Recommended Posts

danasnje iskustvo,zovem alone,cilindar za kvacilo-4500 dinco- bmw centar u sarajevskoj 3100 plus 10 post popusta za vlasnike auto servisa ,razlika u ceni ohoho ocigledna

Link to post
Share on other sites
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kad smo vec toliko otisli u off,

moze li neko okvirno da kaze kako se krecu cene zamene pojedinih delova, jer npr, ako je u Aloneu skuplje za 1000 -1500 din, a kod njih su ruke uracunate u cenu, teoretski, da li se isplati kupiti kod njih ili ne (pod pretpostavkom da ce taj deo biti dobro ugradjen :preved:

Link to post
Share on other sites

ljudi svi volite da vozite BMW-e ali da ih neko drugi odrzava

imate deltine telefone pa ajde te junaci kupujte delove ali samo orginal

mogu da se kladim da na forumu ima 10% ljudi koji su stavili org kocione plocice na svoj auto

kad udju u servis svi imaju sirok nastup pakad im izvuku cene onda pocinje prica da sad nisu pri parama i tako to

prema tome glupo je pricati o cenama uopste

sto se delte tice imaju sve ali rok isporuke je 30 dana

Link to post
Share on other sites

@Alpina...

Ok...Alpina hoce da kaze da Alone u startu uracunava cenu zamene dela...ALI...ovde se vise postavlja pitanje KVALITETA delova za cenu koja je visa ili niza od Delte recimo...

Primer za cene:

Cena ugradnje prednjih kocionih diskova kod Delte je 2900 sa PDV-om (jun 08). Ja sam se odlucila za njihovu ugradnju u slucaju reklamacije (a bilo je 2x). Ako oni ne ugradjuju, bojim se da nece prihvatiti dalje reklamacije

Inace, sat rada kod Delte je 3500 din

@BataBMW...

Moje iskustvo je cekanje 7-10 dana za isporuku dela...Kod starijih vozila i kod novih klijenata traze pare unapred, kasnije naplacuju po isporuci.

Jos jednom se potvrdjuje da stalno postoji nesporazum (da ne kazem pljuvanje ) izmedju korisnika i servisera :preved:

Link to post
Share on other sites
Primer za cene:

Cena ugradnje prednjih kocionih diskova kod Delte je 2900 sa PDV-om (jun 08). Ja sam se odlucila za njihovu ugradnju u slucaju reklamacije (a bilo je 2x). Ako oni ne ugradjuju, bojim se da nece prihvatiti dalje reklamacije

Inace, sat rada kod Delte je 3500 din

2 puta si morala da raklamiras ugradnju diskova kod Delte???

Link to post
Share on other sites

@Dragance

Strasno!!!!

Zamisli stavis nove kugle krenes sav sretan sa porodicom na more i "fljus" u sred kanjona!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja sam od uvek hvalio alone iz vise razloga ali sada...

menjao sam termostat pre 6 meseci i opet je izgleda crko!

takodje tada sam menjao i visko, pa kada sam krenuo kuci temperatura je opet poludela (skocila), vratio sam se u alone i kao taj "novi visko" nije bio u redu, pa su opet stavljali novi!

Treca stvar, pukla mi je rucica za otvaranje vrata (suvozacevih iznutra) i za 3 meseca su mi se slomile 4 rucke! sve sam menjao u aloneu i na kraju se slomila i spoljna rucka (sve na istim vratima)!!!otisao sam izvristao se na njih i lepo su me promenili sajlicu na bravi od 900 din i sad rade vrata kao nova!

znaci dao sam oko 15.000 za 3 meseca na rucke zato sto su toliko strucni u aloneu da misu znali da je problem u sajli ili jos gore ako su znali u cemu je problem a nisu zeleli da ga rese zbog svoje zarade!!!!!!!!!!

SRAMOTA za BMW da servis poput alonea radi njihova vozila!!!

Link to post
Share on other sites
ne mogu da verujem da si 4 x placao istu rucicu....reklamacija se po pravilu ne naplacuje (pricam uopsteno)

Naravno ljiljo ali samo u normalnim servisima! Sad posto mi auto opet dize temperaturu, i verovatno je opet termostat, uzimam pistolj i idem da im se ................. necu ipak da budem vulgaran!

Link to post
Share on other sites

Ma da... O Aloneu ti pricam....menjali termostat, nakon toga opet nije valjalo, stavili i drugi termostat i popravljali kazaljku temperature...a platila sam samo 1 termostat !! Pricam o Zemunu (Branko je predusetljiv)

Link to post
Share on other sites

pa nista moje je da odem do njih i vidim sta mogu da uradim, ali ipak su menjali termostat pre recimo 4-5 meseci pa da ne bude da sam nesto ja sjebao... ili da je kao istekla garancija...

Link to post
Share on other sites

E vidi sta mozes ne gubi zivce. I idi glavom bez obzira. Kupuj bilo gde drugde, bolje i na buvljaku. Ma ja sam u trenutcima mladosti i neobavestenosti kupio kod njih termostat.

Naravno da je crko posle par meseci. Nisam imao zivaca da se zajebavam za 20e direktno sam otisao i kupio negde drugde pravi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Ma OK...Najveci smor je ici 2-3 puta na isto mesto zbog iste stvari (bez obzira koji je servis u pitanju...ma i da je NAJBOLJI)

...pricam o placanju tj. neplacanju reklamacija na isti deo.

ja neznam sta se uopste smarate vise sa tim ljaksofonom i preprodavcem turskih koznih jakni aloneom nemojte vise da idete kod njega i kraj price.Joj kad se setim kako je ljude radio sa fals diskovima zimerman to je bilo za medalju pitam ih za hladnjak ima moze za tebe 250 e odem kod radulovica i kupim ga za 200 e.

inace lik nema nikave veze sa zemunom i nije zemunac samo mu je ta gataza u zemunu

Link to post
Share on other sites