BOJAN KURBALIJA - sezona 2009.


Recommended Posts

Bravo BOKI care, imam par pitanja, kako je sa temperaturom motora tokom drifta i na koj nacin si to regulisao, vozis na nasem BMB ili nesto dugo i koje je sledece takmicenje na koje ides

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Temperatura zavisi od same staze ,ako je staza brza i dugacka nije problem imas neku brzinu za slobodno hladjenje ,a ako je spora staza kao u KG ili ADA HUJA e onda ima problema jer nemas brzinu kretanja a obrtaji na max. i tu se stvara problem . Ja imam jedan elektricni ventilator sa dve brzine ispred hladnjaka i seriski visko .Sada se ugradjuje hladnjak za ulje i za ulje u servu .Jos jedan problem kod hladjenja je taj jer se auto uvek krece po strani a ne pravo i nikda nema full hladjenje kao automobili na pistama ili putevima i jos gore ima auto ispred sebe koji baca vreo dim od guma ...Benzin je obican sa nasih pumpi i to ne biram pumpe sipamo gde stignemo ,jedino kada odem preko onda vozim 100 oktana ma da verujte nema razlike jer svaka mapa komp. je stelovana na gorivo od 85 do 95 oktana ako se ne varam tako da tih 100 okt. moze i da skodi ...

JER SI ZADOVOLJAN ODGOVOROM ILI OCES NESTO PRECIZNIJE

Link to post
Share on other sites

mogao bi o svemu tome da pisem tri dana za ovih 4 godine stekao sam dosta iskustva za te stvari .Kad bi poceli temu o setapu kola hahahah tome nema kraja ,mislim zna se neka sredina ali sitnice koje su bitne pa nebi verovali ,npr. pritisak guma za svaku stazu drugaciji za duge za spore krivine za ovu ili ono temperatur ma mnogo detalja koji uticu na sve .E sad sve to ne vredi ako ti to ne umes da prenes sa kolima na stazu onda dzabe poznavanje svega toga ,ja sam do sad vozio polu seriski auto [ da ne kazem seriski ] i pravio takve rezultate u HU da voditelj svaku moju voznju komentarise kako nije auto sve kako moze i sa jako malo konja i sa tako glupim vesanjem da se prave takve brzine i tako dobri i tacni prolazi .Meni nije niko imao sta da kaze i pomogne kada sam pocinjao sve sam morao sam ,mojim sadasnjim kolegama je mnogo lakse ima foruma imaju mene koji sam svima njima sve pojasnio sta i kako ,nekima i direktno pokazivao sve trikove sta i kako da bi sebi olaksali voznju .Meni je sada dosta lakse jer ima takav tim oko mene da mi njihovi saveti dosta znace jer ima i trkaca sa kruznih staza i mehanicara koji su sklapali samo trkacka kola u inostrastvu ,ima i bivsih driftera imam najbitnijeg coveka a to je SPONZOR covek koji mi je omogucio da pokazem svoj potencijal HVALA MU ..

da vas ne gnjavim vise pitaj te sta vas tacno zanima a ja cu vrlo rada da vam odgovorim jer sam tu sa vama ko i vi sto ste samnom

POZDRAV

Link to post
Share on other sites

boki hvala ti na svemu majke mi si car i stvarno JEBES KEVU i takodje hvala saletu sto ti je pomogao kao i svim ljudima uz njega evo ja sad skupljam lovu i idem u madjarsku da vidim kako im tamo jebes kevu. do tada da si ziv i zdrav kao i auto, hvala ti na svim objasnjenim stvarima stvarno si COVEK u svakom smislu te reci jer sve delis sa nama a ne kao neke picke(prepoznace se sami)

Link to post
Share on other sites

ako ti nije tesko obljasni meni malo ovo oko

sper quife trkacki u full-u mehanicki nema lamele i te gluposti [ne moguce da popusti ] radi na principu od o do 75%

Link to post
Share on other sites

HVALA VLADO V6 .slazem se pogotovo sa ovim drugim sto si napisao.........

Quife sper mehanicki nema lamele kao std. na bmw-u i na ostalim kolima ,sta to znaci od 0 do 75 % ,e ovako nisam bas strucan ali ti mogu objasniti koliko toliko ,kada se auto vozi normalno na pravcu i u krivinama bez natezanja on radi kao da nema sper znaci skroz je rasterecen i ne pravi nikakve smetnje ,e sad kad prepozna opterecenje on odma zakljuca diff i prenosi toliko snage koliko mu treba sve do tih 75% koliko mu je dozvoljeno na drugi tocak ,i sta je jos bitno moze i bez ulja da radi dok lamelni cim se pregreje ili nema dovoljno ulja on popusta .Kada ga kupis dobijes dozivotnu garanciju bilo sta da se desi dobijes novi ,jos nisu imali slucaj da je neki slomljen osim ako ga stave pogresno ili tamo gde mu nije mesto.Formula jedan koristi takve sperove na svim bolidima ..Nadam se da sam ti bar malo objasnio lakse bi ti objasnio na licu mesta nego da ti pisem ..

pozdrav

Link to post
Share on other sites
HVALA VLADO V6 .slazem se pogotovo sa ovim drugim sto si napisao.........

Quife sper mehanicki nema lamele kao std. na bmw-u i na ostalim kolima ,sta to znaci od 0 do 75 % ,e ovako nisam bas strucan ali ti mogu objasniti koliko toliko ,kada se auto vozi normalno na pravcu i u krivinama bez natezanja on radi kao da nema sper znaci skroz je rasterecen i ne pravi nikakve smetnje ,e sad kad prepozna opterecenje on odma zakljuca diff i prenosi toliko snage koliko mu treba sve do tih 75% koliko mu je dozvoljeno na drugi tocak ,i sta je jos bitno moze i bez ulja da radi dok lamelni cim se pregreje ili nema dovoljno ulja on popusta .Kada ga kupis dobijes dozivotnu garanciju bilo sta da se desi dobijes novi ,jos nisu imali slucaj da je neki slomljen osim ako ga stave pogresno ili tamo gde mu nije mesto.Formula jedan koristi takve sperove na svim bolidima ..Nadam se da sam ti bar malo objasnio lakse bi ti objasnio na licu mesta nego da ti pisem ..

pozdrav

jesi.hvala puno.

nego jel to moze da se nadje kod nas ili ne?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

King of Europe Drift Series Round 2 - 27th & 28th June on Kakucs Ring in Hungary

Boki e se spremas da ides??? da polako skupljam lovu za put da idemo i gledamo i navijamo za pobedu

Link to post
Share on other sites

veoma dooobar drifter , valjda se tako kaze,mnogo uspeha u Madjarskoj zelim.......

Link to post
Share on other sites
King of Europe Drift Series Round 2 - 27th & 28th June on Kakucs Ring in Hungary

Boki e se spremas da ides??? da polako skupljam lovu za put da idemo i gledamo i navijamo za pobedu

ne tad ne idem nego za KOE u augustu mislim da je 21 i 22,ovo je njihov sampionat

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

BOJAN KURBALIJA 3 mesto u Madjarskoj sve cestitke :) :D :D :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

Izgleda da mu Madjarska bas ide od ruke... :)

Cestitke... :D

Link to post
Share on other sites