Recommended Posts

Posle mnogo odlaganja, juce je u skupstini RS konacno usvojen ZOBS, koji je kako kzu usaglasen sa zakonom u zemljama clanicama EU. Po novom Zakonu, svakom vozaču sa probnom dozvolom zabranjeno je konzumiranje alkohola, korišćenje mobilnih telefona tokom vožnje, uključujući i „hends fri” uređaje. Vozači sa probnom vozačkom dozvolom ne smeju da sedaju za volan u intervalu od 23 do 05 časova. Svakom vozaču ko se ogreši o ovu zakonsku odredbu biće oduzeta dozvola na 30 dana. Osim toga, dobiće i negativne bodove.

Za razliku od vozača sa iskustvom, kada se dozvola oduzima ako sakupe 18 kaznenih bodova, oni će morati da smisle drugi način prevoza već posle devet kaznenih poena.

Polaganje vozačkog ispita po kategorijama

Novina je da vozačka dozvola može da se dobije i sa 17 godina. Međutim, dok ne proslave punoletstvo, vozači će na suvozačkom mestu morati da imaju osobu koja bar pet godina ima dozvolu za tu kategoriju vozila. Vozači mlađi od 18 godina dobijaće prvo probnu vozačku dozvolu koja će važiti jednu do dve godine, u zavisnosti od toga da li su u tom periodu pohađali seminare iz bezbednosti saobraćaja. Ukoliko ne ispoštuju to pravilo, vlasnici probne dozvole biće kažnjavani s pet kaznenih poena. Zakon predviđa i da vozač koji ima probnu dozvolu neće smeti da vozi brzinom većom od 90 odsto od brzine koja je dozvoljena na delu puta kojim se kreće.

Izmene u polaganju vozačkog ispita se odnose i na praktičnu i na teorijsku obuku, koja će postati obavezna.

Evo ga i link kako ce izgledati dozvole po novim kategorijama i kada ce moci za koju kategoriju da se polaze.

http://www.blic.rs/hronika.php?id=95031

P.S. Iz nama nepoznatih razloga ( citaj obuke pripadnika MUP-a ), novi zakon ce stupiti na snagu za 8 dana po objavljivanju u sluzbenom glasniku, a mere iz istog ce se primenjivati tek od decembra 2009. godine.

ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRACAJA :

http://www.mup.sr.gov.yu/cms_cir/sadrzaj.nsf/zakoni.h

Link to post
Share on other sites

Novčane kazne i kazneni bodovi

1 bod - nepropisno parkiranje, nekorišćenje migavca, nepoštovanje prvenstva prolaza, nevezivanje pojasa

2 boda - nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu, kretanje u nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici, vožnja pijane ili drogirane osobe na biciklu i motoru, vožnja s probnim dozvolama između 23 i pet časova...

3 boda - nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece kada mališani ulaze ili izlaze iz vozila, posedovanje i korišćenje antiradar uređaja, nepropuštanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja, vožnja u stanju umerene alkoholisanosti...

4 boda - neprilagođena brzina, nebezbedno preticanje, vožnja u naselju brzinom koja je od 21 do 50 kilometara na sat veća od dozvoljene, nepropuštanje dece, slepih, invalida i osoba sa štakama na pešačkom prelazu

5 bodova - upotreba mobilnog telefona vožnji, neispravni pneumatici i uređaji za upravljanje, za vlasnike probne vozačke dozvole vožnja bez prisustva iskusnijeg vozača koji bar pet godina ima vozačku dozvolu za tu kategoriju vozila

6 bodova - prolazak kroz crveno i žuto svetlo, preticanje i obilaženje s desne strane, vožnja deteta mlađeg od 12 godina i pijane ili drogirane osobe na prednjem sedištu, vožnja pod dejstvom alkohola za srednju alkoholisanost

7 bodova - vožnja brzinom koja je od 51 do 70 kilometara na sat veća od dozvoljene, vožnja trakom u kojoj je svetlosnim znakom zabranjeno kretanje

8 bodova - vožnja pod dejstvom narkotika, nepoštovanje znakova policijskog vozila koje se kreće ispred, nezaustavljanje ako se vozilo kreće ispred policijskog vozila koje daje znake upozorenja

10 bodova - vožnja u stanju teške alkoholisanosti, uzimanje alkohola ili psihoaktivnih supstanci za vreme uviđaja

12 bodova - vožnja u stanju veoma teške alkoholisanosti

14 bodova - vožnja bez dozvole, osim ako je dozvoli istekao rok važenja, vožnja sa više od dva promila alkohola, odbijanje alko-testa i testa na droge, vožnja noću bez svetala, vožnja za vreme isključenja iz saobraćaja zbog alkohola i droge...

