Brisaci za E39


Recommended Posts

Ja kako sam krenuo danas cu napisati vise postova i vise vremena provesti na forumu nego za skoro godinu dana koliko sam clan.

Koliko se secam za E46 bi trebalo da postoji veci izbor i modela i proizvodjaca.

p.s. nije zbog oglasa :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vec sam pisao o ovome. Imas Champion brisace koji se pasuju na E34, E46, X5 i na jos 500 modela. Cena je, ovde u Nisu, 540 din. po komadu. Oznaka je ako se ne varam X60E.

Po 5. put, za E39 NE POSTOJE nikakvi univerzalni brisaci. Prave se specijalno samo za njega, i mislim da ih prave samo par firmi u svetu. U Srbiji se jedino moze naci Bosch. Champion pravi samo gumice za E39. Kostaju 950 din. Narucio sam jos pre 20-ak dana i glavni uvoznik Champion auto delova za Srbiju, firma Shop Trade iz Bg-a ih nema na stanju uopste!!!!

Bosch kod ovlascenog BMW dilera u Nisu kosta 4500 din.

Neko od forumasa me je skoro kritikovao kako ne razume da neko vozi E39 a zao mu da da 4500 din za brisace. Nije problem u 4500 din, vec je problem sto i ti od 4500 ne rade posao uopste kako treba a znam x ljudi koji su imali probleme. A iz principa, nikad ne bih dao za jebene brisace 50+ eura. Na jednom od prethodnih auta sam kupio neke bosch-ove za 40-ak eura i stvarno nisam primetio neku razliku u odnosu na one koje se prodaju u Metro-u za 2-3 eura.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Da definitivno za e39 moraju originalne metlice

i ja sam vrsio istrazivanje obisao 5-6 prodavnica univerzalni sa onih 5-6 adaptera nepasu.

Na kraju sam kupio champion R65C-samo gumice 1200 din par

imao sam srecu pa su mi odmah tu u radnji i zamenili iste.

Brisu za sve pare :))))

Link to post
Share on other sites

I ja imam problema sa tim metlicama ne mogu nikako da nadjem taj adapter za levi brisac pa kupujem samo gumicu za isti. Dok sam desni zamenio ceo nekim iz hiper marketa za nekih 500din. i brise za sve pare. Pa bi bilo lepo ako neko zna gde moze da se nadje taj adaprer za levi breisac na e34 da i njega zamenim jer nisam bas zadovoljan ovim gumicama, mada nisu lose ali me nervita sto su razliciti brisaci.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Dižem temu iz mrtvih, ali moram...

Da li se nešto promenilo nabolje po pitanju metlica za E39, imate li kakve preporuke?

Ja bih neke flat ako može, imao sam ih na prethodnom autu, i odlično su radile posao.

Unapred hvala.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 5 weeks later...
  • 11 months later...

jedan savet od mene u vezi brisača za e39, da vam sacuvamminimum 3000din...

brisaci e39 imaju malo ne svakidasnje kacenje, tako da kad se metlice istroše i počnu da mažu i prave linije, zrele su za menjanje.

svi obicno jure da kupe ceo brisac(metalni deo sa metlicom. ne to je mnogo skupa opcija za nas balkance, koji ocemo da vozimo bmw.

resenje je sledece.

kupite metlice brisaca proizvođač ALCA(njih sam rekao jer su dobri a jeftini, ne cvile i ne čuju se, oba prednja 700-800din) skinete sa njih samo gumu i namontirate na vase brisace koji su bili na e39. samim tim ste ustedeli nekoliko hiljada dinara. kod mene na karavanu su dimenzije 65 i 55 napred, nazad je 45.

u slucaju da u radnji nema recimo 65cm uzmete od 70cm pa gumsu skratite na 65cm recimo .

ako nekome treba pomoc oko ovoga neka pita.

jos nesto ja sam ih zameni skoro tako da sam za zimsu preman sto se toga tice.

