ugradnja klime na e36 318


Recommended Posts

planirao sam da ugradim klimu na svoj auto pa skupljam informacije sta mi je sve potrebno,i da znam na koju cifru da racunam,

znaci sta je sve potrebno zameniti i koliko je komplikovano.naravno sve cu sam raditi kao i sve ostalo na autu ,tako da me to nece nista kostati....

hvala

Link to post
Share on other sites

koliko li kostaju delovi i sta mi je sve potrebno?

pa razumem se i u elektriku,ne verujem da je previse komplikovano povezati komande,ili gresim,znam da moram napraviti nosac za kompresor na bloku posto kako su mi rekli 318 nema klimu,dali se mora skidati cela tabla da se ubaci radijator?

Link to post
Share on other sites

@ nirvana,druze a gde ima za te pare?

nebih da me neko shvati pogresno,ali vise verujem sebi sta god da radim,zetu su pre auto odrzavali raznorazni majstori po bg ,,on se nije bas razumeo i nije znao dali je kvalitetno uradjeno ili ne bitno je bilo da radi,kada sam ja uzeo auto i kada sam video elektroinstalaciju,brdo isfuserenih mehanickih poslova,,najezio sam se,tako da ipak vise verujem sebi,jer mnogo mi je teze bilo da sredim ono sto je vec neko radio pre mene....

Link to post
Share on other sites

kako sta ti treba??? pa treba ti komplet klima uredjaj sa instalacijom .... to trazis i nista vise .....

Link to post
Share on other sites

Jedna napomena, ako se radi o prostoj klimi (ne automatskoj) nema nekih problema. Samo vec pobrojani mehanicki delovi i sitne izmene ispod instrument table. E sada posto svi noviji auti imaju digitalne-automatske klime, ZABORAVITE. To je sport do bola. Elektromotori za otvaranje klapni, racunar klime koji treba oziciti i povezati, izmeniti celokupnu instalaciju ispod tabe (creveta, zice) pa jos plus mahanika u motornom prostoru, a za neke tipove automobila ima jos nekih iznenadjenja. Znaci moze lako da se ugradi ako je prosta manuelna klima, ako je digitalna, odma odustaj ili daj nekom ko to radi za pare.

Taj za 400-500 EUR ako ugradjuje klimu, a da je automatska onda je cist mazohista a ako to vec radi to je DZ. Naravno ako je klima automatska (da ne kazem digitalna)

Link to post
Share on other sites

ma ja sam planirao obicnu klimu,ne digitalnu,:)

znaci mora da se skida kompletna instrument tabla?

pa dobro sto se mora nije tesko :)

zna li neko realnu cenu svega sto mi je potrebno?

eh da elektro instalacija dali mora i ona da se menja ili ako nije komplikovano ,dali se moze dodati samo ono sto fali?

Link to post
Share on other sites

pa ti na tvojoj tabli nemas opciju ( dugmice ) klime ...menjas i to ...

hladnjak klime ... sa sve ventilatorima ....

kompresor ....

milijardu zica ....

creva ....

ma svasta bre .... ne bi ti to preporucio ....

Link to post
Share on other sites

zar ima toliko elektronike na obicnoj klimi?

razmisljao sam da uradim verujem da moze,ali pitanje koliko je isplativo sve to kupiti posebno,ili da jurim stranca pa da prebacim,,,a ostatak da prodam,,,neznam...hvala svakako

Link to post
Share on other sites
koliko li kostaju delovi i sta mi je sve potrebno?

pa razumem se i u elektriku,ne verujem da je previse komplikovano povezati komande,ili gresim,znam da moram napraviti nosac za kompresor na bloku posto kako su mi rekli 318 nema klimu,dali se mora skidati cela tabla da se ubaci radijator?

Dobra klima je oko 500 jevreja (manuelna digitalna dvozonska ide do 800). Nije mi jasno, kako 318 nema klimu. Svi modeli serije e36 imaju klimu u svojoj ponudi od 316 do ///M-a. Što se tiče radijatora, moraš skidati sve napred, zbog postavljanja ventilatora klime. Veruj mi nije to tako lako, ali samo napred. Javljaj povremeno kako napreduju radovi. :) :) :vampire:

Link to post
Share on other sites

nemam sada novca,nije malo dati 500e odjednom,ali u planu je svakako cu ugraditi....

neznam mozda i ima,ali pricao sam sa nekim tipom i on mi je rakao da nema 318 klimu,ako me je slagao onda i ja pricam gluposti....

Link to post
Share on other sites

ja znam stotine e36 koji nemaju klimu...ni moj nije imao,bio je 92-ga god.

jeste da vrijedi ali ja je nebi stavljao,ima masu posla i oce li se to odraditi da valja a dati tolike pare...

jedino kod nekog provjerenog da garantuje da ce sve biti ok!

Link to post
Share on other sites

za ugradnju se nebrinem,znam sta mogu da uradim,sta god sam naumio uradio sam,,,vise me brine dali cu da kupim delove u ok stanju.....u svakom slucaju radije bih sam sve rasturao,nego dao nekom drugom da mi rastura auto.....

Link to post
Share on other sites

100 % svi modeli E36 bez obzira na argegat u njima, imao je mogućnost naručivanja klime još od prvog modela 1991. godine.

Ljiljo za E30 je jeftinija malo, ima čovek u Nišu koji se bavi time uspešno. Ako si zainteresovana mogu da se raspitam. :) :) :vampire:

Link to post
Share on other sites

ja se izvinjavam sto upadam sa svojim pitanjem, al isto je vezano za klimu... koliko sam shvatio nemoguce je preci sa manuelne na digitalnu klimu u E36? mnogooo prepravki ima jel tako?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
A jel bi ugradjivanje klime u E30 mozda bilo jeftinije od 500eur?

SAm uredjaj imas kod Igora u Zucu, oko 250e, a ugradnja kod mog ortaka koji radi klime oko 300e...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Nasao sam da kupim digitalnu klimu sa 325 tds.pa hocu sam da je ugradim kod sebe.zamolio bih nekoga ko zna sta mi je sve potrebno od delova da bih je ugradio da napise spisak sta sve trebam da dobijem u paketu.hvala.hitno mi je

Link to post
Share on other sites