15 bodova - nasilnička vožnja, vožnja u stanju potpune alkoholisanosti i opijenosti drogom

16 bodova - prekršaji za koje se dobija 14 kaznenih poena ako je prouzrokovana saobraćajna nesreća

17 bodova - saobraćajna nesreća prilikom nasilničke vožnje

Link to post
Share on other sites

Takodje sa novim zakonom stize i zakon o TNG-u,a to je da ce pumpama biti zabranjeno da gas sipaju u vozila bez atesta upisanog u saobracajnu!

Link to post
Share on other sites

Udjes na zelenom u semafor,izdjes na zutom,KEROVI to snime i dobijes 6 bodova. Ovaj zakon mora da je pisao neki genije bez vozacke dozvole. A i ovi teletabisi iz skupstine jos i usvojili.

Link to post
Share on other sites

Za to za zuto sam bas i ja bio po*izdeo. Ne znam za druga mesta ali u Bg i dalje nemas svugde trepcuce zeleno. A zuto i treba da sluzi kao prelazni period da ipak moze da se prodje...

Link to post
Share on other sites

Vec su pocele gradjanske inicijative i tuzbe ustavnom sudu u vezi nekih odredaba novog zakona. Cim krenu u bolokade i zatvaranje ulica i protestvovanja, ODMAH im se pridruzijem jer je ovo bezaobrazno i drsko. OSL ne moze da bude bog i batina i OSL se NE SME VEROVATI NA REC!! Toga NEMA! TO su problemi i moraju se pod hitno resavati. Od mene pare nece videti, uzmem odmor odem u bajbok nekoliko dana i gotovo. Jos jedna nebuloza je zabrana Anti-radar/laser uredjaja. To treba da DONIRAJU i da ukinu porez na te uradjeje i da preporucuju kupovinu. Zamislite kada bi svi to nabavili? Poslave stare radare i ukljuce ih na kriticnim mestima, pa aj ti znaj da li je patrola ili nije? Krajnji cilj je isti, smanjena brzina i veca bezbednost. Ovaj zakon treba da POVECA sigurnost ucesnika u saobracaju a ne da puni kasu. UZASAN ZAKON! Nije se volilo racuna o bitnim stvarima vec samo o tome da se uzmu pare. Zasto ne postoji odgovornost putara? Uletis u rupu (kad oces gde oces to nije problem) otkines tocak, baci te na suprotnu stranu (idi 60 km/h sve jedno) lupis tog u drugoj traci i sta? Ko je kriv? TI! "Nisi prilagodio brzinu uslovima puta" i cao. Ludilo! Put Kraljevo-Kragujevac, sve su sela do sela iako kuce nema na 80% puta i sta? Brzina 50 km/h? Treba izaci na ulicu da shvate da su oni tu za nas a ne obrnuto!

Link to post
Share on other sites

Ljudi to nam je sto nam je. Kao i svaki drugi zakon, posle par meseci upotrebe vrsice se analiza istog, tako da se nadamo da ce neke kljucne i kardinalne greske ispraviti tada, a za ubuduce OSL ( ili ti Policajac) je glavni za sve. Njegova rec protiv nase na sudu nece znaciti nista. OSL je uvek u pravu.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice zutog svetla,konkretno primer u Banatskom Karlovcu. Ispred mene neki majmun se vuce i naravno mene uhvati zuto na prolazu. Panduri stoje 50m dalje s aparatom i slikaju. Naravno zaustave me i kao prosli ste kroz crveno, pokazu sliku i ti se sad raspravljaj s njima iako i nisam prosao kroz crveno.... Mogu da zamislim sa ce tek sad biti..

Link to post
Share on other sites

a shta znachi ovaj deo? "uzimanje alkohola ili psihoaktivnih supstanci za vreme uviđaja" malo smeshno zvuchi zar ne?

Link to post
Share on other sites

Shta znachi konkretno "antiradar"?

Dal se tu misli na radar jammer, tj ometach, kojem bi odgovarao termin "antiradar" ili se tu misli na radar detektor, shto je posve druga stvar.

Dakle shta je zabranjeno, radar detektor ili radar jammer?