inače najjeftinije sto sam nasao prednja 2 brisaca za bmw su bila između 4500din - 5000din, ne secam se i samo su u paru mogla da se pazare.

ovu varijantu sa zamenim same gume na brisacima preporučio bih svima ko ima to čudno ne standardno kačenje brisača

ako ima bilo kakvih pitanj rad sam da pomognem kolegama

pozdrav

Link to post
Share on other sites

jedan savet od mene u vezi brisača za e39, da vam sacuvamminimum 3000din...

brisaci e39 imaju malo ne svakidasnje kacenje, tako da kad se metlice istroše i počnu da mažu i prave linije, zrele su za menjanje.

svi obicno jure da kupe ceo brisac(metalni deo sa metlicom. ne to je mnogo skupa opcija za nas balkance, koji ocemo da vozimo bmw.

resenje je sledece.

kupite metlice brisaca proizvođač ALCA(njih sam rekao jer su dobri a jeftini, ne cvile i ne čuju se, oba prednja 700-800din) skinete sa njih samo gumu i namontirate na vase brisace koji su bili na e39. samim tim ste ustedeli nekoliko hiljada dinara. kod mene na karavanu su dimenzije 65 i 55 napred, nazad je 45.

u slucaju da u radnji nema recimo 65cm uzmete od 70cm pa gumsu skratite na 65cm recimo .

ako nekome treba pomoc oko ovoga neka pita.

jos nesto ja sam ih zameni skoro tako da sam za zimsu preman sto se toga tice.

inače najjeftinije sto sam nasao prednja 2 brisaca za bmw su bila između 4500din - 5000din, ne secam se i samo su u paru mogla da se pazare.

ovu varijantu sa zamenim same gume na brisacima preporučio bih svima ko ima to čudno ne standardno kačenje brisača

ako ima bilo kakvih pitanj rad sam da pomognem kolegama

pozdrav

Hvala.

Link to post
Share on other sites

Nisam znao od koje firme da uzmem metlice, ali sam na karavanu dok sam vozio E46 tako uradio zadnji brisač. Kupio za 150 rsd metlicu, skratio i ubacio u ležište, legla je kao budali šamar.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

jedan savet od mene u vezi brisača za e39, da vam sacuvamminimum 3000din...

brisaci e39 imaju malo ne svakidasnje kacenje, tako da kad se metlice istroše i počnu da mažu i prave linije, zrele su za menjanje.

svi obicno jure da kupe ceo brisac(metalni deo sa metlicom. ne to je mnogo skupa opcija za nas balkance, koji ocemo da vozimo bmw.

resenje je sledece.

kupite metlice brisaca proizvođač ALCA(njih sam rekao jer su dobri a jeftini, ne cvile i ne čuju se, oba prednja 700-800din) skinete sa njih samo gumu i namontirate na vase brisace koji su bili na e39. samim tim ste ustedeli nekoliko hiljada dinara. kod mene na karavanu su dimenzije 65 i 55 napred, nazad je 45.

u slucaju da u radnji nema recimo 65cm uzmete od 70cm pa gumsu skratite na 65cm recimo .

ako nekome treba pomoc oko ovoga neka pita.

jos nesto ja sam ih zameni skoro tako da sam za zimsu preman sto se toga tice.

inače najjeftinije sto sam nasao prednja 2 brisaca za bmw su bila između 4500din - 5000din, ne secam se i samo su u paru mogla da se pazare.

ovu varijantu sa zamenim same gume na brisacima preporučio bih svima ko ima to čudno ne standardno kačenje brisača

ako ima bilo kakvih pitanj rad sam da pomognem kolegama

pozdrav

Hvala na savetu.

Uradio ovo. Uzeo gumu sa Alca brisaca stavio na metlice. Brisu super. Ustedeo novac :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 9 months later...

Kupljeni Valeo brisaci i prebacio samo gumice, cijena 7.5e po komadu. Brisu odlicno i ne cuju se. Za originalne brisace za e39 traze od 35 do 50e previse..

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...