ledi isparivac!


Recommended Posts

Pre svega nakon nekog vremena zelim da pozdravim ovu znalacku ekipu i zahvalim za sve savete koje ovde covek moze naci, elem, imam veliki problem prijatelji: ja sam imao 518icu na CG tablama pa sam prodao i kupio 520 24v *stavicu slike cim ga lepo naslikam) i jutros sam primetio da nece na plin da ide (nije sekvent), vec neko vreme imam problem da i na benzinu i plinu se cuje 'klokotanje' u kabini i ako je na plinu se ugasi i posle vidim muku dok ga ponovo upalim...neke su pretpostavke da imam vazduh u sistemu a na hladnjaku je umesto onog plasticnog vijka stavljen neki metalni i ja sam ga jutros odvio i vidi se kao mala cevcica...Da li mi neko moze reci kako se ispusta vazduh iz sistema, da li aj to mogu sam i da li ga 'zeza' sto je ovaj sraf polomljen, elem, vidi se da je nekad tu se slivao antifriz ali sada vise ne...isparivac za plin mi je bio okovan ledom iako mi je temperatura vode MAX? UNAPRED SE ZAHVALJUJEM SVIMA jer sam poceo da gubim zivce, ovi majstori kod mene me 'fortaju' na sve strane a ja laik sumnjam na ovaj problem, pozdrav DRAGANCETU i BMWKLINIKU!!!

Link to post
Share on other sites

prijateljski savet, ugradi sekvent kako treba...

ja imam seq na M50, to je jedina opcija na plasticnom usisu...

razumem da je budzevina jeftinija, ali eto dokaza da i nije bas preporucljivo...

a i opasno je po novcanik

Link to post
Share on other sites
prijateljski savet, ugradi sekvent kako treba...

ja imam seq na M50, to je jedina opcija na plasticnom usisu...

razumem da je budzevina jeftinija, ali eto dokaza da i nije bas preporucljivo...

a i opasno je po novcanik

Ti si u pravu da kazemo imas sekvent i to je prava star.

A jel budzevina bio obican sistem dok nije bilo sekventa i sto to nije preporucljivo???

Mozda je njegov (najobicniji) sistem presao mnogo kilometara.

Poksaj razbiti plasticnu granu. uzmi cekic i lupaj po skinutoj alu i skinutoj plasticnoj grani.

Mozda se razveris u to sto pricas.

Meni sekvent izgleda opasan po novcanik

Benzin je benzin.

Treba coveku pomci da resi problem sa ovim sto ima a ne davati mu takve informacije

Link to post
Share on other sites

pa nije budzevina na alu usisu, ali ako imas obican sistem na plasticnom usisu - onda jeste

i jos postoji velika mogucnost pucanja, a cuo sam mnogo slucajeva, a o performansama da ne pricam!

ja imam sekvent i za 20000 km radi OK, vuce super, a usteda je duplo. on ima mnogo konkretnije i preciznije uradjen ceo sistem ubrizgavanje plina.

kosta u startu, ali brzo se vrne

a za benzin, to stoji, najbolje na benz!

Link to post
Share on other sites

koliko znam a ne znam mnogo ali i kad imas sekvent vazduh moze da udje u sistem pa da opet ledi isparivac i eto ti istog problema. coveku treba da se resi vazduh u sistemu a ne koji sistem da ugradi!!!

Link to post
Share on other sites

ma nisam ok ljudi...opet isto braco, promenio sam termostat (aj mozda jos i to) ali i dalje ne moze da se vozi na plin dok nije potpuno zagrejan...voda za isparivac je pravilno uzeta...sve sve...bas me poprilicno nervira...i to se znate kako manifestuje: on sve ok radi na benzinu a onda kada pokusam na plin da ga prebacim se ugusi i ako ne vratim odmah na benzin on se ugasi i onda ajmo, igre bez granica...zasmrdi i plin i benzin...jbm li ga...i ja znam za sekvent...javicu se kada prodje ovaj 'kijamet' da dodjem u Nis i da ga pogledate...pozdrav drustvo i hvala veliko pa ako neko ima jos neki savet...!

Link to post
Share on other sites

Pa ko ti je to ugradjivao? Konsultuj se sa njim, imas valjda i neku garanciju.

Nesto tu nije ok odradjeno.

Babicu, skontao sam do sad da si ti mag po pitanju plina, pa ako mozes, pokusaj resiti problem coveku.

Normalno sad svi znamo da tosha ima sekvent plin a ne budzevinu, pa bih te molio ako postoji nada za

ovog coveka sa budzevinom, da mu pomognes da otkloni problem.

Link to post
Share on other sites

reci ti meni dali je on do sada isao ok na plin?

i jos nesto,dali je isparivac najvislji u odnosu na ostalu instalaciju?ako jeste moze se desiti da opet ostane vazduha,u tom slucaju skini gornje crevo od vode i napuni isparivac i crevo antifrizom i pokusaj da ga vratis a da sto manje iscuri

Link to post
Share on other sites

ja ljudi proveravam obe teme, izvinite jer nisam znao gde je bolje da pitam, elem, isparivac zaista jeste na najvisoj tacki...i to crevo sam uduvao vodu na pokloc[pcu i kada je posla vratili smo na isparivac...a on ide super na plin, KADA IDE..a nema pravila: nekada i polu zagrejan ide super na plin a ponekad nece ni sa MAX temperaturom da ide...jbm li ga...HVALA u svakom slucaju!

Link to post
Share on other sites

Evo mene opet...ko se ukljucivao u moj problem zna da mi ledi isparivac, da sam menjao termostat (sve je bilo ok nazalost), ozracivao sistem i shvatio da tek kada mi otvori termostat isparivac dobije toplu vodu i tada mi auto ide kao zmaj!...ja pretpostavljam da je voda pogresno instalirana? Sta vi mislite? Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

...elem drustvo, imao sam onaj problem sa relejima u kabini, isparivac ledio i auto pucao...promenio sam jednu bobinu (mozda nisam morao ni to), ali na kraju se ispostavilo da onaj sraf na hladnjaku koji je bio dundjerski zavijen je pustao (tui je uvlacio) vazduh i stvarao se vazdusni cep u sistemu i kada dodje do isparivaca, on zaledi i ja jedva upalim i na benzin, ozracivao nsam ga i naizgled taj vijak (a on je urezan u plastiku, nije originalan i milsim da je kljuc 22!) je drzao lepo...eto resenja mog problema, promenio sam hladnjak, sve je savrseno!...hvala svima

Srdacan pozdrav!

Link to post
Share on other sites

pomocice drugima ovo sto si napisao

Link to post
Share on other sites