Link to post
Share on other sites
a shta znachi ovaj deo? "uzimanje alkohola ili psihoaktivnih supstanci za vreme uviđaja" malo smeshno zvuchi zar ne?

Ovo sam i ja snimio da je cista glupost...u sustini kao i ostatak zakona

Link to post
Share on other sites

zakon je odlican. svaki clan u njemu sa razlogom tako napisan. inace jedan od idejnih tvoraca ovog zakona je Krsto Lipovac koji je doktor Saobracaja i covek koji je pravi znalac svega sto se tice saobracaja. Ljudi razmislite malo, nama treba ovakav zakon jer cemo mi izginuti u saobracajnim nezgodama, nama netreba rat.

Link to post
Share on other sites
zakon je odlican. svaki clan u njemu sa razlogom tako napisan. inace jedan od idejnih tvoraca ovog zakona je Krsto Lipovac koji je doktor Saobracaja i covek koji je pravi znalac svega sto se tice saobracaja. Ljudi razmislite malo, nama treba ovakav zakon jer cemo mi izginuti u saobracajnim nezgodama, nama netreba rat.

Da,neki od njih. tipa;alkohol,droga,divljanje,itd... Ali ne svi jer to vodi u jos vecu korupciju nasih predstavnika zakona.

Link to post
Share on other sites
zakon je odlican. svaki clan u njemu sa razlogom tako napisan. inace jedan od idejnih tvoraca ovog zakona je Krsto Lipovac koji je doktor Saobracaja i covek koji je pravi znalac svega sto se tice saobracaja. Ljudi razmislite malo, nama treba ovakav zakon jer cemo mi izginuti u saobracajnim nezgodama, nama netreba rat.

Koliko znam ovo nije taj zakon koji su ti ljudi iz saob. struke pisali par godina vec policijski koji je sklepan za par meseci. Tu i jeste problem... Zapisnik OSL-a je neoboriv!!! ;)

Link to post
Share on other sites

slazem se ja sa tobom sale sto se tice tih stvari ali nekako se red mora zavesti. pogledajte malo statistiku nezgoda u zadnjih par godina i bice vam sve jasno , inace nije to bas tako strasno kao sto je prestavljeno u novinama. imate ceo zakon na netu mozete skinuti i procitati. Sto se tice zapisnika koji sacinjava policajac i tu su uvedene promene on ce mozda biti neoboriv ali normalno sa dokazima u smislu video zapisa i fotografija o prekrsaju. Inace pre nego sto zakon stupi na snagu mora biti usvojeno jos oko 40 pravilnika koji prate zakon i naravno mora biti nabavljena oprema policiji kako bi se mogli dokumentovati prekrsaji. Opet kazem nije to bas sve tako kako je prestavljeno u medijima i kako su ga prestavili oni kojima neodgovara takav zakon zbog mnogo cega.

Link to post
Share on other sites

U koliko da se kladimo da ovaj zakon nece NISTA promeniti sto se tice broja stradalih? Da se kladimo da ce medijima biti receno da "olade" oko svake saobracajke i kao zakon je nesto postigao. Zakon nece NISTA postici isto kao sto nije postigao u Holandiji krajem osamdesetih. Isti problem, pokusali su isto, NISTA nije uradjeno. Zasto? Putna infrastruktura je kriva, bila i ostala i ostace zauvek. Prvo, mnogo auto-puteva je potrebno kako bi putevi nizeg reda bili rastereceni i korisceni za lokalne potrebe, a lokalni treba da budu rezervisani za saobracaj motornih vozila sa najmanje dve trake u istom smeru, regionalni putevi sa "naseljenim mestima" kao sto su kod nas su glupost. Napraviti bezbedna ukljucenja, ne moze svaki seljak da istera traktor na put kad oce i da naprvi ulaz u avliju kako mu odgovara bez obzira sto izlazi direktno na magistralu. Dalje, sva ukljucenja treba da budu "idiot proof" da se rizik od nepostovanja propisa i pravila desne strane svde na najmanju mogucu meru, petlje, semafori, nadvoznjaci, podvoznjaci itg. Poseban akcenat staviti na pesake, SAMO NA PESACKOM, ili podzemni prolaz ili nadzemni. NEMA DRUGACIJE. Tako su uradili i zavrsili posao. To zanci da nema glupog ogranicenja brzine od 50 km/h vec se vozi dosta brze (put tako nesto dozvoljava) svi stignu na vreme. Svako treba da odgovara za svoje postupke. Ovde je vozac kriv za sve, a to ne moze tako. Pesak ako predje ulicu gde nije naznaceno ili na crveno za pesake je kriv i tacka, pa makar bio i pokojni. Ovde svaka budala pretrcava kako mu je volja a pesacki prelazi su postavljeni uzasno lose. Dalje, za radare je vec receno, dozvolite svima detektor ukinite porez na tu spravu i postavi random lazne radare koji ce usporavati vozace. Kraj. Prosto. Drugo, obuka i dolazak do vozacke dozvole. Tu treba napraviti skolu dobre voznje gde ce ljudi izlaziti sa znanjem da ucestvuju u saobracaju. Vozacka dozvola nije obavezna. Ne moraju svi da voze. Ko gusi saobracaj i davi nema sta da trazi na putu. To sto pricaju ja dobro vozim ne prelazim 30 u gradu jeste dobro al' za malo. Ali tu ima jedan "sicusni" problem. Znamo kakav nam je vozni park. To su stari automobili. Vecina prekoracenja koje napravimo su nebulozna i krecu se u rasponu do 80 km/h i to zato sto je neki "strucnjak" postavi 40 km/h na magistralnom putu. To kada bi se resilo PARA NEMA! Sve bi doslo na svoje mesto i sta smo uradili? Narodna milicija, ne bi naplacivala kazne, svi bi bili mnogo bezbedniji, a nekom bi ostali prazni dzepovi. Ionako nas deru prilikom kupovine vozila i registracije, pa neka to lepo uloze u putnu infrastrukturu i neka donesu normalan zakon i nema problema. Sta je sa elektro volizlima da li mogu da se registruju?

