno odseta moram da kazem da nisam bas sitna osoba neki kazu da sam zajeban i kada se smejem ali sam veoma cak sto vise i previse normalan prema normalnim ljudima posto nepatim od nekih kompleksa nize vrednosti pali to je manje bitno pokusam slikovito da vam docaram situlaciju...pitam coveka o cemu se tu onda radi onako fino da ipak znam iz prve ruke kaze dijagnoztika pokazuje da je elektronika ...dobro evo vama broja telefona pa vi objasnite taj broj lepo posto ja ovako ispadam pametnjakovic glupson i tako to na to ce majstro nebavimo se mi takvim stvarima !ha jelda je smesno .ok pa kako cemo onda ?kaze mozemo ti mi staviti novu elektroniku pazi novu 370 e kosta ,u redu koliko je garancija kaze on 50 godina ?molim ?pa nema garancije !ok znaci ja sada izadjem auto se ugasi i ajde zdravo 370 e?pa ne ustvari 2,3 meseca ima neka garancija ono kao na pijaci.dobro a kakav je mehanicki deo bosh pumpe ako nevalja da uzmem bolje drugu bolju a ne da servisiram ovu...to on nezna to tek kada se uradi elektronika onda moze da se vidi mehanicki deo.super odo ja sad lepo kuci docice majstor koji ga je dovukao pa neka ga lepo dovuce kod mene kucipacemo da vidimo kako dalje .totalno razocarenje beznadezna situacija sedim u dvoristu gledam auto i dodje mi da placem ili da se smejem posto mi to nazalost nije jedini problem u zivotu...sednem za racunar po kozna koji put krenem guglanje kad naidjem na neki sajt domaci posto sam pretrazio sve zivo eto neki slican problem sa bosh pumpom ne od bmw a vec od drugog auta covek postavio slike sa uputstvom kako sta pa ako nekom pomogne ,ajde da probam latim se posla nisam neznalac totalni krenuo sam za auto mehanicara nisam zavrsio znaci nekog afiniteta imam prema tom poslu pa krece skidanje usisne grane raznih creva vakuma ....naravno nemam kod kuce potrebne kljuceve za skidanje elektronike sa pumpe ok odem do jednog poznanika pozajmim kljuc skinem poklopac vidim elktronika ista kao na slici odlicno skinem kompletnu elektroniku na sto i gledam,sustina uradim sta sam uradio sastavim auto krene da vergla daje signal da hoce da pali sto pre toga nije radio znaci bio je mrtav potpuno pomerim pumpu udesno auto upali .....napravio sam auto SAM ,naravno nikad nebi uspeo da na netu nisam naisao na coveka koji je spreman da pomogne coveku u nevolji sto je u danasnje vreme stvarno retkost.Toliko od mene nadam se da sam bio dovoljno opsiran-) pozdrav(za sve ljude dobre volje).

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Jes da je tema stara ali svaka cast ,znaci da si totalno ispizdeo cim si se sam uhvatio da radis tako nesto.Znam kako ti je bilo imao sam slicnih situacija kada ti neki vanzemaljac od majstora servira neke gluposti a nemas alternativu ludilo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...