Link to post
Share on other sites
@Ivan

Na netu imas oba nacrta paih uporedi. Onaj drugi koji nije usao u proceduru je mnogo ozbiljniji i bolji...

Bila je rasprava oko toga i to debela. Cak je imao link i na forumu (emisija traje oko 1 sat, ali vredi svaki minut). Najveci je problem u svemu tome, sto je MUP prilagodio zakon da odgovara njima i samo njima. Mnoge klauzule vezane za bezbednost nisu ispostovane po predlogu, da bi oni zastitili sebe i OSL. Treba osmisliti nacin za bezbedniji saobracaj. Moja konstatacija.

Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Ovaj zakon treba da donese bezbednu i sigurnu voznju. Drakonske kazne vaze za teske prekrsioce. Zakon treba da regulise i standarde preko kojih se kvalitet i bezbednost saobracaja podize na visi nivo. Kazne nisu same po sebi dovoljne. Inace, zakon ce se naci pred ustavnim sudom jer policija nema ustravno pravo da regulise ovu oblast vec samo da sprovodi ono sto je donelo Ministarstvo za saobracaj i infrastrukturu. Treba li napomenti da 50% prihoda od kazni ide policiji? Ceka se da konacna verzija zakona izadje i posle toga da se vidi sta da se radi. Inace, po onom drugom predlogu zakona ogranicenja brzine nije smela da postavlja policija vec su drugi za to nadlezni, definicija naseljenog mesta je promenjena ali naravno, policija onda ne bi imala nacin da mlati pare, ali su i detektori bili dozvoljeni. Lopovsko-pandurska drzava bila i ostala.

Link to post
Share on other sites
Bila je rasprava oko toga i to debela. Cak je imao link i na forumu (emisija traje oko 1 sat, ali vredi svaki minut). Najveci je problem u svemu tome, sto je MUP prilagodio zakon da odgovara njima i samo njima. Mnoge klauzule vezane za bezbednost nisu ispostovane po predlogu, da bi oni zastitili sebe i OSL. Treba osmisliti nacin za bezbedniji saobracaj. Moja konstatacija.

Pa ja sam postavio taj link :prankster2:

Inace evo obe verzije na jednom mestu

Usvojena verzija

http://www.mi.gov.rs/dokumenta/bezbednost/zakon%20o%20bezbednosti%20saobracaja.pdf

(samo da kazem da koliko sam video izmenjeno je ono da se zuto kaznjava kao i crveno, znaci ostaje kao u dosadasnjem zakonu)

Nacrt ekspertske verzije

http://saobracaj.net/dokumenti/ostalo/2.html (nalazi se ispod Nacrt ZBS MUP i naziv je "Nacrt Zakona o bezbednosti saobracaja na putevima")

Eto moze da se malo prostudira ko ima vremena...

Edited by Ljilja
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...